فهرست
گزارش روز : پاسِ تو در ؛میراث خانوادگی نویدکیاها
گزارش روز : پاسِ تو در ؛میراث خانوادگی نویدکیاها

گزارش روز : پاسِ تو در ؛میراث خانوادگی نویدکیاها

آی‌اسپورت- به گزارش آی‌اسپورت به نقل از ایمنا،  بدون شک نگرانی خیلی از هواداران سپاهان پیش از آغاز لیگ چهاردهم مصدومیت ادامه دار محرم نویدکیا کاپیتان تیمشان بود که مطابق سال قبل باز هم او را از حضور در بازی‌های ابتدایی لیگ محروم کرد و شاید این سوال برای خیلی‌ها ایجاد شد که کدام بازیکن قرار است با قرار گرفتن در پست محرم جای خالی او را پر کند.

از احسان حاج صفی تا محمدرضا خلعتبری در کنار رسول نویدکیا و علی کریمی گزینه‌هایی بودند که توانایی قرار گرفتن در پشت سر مثلث تهاجمی سپاهان را داشتند و در نهایت این پست نصیب رسول نویدکیا شد تا ترکیب فیکس سپاهان از نام نویدکیا خالی نباشد.

 رسول از آن دست بازیکنانی است که بر خلاف محرم بازی‌اش آنچنان به چشم نمی آید اما همان تأثیر فنی را به مانند برادر بزرگتر در جریان بازی سپاهان و طراحی حملات این تیم دارد و پاس گلی که برای سوکای صادر کرد نشان داد این میراث در خانواده نویدکیا به هر دو برادر به ارث رسیده است.

رسل به همان اندازه که از لحاظ ساختار فیزیکی و ژنتیک به محرم شبیه است به همان اندازه هم در سبک بازی از برادر بزرگتر پیروی می کند و خیلی آرام بدون اینکه خودش را وارد جنگ‌های فیزیکی میانه میدان کند فضای خالی یک سوم دفاعی حریف را شناسایی می‌کند و توپ را به همان جایی می‌فرستد که باید بفرستد.

مروری دیگر بر صحنه گل دوم سپاهان در مقابل پیکان به خوبی نشان می‌دهد که چطور نویدکیای کوچکتر با یک زمان سنجی مناسب و ارزیابی فضای خالی بین دفاع حریف از آن پاس های تودر معروف خانواده نویدکیا را به نقطه کور مدافعان تیم پیکان فرستاد تا سوکای با یک ضربه دقیق توپ را از بین پاهای رحمتی به درون دروازه پیکان بفرستد و کار تیم ابراهیم زاده را تمام کند.

 نویدکیا که شب گذشته هم از طرف سازمان لیگ به عنوان برترین بازیکن اخلاق لیگ سیزدهم انتخاب شد تا زمان بازگشت محرم این فرصت را دارد تا همچنان به عنوان محور اصلی حملات سپاهان فعالیت کند و از آن پاس‌های تودر معروف را برای مهاجمان تیمش بفرستد تا شاید هواداران سپاهان بنا بر گفته مدیریت باشگاه و زلاتکو کرانچار بعد از یک سال دوری از جام دوباره به یک عنوان قهرمانی دست پیدا کنند.

  ۱  
آی اسپورت
2014-08-04 15:13:07
نظر دهید

۱ نظر
-
دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۳، ۲۲:۳۴
یه دونه باشن هردوتاشون
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر