فهرست
سیگنال مثبت دایی؛ قلی‌زاده رفتنی‌ست؟
سیگنال مثبت دایی؛ قلی‌زاده رفتنی‌ست؟

سیگنال مثبت دایی؛ قلی‌زاده رفتنی‌ست؟

آی‌اسپورت- سرمربی تیم فوتبال سایپا در نشست خبری امروز حرف‌های مهمی در خصوص دو ستاره این روزهای تیمش زد. رقابت‌های لیگ برتر هفدهم به خط پایان نزدیک شده و با برگزاری هشت دیدار هفته آخر، فردا شب این دوره از لیگ نیز رسما به پایان می‌رسد.

پایان لیگ البته هیچ وقت به منزله فروکش کردن جذابیت‌های فوتبال نیست چون دقیقا مقارن با آغاز جدی فعالیت تیم‌ها در نقل و انتقالات و شروع مذاکرات با بازیکنان و مربیان مختلف است. در این دوره از رقابت‌های لیگ برتر، دو نفر از بازیکنانی که در کانون توجه اهالی فوتبال و مربیان بودند، وینگرهای جوان و توانای تیم سایپا هستند. مهدی ترابی، هافبک ملی پوش سایپا که چندسالی است توجه‌ها را به خود جلب کرده، امسال پخته‌تر و موثر تر از همیشه در این تیم ایفای نقش کرد و بدون تردید یکی از بهترین بازیکنان لیگ بوده است. ۹ گل زده و ۵ پاس گل، نمود این اثرگذاری شماره ۹ سایپا در قالب اعداد و آمار است.

در کنار ترابی اما یک ستاره جدید ظهور کرده است. علی قلی‌زاده، بازیکن جوانی که سال‌های قبل هم کم و بیش حرکات تکنیکی و گل‌های زیبا از او می‌دیدیم، امسال با پیشرفتی چشم‌گیر، به یکی از درخشان‌ترین جوانان لیگ تبدیل شده و حتی اخیرا کارلوس کی‌روش را نیز وادار کرد تا او را به تیم ملی دعوت کند. قلی‌زاده هم با زدن ۶ گل و ارسال ۷ پاس گل، درخشش خاصی در سایپای علی دایی داشته و زیر نظر این مربی گام‌های بلندی برداشته است.

حالا در سالی که تیم قهرمان لیگ احتمالا از جذب بازیکنان جدید محروم است، زمزمه‌های نقل و انتقالاتی حاکی از وجود پیشنهادهای مختلف برای این دو ستاره سایپا است. از استقلال به عنوان اصلی‌ترین مشتری داخلی قلی‌زاده یاد می‌شود و ترابی هم مشتری‌های زیادی در داخل و خارج کشور دارد. البته تفاوتی در قراردادهای این دو وجود دارد؛ ترابی با توجه به قراردادی که سال قبل با سایپا بست، پس از لیگ هفدهم هم هنوز بازیکن این تیم به شمار می‌آید اما قلی‌زاده با انجام آخرین دیدار مقابل پیکان، دیگر قراردادی با نارنجی‌پوشان ندارد.

امروز هم علی دایی در کنفرانس خبری پیش از بازی تیمش مقابل پیکان با سوالی در خصوص این دو وینگر تکنیکی مواجه شد. پاسخ دایی به موضوع ماندن یا رفتن آنها جالب بود. سرمربی تیم سایپا در این‌باره گفت: «قلی‌زاده قراردادش با ما تمام می‌شود ولی در صورت ماندن در ایران، برای سایپا بازی می‌کند. ترابی هم که با ما قرارداد دارد و ماندنی است.» دایی در ادامه اما به نکته‌ای اشاره کرد که شاید مشتریان این دو نفر را کماکان امیدوار نگه دارد: «این را بدانید که کار فنی ما فقط بسته به یکی دو نفر نیست و خیلی افراد در مجموعه سایپا زحمت می‌کشند. اگر هر بازیکنی از این تیم برود، یک نفر بهتر از او را می‌آوریم.»

حالا با این حرف‌ها که شاید بتوان آن را چراغ سبز قلم‌داد کرد، شایعات و بحث‌های نقل و انتقالاتی درباره ترابی و قلی‌زاده بیشتر از قبل خواهد شد و باید دید سرنوشت فوتبالی آنها در فصل آینده چه طور رقم خواهد خورد.

 

ورزش سه

۶    
آی اسپورت
2018-04-27 00:26:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر