فهرست
گزارش ویژه: کورین دیاکره تاریخ ساز شد؛ بانویی در قلمرو مردانه
گزارش ویژه: کورین دیاکره تاریخ ساز شد؛ بانویی در قلمرو مردانه

گزارش ویژه: کورین دیاکره تاریخ ساز شد؛ بانویی در قلمرو مردانه

آی اسپورت- کورین دیاکره با نشستن روی نیمکت کلرمون در دیدار این هفته مقابل برست، به اولین زنی تبدیل شد که در رقابت حرفه ای مردان، به عنوان سرمربی کار کرد؛ هر چند تیمش ۲-۱ مقابل برست مغلوب شد.


\"http://www.akserver.ir/uploads/akserver.ir_14072193152.jpg\"

در این دیدار که در دسته دوم فرانسه برگزار شد، تیم دیاکره بازی را خوب شروع کرد و روی یک ضد حمله در دقیقه 9 موفق به گلزنی شد که سرمربی با یک لبخند کوچک از این گل استقبال کرد. ولی بازی در نیمه دوم طبق انتظارات او پیش نرفت و دو گل از تیم برست، باعث شد میزبان پیروز شود.


\"http://www.akserver.ir/uploads/akserver.ir_14072193151.jpg\"

دیاکره گفت: \" شکست خوردن هیچ‌گاه جالب نیست و این مسلم است. ولی برست بسیار خوب کار کرد. ما چندین اشتباه انجام دادیم ولی در کل خوب بودیم که این نشانه ی خوبی برای من در آینده است.امروز در حفظ توپ مشکل داشتیم و این ضعف ماست. از توپ خوب استفاده نکردیم و بازی خودمان را به حریف تحمیل نکردیم که باید اینطور نمی‌بود. این موضوع مارا در خطر قرار می‌دهد. اتفاقات مثبت زیادی رخ داد. تیم جوانی دارم و خوشحالم که بازیکنانم تمام تلاششان را می‌کنند.\"\"http://www.akserver.ir/uploads/akserver.ir_14072193153.jpg\"


دیاکره 121 بازی برای تیم ملی بانوان فرانسه انجام داد و همچنین کاپیتان این تیم بوده است. او 3 سال دستیار مربی سویاکس بود، باشگاهی که تمام فوتبالش را در آنجا سپری کرد.\"http://www.akserver.ir/uploads/akserver.ir_14072193154.jpg\"

  ۳  
آی اسپورت
2014-08-05 10:57:35
نظر دهید

۳ نظر
پژی
سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۳، ۱۰:۵۸
بیاریمش ایران برای تیم ملی
ساجده
سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۳، ۱۲:۵۷
کار کردن تو محیط صد در صد مردونه واقعا سخته.
چون من الان تو همچین محیطی کار میکنم.
براش آرزوی موفقیت میکنم.کار مهمی پیش رو داره.
...
سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۳، ۱۵:۱۳
داره کار بزرگی انجام میده،اولین بودن هیچ وقت آسون نیست...ولی کلا فرانسه و آلمان توی فوتبال بانوان هم خیلی موفق عمل کردن و این نشون میده توسعه فوتبالشون پایدار بوده،هم بانوان هم آقایان در تمام رده های سنی.نه فقط تیم بزرگسالان مردان.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر