فهرست
حلافی: برای نیم‌درجه فوتبالم را داغون نکنید !
حلافی: برای نیم‌درجه فوتبالم را داغون نکنید !

حلافی: برای نیم‌درجه فوتبالم را داغون نکنید !

آی‌اسپورت-عادل پس از بازگشت به استودیو 90 به سراغ یکی از داغ‌ترین موضوعات فوتبال ایران یعنی جنجال فوتبالیست‌های درگیر با خدمت سربازی رفت. فردوسی‌پور با این مقدمه آغاز کرد که بعضی از باشگاه‌ها به ساختن ستاره‌های جوان و پدیده‌ها می‌پردازند اما در دوران اوج باید شاهد کوچ ستاره‌های جوان‌ خود به تیم‌های نظامی باشند، اتفاقی که در دنیا بی‌سابقه است و باید حقی برای این باشگاه‌ها که به فوتبال پایه اهمیت می‌دهند و بازیکن‌ساز هستند، قائل شد. از سوی دیگر مجری برنامه‌ی 90 به این نکته نیز اشاره کرد که گرفتن معافیت‌های جعلی و ساختگی اعم از معافیت پزشکی، کفالت، تحصیلی و ... یک رسوائی بزرگ در سطح کلان است، چه برای فوتبال ایران، چه برای سازمان نظام وظیفه و چه برای سایر ارگان‌‌هائی که خواسته و ناخواسته در صادر شدن این معافیت درگیر هستند.

مجری 90 با اشاره به بازیکنانی که سیکل دارند، اما به استناد کارت دانشجوئی معافیت تحصیلی دارند یا بازیکنانی که درحال حاضر شاغل هستند، اما در مقطعی قطع‌نخاع شده‌اند و معافی پزشکی گرفته‌اند، به دو باند فعال در فصل‌های 86-85 و 91-90 اشاره کرد که به ویژه در اهواز متمرکز بوده‌اند و به دنبال صدور معافیت برای بازیکنان درگیر با خدمت سربازی بوده‌اند و به قول فردوسی‌پور مثل بنز کار می‌کرده‌اند (!) عادل با تأکید بر این نکته که مثل بنز کار می‌کردند، این نکته را اضافه می‌کند که تراشیدن بهانه‌های پزشکی اعم از قطع‌نخاع شدن، واریکسل و ... و غیر پزشکی و وجهه‌ی قانونی دادن به این بهانه‌ها از طریق سندسازی باعث می‌شده است که معافیت بازیکنان کاملا قانونی انجام شود؛ گویا به همین دلیل عادل این امر را رسوائی بزرگ در سطح کلان می‌داند.

سعید حلافی پس از بختیار رحمانی روی خط برنامه‌ی 90 آمد و در رابطه‌ با صدور معافیت خود گفت: \"زمانی‌که در اهواز بودم معاف شدم. پس از جدائی از پرسپولیس 7 ماه به دنبال کار معافیت خود بودم. در آن زمان واریکسل داشتم و همه‌ی پزشکان نیز تائید کردند و کار من کاملا قانونی بود. پزشک گفت عمل کن که من این کار را نکردم. اعلام شد که حلافی معافیت ندارد و بعدا اعلام کردند فقط معاف از رزم بوده است و باید برای ادامه‌ی خدمت خود را به سازمان نظام وظیفه معرفی کند. این سازمان نیز گفت که باید ثابت کند و در تست‌ها و معاینات بدنی درجه‌ی سوم بودن واریکسل او مشخص شود که پس از معاینات اعلام کردند درجه‌ی دو و نیم است.\"

حلافی در پاسخ به سوال عادل که قصد دارد به نوعی معافیت او را به باند فصل 91-90 ارتباط دهد، می‌گوید: \"من خودم به سراغ گرفتن معافیت رفتم و در زمانی‌که 7 ماه به دنبال معافیت بودم فوتبال بازی نمی‌کردم و از همان روز اول به سراغ آزمایش رفتم. از آن ماجرا 4 سال گذشته است و تنها برای نیم‌درجه فوتبال من در 24 سالگی درحال نابودی است.\"

  ۲  
آی اسپورت
2014-08-05 04:19:26
نظر دهید

۲ نظر
-
سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۳، ۱۱:۳۷
خون تو رنگین تر از بقیه مردم ایران نیست
-
سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۳، ۱۴:۰۸
لنگیا بازیکنتون رو تحویل بگیرید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر