فهرست
نود لایو ؛ اولین برنامه نود سال را اینجا بخوانید! ( گزارش لحظه به لجظه)
نود لایو ؛ اولین برنامه نود سال را اینجا بخوانید! ( گزارش لحظه به لجظه)

نود لایو ؛ اولین برنامه نود سال را اینجا بخوانید! ( گزارش لحظه به لجظه)

آی اسپورت - برنامه نود با اجرای عادل فردوسی پور ، از امشب آغاز شد و تا پایان فصل آینده فوتبال ایران ادامه خواهد داشت .  برنامه نود امسال با نظرخواهی درباره بهترین خاطره بینندگان از علی کریمی آغاز شده است . در حالیکه مرتضی میثاقی جایگاه همیشگی مزدک میرزایی را در اس ام اس خوانی گرفته است . 

* برنامه با پخش خلاصه بازی های لژیونرهای ایرانی گرم می شود . اینجا هم خبری از مزدک نیست و یک چهره جدید نریشن می خواند . ظاهرا عادل سعی در یک دست کردن تیم نود و فوتبال 120 دارد . این لابه لا فهمیدیم که دانیل داوری برخلاف همه قضاوتهای تند ما هنوز گلر قابل اتکایی است و البته سردار آزمون چه قدر خوشگل گل می زند . 

* اونا امشب 9 برنده خواهند داشت . در جریان باشید . 

* آمار کیفی در برنامه نود ؛ آمار بالای به ثمر رسیدن گل از طریق اوت دستی در ایران به نسبت سایر جهان . در واقع بهترین در خاورمیانه و حتی بالاتر. 

* در بازی سپاهان و پیکان یک نکته یادمان می آید ؛ اینکه اگر واژه \"گل زنی کردن \" را از دایره کلمات گزارشگران حذف کنیم ، بیش از نیمی از این عزیزان بازنشسته می شوند .چه خوب است که خیلی ساده بیاییم گل بزنیم به جای انجام دادن فعل گلزنی . 

* دکتر خسرو خرم  پزشک سابق تیم ملی در پاسخ به منصور ابراهیم زاده که می گفت هفته اول بوده و بدن تیم سنگین : 6 تا 8 هفته تیم ها یشان را تمرین دادند و به اردو های مختلف بردند. تنها چیزی که از آنها نمی بینیم بازی فوتبال است.!! بهانه هم آن است که در چند هفته اول بازیکنان به هماهنگی کامل میرسند!!؟ پس این 8 هفته را چکار می کردند؟ مهم تعداد و فشار و شدت تمرین نیست بلکه کیفیت تمرین است که بازی زیبا و هماهنگ را به ارمغان می آورد. شکل و روح تمرینات در دنیا عوض شده است، فکر می کنید که لوئیس ون گال با چند تا تمرین تیمش را روانه مسابقان می کند؟

* اولین چراغ سال را مرکز اصفهان روشن می کند . یک داور اصفهانی ، گرفتار بیماری و سر نزدن مسئولان و باقی قضایا . برای اقا مرتضی شکرانه آرزوی سلامتی می کنیم . لعنت به درد و بغض بچه ها برای پدر. 

* عادل یک کلیپ 6-7 دقیقه ای برای کریمی درست کرده . ادای دینی کامل به شماره 8. 

*بهترین تصویر فوتبالی از علی کریمی؛ سوال سختی است. مخصوصا اگر بعضی عکس‌ها شما را یاد تصاویر غیرفوتبالی هم بیندازد.

* چیزهایی که از این کلیپ در یاد می ماند ، تصویر درگیری کریمی با کامیکاوای ژاپنی بود . وقتی پژمان جمشیدی داشت شماره 8 را از داور دور می کرد . پژمانی که این روزها در سالن اصلی ایرانشهر بازیگر یک تئاتر است ... 

* ناگهان مزدک برمی گردد. به او نریشن گزارش سربازها را داده اند . به هرحال نمی شد که نباشی داداش . 

* در گزارش بازی پرسپولیس - نفت ، باز آقای بهروان را می بینیم ؛ شبیه متفکرهای قرن 18 حرف می زند و می گوید بلیت فروشی الکترونیکی به عنوان یکی از الزامات ای اف سی نام می برد . 

* توی اهواز دوتا باند بودن ، برای بازیکن ها معافیت می گرفتن . عین بنز . ( عادل فردوسی پور) . 

* به بازیکن می گفتن تو می تونی با  واریکوسل معافیت بگیری و می گرفتن . ( عادل فردوسی پور ) 

* بختیار رحمانی روی خط نود می آید و عادل او را بابت پارگی ناگهانی رباطش سئوال پیچ می کند . رحمانی تاکید دارد که مصدوم شده . 

* افشاگری عادل درباره این بانده (!) ادامه دارد: آدمی با سه چهار خواهر و برادر تک فرزند می شود .آنها برای آدمها سابقه جبهه و بسیج درست کرده بودند. قضیه قضیه ای نیست که بشود ماستمالی اش کرد . 

* بختیار رحمانی : هیچ مشکلی وجود ندارد . عادل : ماشنیده ایم پدر شما در جنگ ایران و عراق در نیروهای ایران نبوده است ( جل الخالق!)  

* سعید حلافی هم روی خط می آید و درباره بیماری اش می گوید . بیماری ای که عادل صلاح نمی بیند درباره جزییاتش حرف بزند !  به هرحال باید به حرفهای حلافی هم گوش داد ، اگرچه خطا کرده . او می گوید : یه کاری نکنید که فوتبال من تموم شه ... 

* مهدی تاج ، روی خط بیای بعدی است . تاج در پاسخ به انتقاد نرم عادل درباره چرایی انتخاب عباس زاده به جای شریفی می گوید :مربی ها و سردبیرها این نفرات را انتخاب کرده اند و ما دخالتی نداشته ایم . عادل می گوید : نظرات را روی سایت بگذارید ، تاج می گوید : از سال دیگه ایشالله . 

* راه آهن در مزایده امروز هم حتی یک خریدار نداشته . حسین هدایتی کجایی ؟ نگرانتیم !

* عادل یقه حمید استیلی را گرفته که بگو سیاسی پول راه آهن را داده یا نه . استیلی می گوید داداش حمید سیاسی ، امیر ، یکی از سرمایه گذاران راه آهن است و بقیه پول را هم بقیه رفقا داده اند .آدمهایی که به عشق حفظ راه آهن  وارد عمل شده اند. عادل برای استیلی دست گرفته و عشق عشق می کند . استیلی روی دستش می آید که دو سال توی پرسپولیس یک ریال نگرفته ام . 

* پدیده فریادشیران ؛ بازیکن سابق نفت که رفته جایزه باشگاه زردپوش تهرانی را بدون هماهنگی و نیابتا دریافت کرده . قنبرزاده مدیر نفت ( محترمانه چیزهایی می گوید و  اعتراض تندی به این حرکت  نمی کند . .. نکته جالب این است که فردوسی پور هم در تیم فریادشیران است . یک جورهایی از قنبرزاده سئوال می کند چرا فریادشیران را بعنوان کادر فنی نفت انتخاب نکرده اید . قنبرزاده توضیح می دهد که فریادشیران کارخاصی برای ابقای نفت در تهران نکرده که مدغی اسن باشگاه باشد . 

* شبکه سه فردا ساعت 7 مرگبارترین مارهای آسیا را پخش می کند . ساعت کوک کنید . 

*کامنت مجید اسلامی منتقد سینما درباره نود :«نود» به همه‌چیز فوتبال می‌پردازد جز «حق پخش» تلویزیونی. همه‌ را بابت پول گرفتن، پول نگرفتن زیر سوال می‌برد. در همه‌ی مسائل مو را از ماست می‌کشد. ولی صدا و سیما بعد از کش و قوس‌های فراوان با قلدری اعلام کرده که برای حق پخش، ۲۰ میلیارد بیش‌تر نمی‌پردازد، یعنی معادل بودجه‌ی یک تیم لیگ برتری. یک دهم رقمی که فدراسیون فوتبال طلب کرده. و همه‌مان می‌دانیم که صدا و سیما از فوتبال چه رقم کلانی درمی‌آورد. سال‌هاست صفت دولتی به باشگاه‌های فوتبال چسبیده، درحالی‌که این پولی که صدا و سیما از فوتبال درمی‌آورد اگر عادلانه به باشگاه‌ها برسد، از وابستگی به دولت رها خواهند شد.
این پاشنه‌ی آشیل «نود» است و بسیاری معادله‌ها را زیر سوال می‌برد، از جمله «عدالت» این برنامه را.

* برنامه نود ظاهرا با انتشار قرارداد فوتبالیستها خیلی موافق است . معلوم نیست چرا . این را از جهت گیری گزارشگر ها و از نحوه اداکردن کلمه میلیارد توسط عادل فردوسی پور می شود فهمید .باشد که یک روز عادل انتقام همه ما بی پول ها را از این فوتبالیستها بگیرد .

* نود در نود ( یا نود درجه ) برنامه اول را میثاقی اجرا می کند . ممد حسین ، اما هنوز نتوانسته به استودیوی نود برسد . اینجا خط قرمز فردوسی پور است . 

* هنوز بیدارید ؟ برنامه اول نود مثل خود لیگ بود . هنوز بدن بروبچه ها سنگین است ؛ و بیخود نیست که فقط یک و نیم میلیون نفر مشتری اس ام اسی داریم . شبتان به خیر و خوشی . 

  ۴  
آی اسپورت
2014-08-05 01:48:27
نظر دهید

۴ نظر
امیر
دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۳، ۲۳:۴۸
عشق است علی کریمی
hafez
سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۳، ۰۱:۴۴
سایت شما رو زیر سوال برد رحمانی. جوابی ندارید؟
مجتبی
سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۳، ۰۷:۴۴
مرتضی میثاقی نه.محمد حسین میثاقی
در ضمن بختیار آبروی سایتتون رو برد
بچاپ ادمین تو رو خدا
آرش
سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۳، ۱۲:۱۲
اینو کی نوشته بود که انقد شبیه ضدگزارشای تماشاگران بود؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر