فهرست
دایی و نصیرزاده؛ حق با کیست؟
دایی و نصیرزاده؛ حق با کیست؟

دایی و نصیرزاده؛ حق با کیست؟

آی اسپورت-هوشنگ نصیرزاده را در برنامه نود شناختیم. مردی که بلد بود واژه هایش را کنار هم بچیند و از بالای عینک جوری به عادل نگاه کند و از ماده و تبصره ها حرف بزند که مخاطب باور کند حق با این مرد خوزستانی است.
او حالا چند صباحی است رییس کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون است.ریاستی که در کشاکش جدال رسانه ای با علی دایی زیر سئوال رفته است. دایی می گوید طبق ماده 54 اساسنامه فدراسیون رییس و معاون کمیته حقوقی باید تحصیلات حقوقی داشته باشند و نصیزاده پاسخ داده است « بهتر است به اطلاعات خود اضافه کنید. آیین‌نامه انضباطی، مقررات و اخلاق را در هیچ دانشکده حقوقی در جهان تدریس نمی‌کنند. افرادی می‌توانند آنها را تدوین کنند که مهارت خود را از کلاس‌های رسمی فیفا گرفته باشند که اینجانب به عنوان تنها ایرانی که بیشترین شرکت در این کلاس‌ها را داشته و 13 سال است آنها را تدریس می‌کند، مسئولیت قانون‌گذاری در فوتبال را دارم و به جایگاهی که دارم به آن توجه می‌کنم پس بهتر است شما به جای قیام کردن در مقابل مقررات به آن احترام بگذارید. »
جوابی که هیچ مخاطبی را قانع نمی کند.به هر حال اساسنامه فدراسیون به صراحت گفته که رییس کمیته حقوقی باید تحصیلات حقوقی داشته باشد.نگفته که باید مهارتش را از کلاس های رسمی فیفا بگیرد و این استدلال نصیرزاده نشان می دهد ایرادی که دایی وارد کرده قابل پذیرش است.نصیرزاده و هیچ فرد دیگری نمی تواند خلاف اساسنامه مصوب فیفا عمل کند و به نظر می رسد فدراسیون در باره انتصاب او به عنوان رییس کمیته حقوقی، خلاف اساسنامه عمل کرده است.
اینکه بگوییم فردی دانش لازم را دارد اما مدرک تحصیلی مورد نظر را دارد مانند آن است که فردی بدون گواهینامه رانندگی ، راننده ماهری باشد. او آیا می تواند قانونا\" رانندگی کند؟
  ۶  
آی اسپورت
2014-08-04 12:52:15
نظر دهید

۶ نظر
ناشناس
دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۳، ۱۲:۵۷
نصیرزاده چرت میگه حالا خیال میکنه برای خودش کسی شده آقای نصیرزاده اول برو اساسنامه رو بخون و بعد اظهار نظر کن
مهرزاد
دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۳، ۱۳:۲۱
صد در صد حق با علی داییه. علی فقط یه کلام ، دایی علیه السلام
-
دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۳، ۱۴:۱۰
نصیرزاده آدم با مطالعه و با اطلاعاتی هست اما مشکلش اینه که فکر می کنه دانای کل هست و به جز ایشون، بقیه ببو هستن!
بابا الان دنیای اطلاعات و ارتباطات هست دیگه اطلاعات انحصاری نیست که فقط یه نفر داشته باشه.
MOHSEN.N
دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۳، ۱۴:۱۹
دایی راست میگه..نصیرزاده بئ.ن سواد حقوقی برای نوشتتن یک لایحه دفاعی بی کیفیت جهت دفاع از شیث رضایی(در پرونده معروف انگشت نماها)5 میلیون تومان گرفت.درر ضمن اعتراض به داوری همه جای دمیا هست و در جام جهانی هم بسیاری از مربیان اعتراض آنچنانی داشتند(از جمله کیروش) و دیدیم هیچ اتفاقی نیافتاد و محروم هم نشدند.واقعیت اینه که محرومیت در برابر اعتراض به داوران موجب استبداد قضائی در سطح داوری فوتبال میشه..
Danial
دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۳، ۱۴:۵۳
به نظرم ایراد اصلی‌ به اساسنامه وارد هست و من بیشتر حق رو به نصیر زاده میدم. آیا در رشته حقوق قوانین فوتبال جز سیلابس درسی‌ این رشته هست که رئیس کمیته باید مدرک حقوق داشته باشه؟ اساسا این مدرک چه کمکی‌ می‌کنه تو این حوزه؟ باید دید کجا پس قوانین فوتبال رو درس میدان. هر جا که هست باید رئیس این کمیته کسی‌ باشه که اونجا درس خونده باشه و مدرک گرفته باشه.
فرشید
دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۳، ۱۷:۴۶
[جناب دانیال در بین بسیاری از افراد دارای مدرک دکترای حقوق و کارشناس ارشد افراد صاحبنظر و صاحب تخصص در فوتبال دیده میشوند .چرا از این افراد که هم ورزشی هستند و هم مدرک اکادمیک حقوقی دارند استفاده نشود ؟ اقای نصیرزاده مغلطه میکنند شما برای قانونگذاری در فوتبال هم نیاز داری تحصیلات اکادمیک حقوق داشته باشی .بعنوان مثال همانطوریکه دایی گفت ما قوانین مادر و برین داریم که قوانین عادی یا ایین نامه ها نمیتوانند ناقض انان باشد.پس تصویب قوانین فوتبالی هم نیازاحاطه به سایر قوانین کشور هست تا روح این قوانین با نص و مر قانون مخالف نباشه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر