فهرست
گزارش روز: فولاد- پرسپولیس؛ مرگ و زندگی زودهنگام!
گزارش روز: فولاد- پرسپولیس؛ مرگ و زندگی زودهنگام!

گزارش روز: فولاد- پرسپولیس؛ مرگ و زندگی زودهنگام!

آی اسپورت - تهران و اهواز فرقی ندارد. برای قرمزهای هر دو شهر، هوا از صاف بودن فاصله گرفته است. پرسپولیس و فولاد جمعه در شرایطی لشکرهای شان را آماده نبرد می کنند که هر دو از اهمیت وافر مسابقه آگاه اند. مسابقه مرگ و زندگی زودهنگام.

قهرمان و نایب قهرمان لیگ سیزدهم، لیگ تازه را خوب شروع نکردند. اسکوچیچ بدون چند بازیکن اصلی تیمش را به تبریز برد و در حالی که به نظر می رسید بازی با نتیجه تساوی به پایان خواهد رسید، تفاوت وزن بازیکنان روی نیمکت دو تیم، سرنوشت مسابقه را تغییر داد. آن جا بود که شوت سنگین ادینیو، رسول را خوشبخت کرد و دراگان را نگران. استارت پرسپولیسی ها هم اگر چه به کسب یک امتیاز منجر شد اما تفاوتی با شکست نداشت، آن ها خوب شروع کردند، خوب گل زدند اما باز هم به همان تیم بدون ریتم و کسل کننده فصل قبل تبدیل شدند و این بار دیگر خبری از جلال و نیلسون و هت تریک نیز نبود تا بازیکنی که توی پرسپولیس سال به سال رنگ گلزنی را نمی دید، لیگ چهاردهم را با گلزنی به این تیم شروع کند. این نتیجه، انتقا به دایی از سوی پرسپولیسی ها را خیلی زود آغاز کرد. اینکه چرا سوشا توی گل است، اینکه چرا علی عسگر به جای میثم حسینی بازی می کند و اینکه چرا 3 بازیکن با خصوصیات مشابه در سه نقطه مختلف خط حمله قرار گرفته اند و البته اینکه تعویض بعد از دقیقه 90 چه تاثیری به جز اتلاف وقت روی بازی خواهد داشت، سوال های پرسپولیسی ها از دایی در فضای مجازی بودند.

پرسپولیس و فولاد، در مقطعی کوتاه در فصل گذشته دو بار در اهواز به مصاف هم رفتند. یکی از این دو بازی مربوط به جام حذفی بود، جایی که پرسپولیس توانست از حریف پیش بیافتد اما در نهایت بازی به تساوی کشیده شد  و سرنوشت ختم شد به سکانس پنالتی های افتضاح سرخپوشان و خوشحالی های خاص سوشا. گلری که حالا دارد توی صف رقیب فولاد خودش را مهیای نبرد می کند. دیگر مسابقه دو تیم اما جنجالی تر از کار درآمد. این بار نتیجه مسابقه در دقیقه 90 و بعد از گل آرش افشین به قرمزهای تهران تعیین شد. تصاویر تلویزیونی نشان دادند که او برای زدن این گل از دست هایش کمک گرفته است. آن مسابقه برای قهرمانی فولاد در لیگ برتر یک نبرد کلیدی بود. آن ها بردند، آخر فصل نیز علیرغم شکست برابر استقلال در هفته ماقبل پایانی، به لطف تساوی پرسپولیس با راه آهن در صدر ماندند و بعد از پیروزی برابر گسترش قهرمان لیگ برتر شدند. کمی بعد، داستان معافیت های خدمت از راه رسید و قرمزها مدعی شدند این قهرمانی باید پس گرفته شود.

در آغاز راه لیگ جدید، فولاد بیشتر و پرسپولیس کم تر، هر دو از زخم خورده های داستان معافیت ها هستند. داستانی که تا نبرد دو تیم نیز رفع و رجوع نخواهد داشت. از طرفی، کیفیت چمن غدیر نیز چیزی در حد افتضاح است و شانس زیادی برای بازی روان روی زمین به دو تیم نخواهد داد. گرمای هوای اهواز هم کار را برای دو تیم سخت می کند اما حقیقت این است که هیچکدام از این توجیه ها، برای ناکامی در این مسابقه پذیرفتنی نیستند. در کارزار غدیر، حتی مساوی هم راستِ کار دو تیم نیست. آن ها یا می برند و با آرامش خاطر به هفته های پیش رو فکر می کنند و یا می بازند و غرق می شوند در سوال و در بحران و در اعتراض. دوئل غدیر، زمانی برای بازگشت شکست خورده های هفته اول است و یا بیشتر فرورفتن شان در حواشی. 

  ۴  
آی اسپورت
2014-08-04 18:08:18
نظر دهید

۴ نظر
عباس
دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۳، ۲۱:۳۱
به هیچ وجه اینطور نیست ما اگر ببازیم هم پشت پرسپولیس
فولاد خوزستان
دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۳، ۲۳:۰۲
حتما باید تاکید میکردی که گل افشین بادست بود?
به هیچ وجه هند نبود شما چون زورتون اومده میگید
ی سپاهانی
سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۳، ۱۱:۰۷
به امید نابودی همه اونایی که چشم دیدن ما رو نداره زنده باد سپاهان و پدیده واقعی فصل مهدی شریفی
محسن
سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۳، ۱۲:۰۷
چرا هیچ کس به پنالتی اتفاق افتاده روی شریفات در آن بازی اشاره نمی کند
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر