فهرست
گزارش روز:مارکینیوس و خیال خام بارسلونا
گزارش روز:مارکینیوس و خیال خام بارسلونا

گزارش روز:مارکینیوس و خیال خام بارسلونا

آی اسپورت - بیش از یک ماه است که خبر علاقه بارسا برای خرید مارکینیوس مدافع پاریسن ژرمن،علنی شده است.مارکینیوس از همان ابتدا، علاقه خود برای آمدن به بارسا را اعلام کرد چرا که احساس می کرد که با وجود تیاگو سیلوا و داوید لوئیس جای ثابتی در تریکب انتخابی لوران بلان نخواهد داشت.

از آن سو مدیران بارسا بر این عقیده اند که داشتن تنها 4 مدافع یعنی : پیکه،بارترا،ماسچرانو و متئو برای بارسلونا کافی نیست. بخصوصو اینکه بدانیم ماسچرانو اصالتا یک هافبک است.

به همین دلیل آنها مصرانه پیگیر خرید یک مدافع مرکزی دیگر هستند و اولیوتشان هم این مدافع برزیلی 20 ساله است.

باشگاه کاتالانی همچون همیشه سیستم سنتی خود برای جذب بازیکن را روی مارکینیوس نیز پیاده کرد. توافق با خود بازیکن در ابتدا و سپس مجاب کردن او به ایجاد فشار روی باشگاه برای صادر کردن اجازه جدایی.

اما این پروژه خیلی زود با شکست مواجه شد. از یک طرف مارکینیوس بخاطر دریافت حقوق بسیار بالایش از پی اس جی تمایلی برای فشار آوردن بر مدیران باشگاه نداشت و از طرف دیگر بارسلونا بخاطر داشتن قرارداد با کمپانی قطر فونداسیون، به عنوان اسپانسر اصلی روی پیراهنش و اینکه مالک پاریسن ژرمن نیز خود یک قطری و عضو این کمپانی است؛ خیلی زود از اجرای این سیستم سنتی منصرف شد.

این سیستم پیش از این در مورد خرید فابرگاس،سانچس و نیمار جواب داده بود. یکی بودن اسپانسر بارسا و پاریسن ژرمن سبب شد تا خرید مارکینیوس به شیوه قدیمی با مشکل مواجه شود و حالا این بازیکن هر روزی که می گذرد از بارسلونا فاصله بیشتری می گیرد.

ناصر الخلیفه مالک پاریسن ژرمن، که کمپانی او سالانه 31 میلیون به بارسا می پردازد؛ در واکنش به ابراز علاقه بارسا به مارکینیوس اعلام داشته که یا دست از سر بازیکن من برمی دارید یا اینکه به فاصله یک ماه اینیستا و مسی را به پاریس می آورم. پیغام بسیار روشن و واضح است.

وقتی پاریسی ها داوید لوئیس را از چلسی خریدند؛ آینده مارکینیوس در این تیم به خطر افتاد و مشخص است که در بسیاری از بازی های مهم، به وی بازی نخواهد رسید و این بزرگترین انگیزه بارسا برای باز کردن باب مذاکره با پاریسن ژرمن بود.

حتی بارتومئو حاضر است تا 43 میلیون یورو برای این بازیکن بپردازد اما تا به امروز مسئولان این باشگاه حتی حاضر به مذاکره تلفنی با مدیران بارسا نشده اند و نمی خواهند هیچ پیشنهادی در مورد مارکینیوس را بشنوند.

حال که بارسلونا به نوعی از خرید این برزیلی ناامید شده، به دنبال مذاکره با بازیکنانی دیگر است. فرمالن و دنیل اگر، تنها گزینه های باقیمانده هستند و 27 روز دیگر نیز به پایان زمان نقل و انتقالات باقی مانده است.

با این وجود تجربه نشاه داده که هیچ وقت نباید پرونده ای را تا 31 آگوست مختومه بدانیم.

منبع : موندو دپورتیوو

  ۲  
آی اسپورت
2014-08-04 17:03:10
نظر دهید

۲ نظر
-
دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۳، ۱۷:۲۷
دمتگرم خوشمان امد بزار برن دنیل اگر فرمالن نیمکتنشیونو بگیرن
هه هه ههههههههه.
-
دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۳، ۱۷:۳۸
زرشک! ملخ خور از پشت پدرت نیستی یکیشونو ببری پاریس!!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر