فهرست
پنج "دزدی بزرگ" توپ طلا!
پنج "دزدی بزرگ" توپ طلا!

پنج "دزدی بزرگ" توپ طلا!

آی اسپورت- در تاریخ جایزه توپ طلا مواردی بوده که این عنوان به بازیکنانی که شایستگی‌شان را نداشتند داده شده است. آس عنوان "دزدی‌های بزرگ" را برای این موارد برگزیده است. در طول تاریخ بازیکنانی بودند که در نهایت شگفتی صاحب توپ طلا شدند و به فوتبالیست‌هایی که شایسته دریافت آن بودند این جایزه داده نشده است. در ادامه‌ به پنج "دزدی بزرگ توپ طلا" اشاره می‌شود.

ماتیاس سامر ۱۹۹۶

شاید بزرگ‌ترین شگفتی تاریخ این جایزه برنده شدن هافبک آلمانی بود. نبود ستارگان بزرگ در آن سال و قهرمانی تیم آلمان در یورو ۱۹۹۶ باعث شد این عنوان به سامر برسد.

مایکل اوون ۲۰۰۱

لیورپول در آن سال توانست پنج جام فتح کند اما هیچ یک از این عناوین خیلی مهم نبودند. انتخاب اوون به عنوان برنده توپ طلا به شدت با انتقادات ‌اسپانیایی‌ها رو به رو شد چون رائول گونسالس در رئال مادرید بهترین  فصل خود را پشت سر گذاشت اما در نتایج نهایی آرا در رتبه دوم قرار گرفت. 

آندری شوچنکو ۲۰۰۴

تیری آنری در آن سال عملکرد فوق‌العاده‌ای در آرسنال داشت اما از نظر فرانس فوتبال کافی نبود. شوچنکو به لطف قهرمانی میلان در لیگ قهرمانان اروپا برنده توپ طلا شد.

فابیو کاناوارو  ۲۰۰۶

بازیکن ایتالیایی آخرین مدافعی بود که توانست صاحب این جایزه شود. او نقش کلیدی در قهرمانی ایتالیا در جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان داشت اما دیگر بازیکنان ایتالیایی مانند جان‌لوئیجی بوفون شایستگی بیشتری در کسب این عنوان داشتند.

لیونل مسی ۲۰۱۰

توپ طلا این سال در عین ناباوری به مهاجم آرژانتینی رسید. او هرگز فکر نمی‌کرد با توجه به قهرمانی ‌اسپانیا در جام جهانی برنده توپ طلا شود. آندرس اینیستا که گل قهرمانی لاروخا را در فینال به ثمر رساند شایستگی کسب این جایزه را داشت و پس از او، ژاوی ارناندس (هافبک ‌اسپانیایی) می‌توانست برنده آن شود.

به جز این دزدی‌ها، بازیکنانی هم بودند که با وجود نامزد شدن برای کسب این جایزه در عین شایستگی هرگز به عنوان برنده معرفی نشدند. در ادامه‌ به ۱۱ بازیکن تاریخی این فهرست اشاره می‌شود.

دروازه‌بان: ایکر کاسیاس، بوفون

مدافع: کافو، پائولو مالدینی، فرانکو بارزی، روبرتو کارلوس

هافبک: ژاوی، اینیستا، لادیسلاو کوبالا

مهاجم:رائول گونسالس، تیری آنری و فرانس پوشکاش

ایسنا

 

۳ ۵  
آی اسپورت
2017-12-08 01:20:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۵ نظر
بهروز سرخ دل
جمعه ۱۷ آذر ۱۳۹۶، ۱۰:۲۱
چرا چرت مینویسی .نوئر و ریبری با رای برده بودن .ندادن
۱
کوهیار
جمعه ۱۷ آذر ۱۳۹۶، ۱۱:۲۵
البته این ج-ایزه هر سال حق ربیع خاره که میدزدنش
۱
omid
جمعه ۱۷ آذر ۱۳۹۶، ۱۱:۳۵
2010 نه حق مسی بود نه ژاوی نه اینیستا فقط حق اشنایدر بود.
با اینتر تمام جام های ممکن رو گرفت، جام جهانی هم با وجود هافبک بودن آقای گل شد و تا فینال رفت، باید چکار میکرد که توپ طلا ببره ؟
فقط لابی نداشت و اسپانسر قوی
۷
نوید
جمعه ۱۷ آذر ۱۳۹۶، ۱۲:۴۰
پس اون سالی که وسلی اسنایدر حق مسلم برنده این جایزه بود چی؟
همون سالی که مورینیو به طعنه بعد از اینکه جایزه به اسنایدر نرسید بلند شد و با اسنایدر دست داد و براش دست زد.
۳
آنتی شومن واقعی
جمعه ۱۷ آذر ۱۳۹۶، ۱۶:۲۶
رونالدوی امسال هم حقش نبود فقط چون رئال قهرمان شده بود انتخاب شد وگرنه در نیمسال دوم سایه ای بیش نبود
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر