فهرست
بختیار روی خط 90: پدرم در جبهه حضور داشته و مدارکشم موجوده !
بختیار روی خط 90: پدرم در جبهه حضور داشته و مدارکشم موجوده !

بختیار روی خط 90: پدرم در جبهه حضور داشته و مدارکشم موجوده !

آی‌اسپورت-عادل پس از بازگشت به استودیو 90 به سراغ یکی از داغ‌ترین موضوعات فوتبال ایران یعنی جنجال فوتبالیست‌های درگیر با خدمت سربازی رفت. فردوسی‌پور با این مقدمه آغاز کرد که بعضی از باشگاه‌ها به ساختن ستاره‌های جوان و پدیده‌ها می‌پردازند اما در دوران اوج باید شاهد کوچ ستاره‌های جوان‌ خود به تیم‌های نظامی باشند، اتفاقی که در دنیا بی‌سابقه است و باید حقی برای این باشگاه‌ها که به فوتبال پایه اهمیت می‌دهند و بازیکن‌ساز هستند، قائل شد. از سوی دیگر مجری برنامه‌ی 90 به این نکته نیز اشاره کرد که گرفتن معافیت‌های جعلی و ساختگی اعم از معافیت پزشکی، کفالت، تحصیلی و ... یک رسوائی بزرگ در سطح کلان است، چه برای فوتبال ایران، چه برای سازمان نظام وظیفه و چه برای سایر ارگان‌‌هائی که خواسته و ناخواسته در صادر شدن این معافیت درگیر هستند.

مجری 90 با اشاره به بازیکنانی که سیکل دارند، اما به استناد کارت دانشجوئی معافیت تحصیلی دارند یا بازیکنانی که درحال حاضر شاغل هستند، اما در مقطعی قطع‌نخاع شده‌اند و معافی پزشکی گرفته‌اند، به دو باند فعال در فصل‌های 86-85 و 91-90 اشاره کرد که به ویژه در اهواز متمرکز بوده‌اند و به دنبال صدور معافیت برای بازیکنان درگیر با خدمت سربازی بوده‌اند و به قول فردوسی‌پور مثل بنز کار می‌کرده‌اند (!) عادل با تأکید بر این نکته که مثل بنز کار می‌کردند، این نکته را اضافه می‌کند که تراشیدن بهانه‌های پزشکی اعم از قطع‌نخاع شدن، واریکسل و ... و غیر پزشکی و وجهه‌ی قانونی دادن به این بهانه‌ها از طریق سندسازی باعث می‌شده است که معافیت بازیکنان کاملا قانونی انجام شود؛ گویا به همین دلیل عادل این امر را رسوائی بزرگ در سطح کلان می‌داند.

در ادامه بختیار رحمانی یکی از ستاره‌هائی که بحث معافیت او از خدمت سربازی از قصه‌های هزار و یک شب زیر درازتر بود، روی خط برنامه‌ی 90 آمد و در این رابطه با عادل به گفت و گو پرداخت:

کاپیتان فولاد خوزستان با اشاره به مشکلات و فشارهائی که در این چند وقت به دلیل زیر سوال رفتن معافیت او، او را تحت فشار قرار داده است، می‌گوید: \"چی بگم به‌خدا؛ فشار زیادی را تحمل کرده‌ام. درحال حاضر نیز رباط پاره کرده‌ام.\"

بیان پارگی رباط توسط رحمانی واکنش جالب فردوسی‌پور را در پی داشت که گفت: \"بطور خودجوش دیگه (!)\"

بختیار نیز با گواه گرفتن خداوند می‌گوید: \"آره به‌خدا رباطم پاره شده؛ در جوان‌رود در فولاد نوین به درخواست مردم حضور پیدا کردم که در همان دقایق ابتدائی زانوی من پیچ خورد و این پارگی در رباط من بوجود آمد. کادر پزشکی فولاد خوزستان هم این مسأله را تأئید می‌کنند و هفته‌ی آینده نیز زیر تیغ جراحی دکترکیانی خواهم رفت.\"

عادل که عینک بدبینی را کاملا به چشم داشت و بارها در میان صحبت بختیار دوید و چالش‌های خود را به عنوان سوال مطرح کرد، در ادامه گفت: \"خوب می‌شود از دکتر کیانی در مورد صحت پارگی رباط شما پرسید.\"

بختیار هم چاره‌ای جز متقاعد کردن عادل روی خط برنامه‌ی 90 نداشت و گفت: \"شما می‌توانید بیائید و ببینیند. من وقتی جراحی کردم به برنامه‌ی شما خواهم آمد و پایم را به مردم و شما نشان خواهم داد. اصلا عکس می‌گیرم و منتشر می‌کنم واقعا این مصدومیت تقصیر اتفاقات اخیر است.\"

ابراز تأسف برای کاپیتان فولاد عادل را کمی متقاعد نشان می‌دهد، شاید هم عاجز در یافتن حقیقت.

مجری برنامه‌ی 90 بار دیگر به سراغ بحث نخست خود می‌رود و بار دیگر تأکید می‌کند باشگاه‌های بازیکن‌ساز که قصد دارند از جوان‌هائی که میوه و محصول توجه آن‌ها به فوتبال پایه می‌باشند، در روزهای اوج استفاده کنند با خدمت سربازی این ستاره‌ها که باعث حضور عجیب و غریب آن‌ها در تیم‌های نظامی می‌شود، دست به گریبان هستند. با این وجود معتقد است خیلی از بازیکن‌ها و تمام مردم عادی به سربازی می‌روند و در این شرایط نباید ستاره‌های میلیاردی با دور زدن قانون از خدمت سربازی فرار کنند. فردوسی‌پور که کمی انگشت اتهام را بختیار دور کرده است به او هشدار می‌دهد که مراقب قربانی شدن در این جریان باشد، جریانی که فاسد است و با رد و بدل کردن پول معافیت صادر می کند.

فردوسی‌پور با لحنی شوخ و ظریف می‌گوید: \"در ایتالیا کالچوپولی بود، این‌جا سربازپولی ... فرقی ندارد به‌خدا ...\"

بختیار در پاسخ به حرف‌های فردوسی‌پور سفره‌ی دلش را باز کرد و گفت: \"پس از قهرمانی فولاد خوزستان و پیش از آغاز جام جهانی مسأله‌ی ابطال معافیت در اهواز پیچید و اسم من نیز درآمد. آن‌هائی که در باشگاه فولاد هیچ‌جائی نداشتند آمدند و به باشگاه لطمه زدند. شایعه‌ی ابطال پاسپورت در اهواز پیچید که من می‌گویم واقعا روی پاسپورتم آب ریخته بود و من به اداره گذرنامه در تهران رفتم و برای این‌که عازم جام جهانی بودیم، خیلی زود این مسأله حل شد و پاسپورت جدید صادر شد. پدر من در جبهه‌ی جنگ حضور داشته است و حاضرم همان دو سالی که شما معتقدید میلیاردی پول گرفته‌ایم و سربازی نرفته‌ایم و فوتبال بازی کرده‌ایم را به خدمت سربازی بروم اگر دروغ گفته باشم.\"

عادل که در صحت گفته‌های رحمانی تردید داشت، با همان لحن آشنای خود پرسید: \"نیروهای ایران علیه عراق دیگه ؟؟؟\"

رحمانی نیز در پاسخ گفت: \"بله، صد در صد؛ تمام مدارک گویای این هستند که پدرم در سپاه کرمانشاه حضور داشته است.\"

بار دیگر عادل گریزی به حیطه‌ی فعالیت باندهای صدور معافیت می‌رود و معافیت رحمانی را بازهم به چالش می‌کشد و می‌گوید: \"خوب البته گفته می‌شود باند صدور معافیت این‌قدر قوی بودند که سابقه‌ی جبهه، سابقه‌ی عضویت بسیج، قطع‌نخاع، کفالت و ... جور می‌کنند؛ حتی کسی که شش خواهر و برادر دارد، تک فرزند می‌شود تا معافیت کفالت بگیرد. بنابراین این باند در تمام ارگان‌ها حتی ثبت و احوال نیز زیرمجموعه دارد.\"

تأئید تنها راه چاره‌ی کاپیتان فولاد است. اما او خود را استثنا قرار می‌دهد و می‌گوید: \"شش سال است که مشغول بازی فوتبال هستم و اولین نفری بودم که به نظام وظیفه مراجعه کردم و رسما در این سازمان بازجوئی شدم. من هرچه بود را گفتم و حقیقت را حاضرم برای هرکسی که تمایل دارد اثبات کنم.در ضمن قرار نبود این مسائل رسانه‌ای شود.\"

عادل فردوسی‌پور که همچنان بر رسوائی باندهای صدور معافیت تأکید موکد دارد، می‌گوید: \"تنها 105 فوتبالیست معرفی شده‌اند که معافیت جعلی دارند. بالاخره بچه‌ مایه‌دارها، مغازه‌دارها، دکترها و مهندس‌ها پول می‌دهند تا معاف شوند و از دو سال زندگی خود استفاده کنند. در واقع این زنجیره‌ی فساد است که اگر 50 میلیون دریافت می‌کند بین 50 نفر در ارگان‌های مختلف تقسیم می‌شود پس باید رسانه‌ای شود.\"

بختیار در انتها آخرین تلاش خود برای تبرئه در برنامه‌ی 90 را این‌گونه انجام می‌دهد: \"من به کرمانشاه رفته‌ام و بار دیگر پرونده تشکیل داده‌ام و سپاه کرمانشاه حضور پدرم در جبهه‌ی جنگ را تأئید کرد.\"

برای دومین بار از سوی عادل اعلام می‌شود که: \"پدر شما در جنگ ایران و عراق نبوده است و ابطال معافیت شما نیز به همین دلیل بوده است.\"

اما رحمانی گویا پا پس نمی‌کشد و می‌گوید: صد در صد پدرم من در جبهه حضور داشته است. من با 10 نفر از هم‌رزم‌های پدرم صحبت کردم و از آن‌ها امضا گرفتم. چند تن از الائمه‌ی جمعه نیز تأئید کردند.

این مدت خیلی اذیت شدم و از بعضی روزنامه‌ها و سایت‌ها نیز گله دارم که علیه من تیتر زدند و گفتند که مصدومیت رحمانی ساختگی است.\"

در ادامه عادل به مصاحبه‌ای از ابن‌قاسم، سرپرست فولاد استناد کرد که گفته بود، بختیار کفالت مادرش را به عهده گرفته است. که بختیار اعلام کرد که این مورد ساسان انصاری بوده است که مشکل او نیز حل شده است.

  ۸  
آی اسپورت
2014-08-05 04:02:42
نظر دهید

۸ نظر
مجتبی
سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۳، ۰۷:۴۰
این مدت خیلی اذیت شدم و از بعضی روزنامه‌ها و سایت‌ها نیز گله دارم
نگفت بعضی از سایت ها گفت سایت آی اسپورت.کاری نکنید که تو تلوزیون اسم سایتتون بد در بره.بچاپ ادمین
محمد زنگویی
سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۳، ۰۹:۳۳
این اقای بختیار رحمانی دروغ میگه. نشون به اون نشون که وقتی تو همین برنامه ی 90 دو سال پیش دعوتش کرده بودن . گفت وقتی جنگ شروع شد . خانوادم به کردستان عراق رفتن ولی حالا میگه بابام جنگیده. تو آرشیو نود مصاحبش باید موجود باشه.
ما که دستمون از زمین و زمان کوتاهه.شما اطلاع رسانی کنین لطفا.
-
سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۳، ۰۹:۴۸
از طرز حرف زدنش معلوم بود که پدرش اصلا نمیدونه جبهه چی هست. ولی با توجه به دامنه ی گسترده ی فساد و گیر افتادن پای نورچشمیها احتمال زیاد همه چی ماست مالی بشه بره
-
سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۳، ۱۰:۰۹
دروغ میگه
این خودش پارسال وقتی اومد تو نود گفتش خانواده ما موقع جنگ تو عراق بودیم واسه همینم شناسناممو دو سال دیرتر گرفتم


یادتون رفته آی اسپورت؟

برین تحقیق کنین لطفا در مورد همین برنامه نود


این آقا گفت ما ایران نبودیم

این چرا نباید بره سربازی؟
-
سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۳، ۱۰:۲۸
البته بعضی روزنامه ها و سایت ها نیست.
بختیار رحمانی به صورت واضح از سایت شما ناراحت بود که بهش تهمت زدید که مصدومیتش ساختگی هست.
کاش حداقل اینجا راستشو مینوشتین...
nima
سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۳، ۱۲:۱۷
بعضی روزنامه ها و سایتها؟؟؟
رسما گفت isport
شاهین
سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۳، ۱۶:۵۶
بترسید از این تهمت هایی که مردم میزنید بببچچچااااپپپپ
مشروح
سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۳، ۱۷:۵۲
خیلی با ترس و لرز می گفت پدرم رفته جبهه ! اگه حسابش پاک بود باید محکم تر حرف می زد
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر