فهرست
گزارش روز: بازگشت نکونام به سرزمین خاطره ها
گزارش روز: بازگشت نکونام به سرزمین خاطره ها

گزارش روز: بازگشت نکونام به سرزمین خاطره ها

آی اسپورت - جواد نکونام برای دومین بار با پیراهن اوساسونا جلوی دوربین ها ژست گرفته است. او به جایی برگشته که خاطرات بسیار خوبی از آن دارد.

سال 2006 و بعد از پایان جام جهانی بود که نکو راهی اسپانیا شد تا اولین بازیکن ایرانی باشد که در لالیگا بازی می کند. هواداران اوساسونا در روزهای اول دید چندان مثبتی نسبت به خرید ایرانی باشگاهشان نداشتند اما او خیلی زود توانست با انجام بازیهای خوب خودش را در دل هواداران تیم جدیدش جا کند.

او در نخستین فصل حضورش در لالیگا، با گل طلایی که در جام یوفا مقابل بوردو فرانسه زد، باعث صعود تیمش به مرحله یک هشتم نهایی شد، این نخستین بار بود که اوساسونا جز ۱۶ تیم برتر جام یوفا قرار می‌گرفت.[

 روزنامه دیناوارا اسپورت چاپ پامپلونا اسپانیا در نظرسنجی از کارشناسان این روزنامه، جواد نکونام را به عنوان بهترین بازیکن اوساسانا در فصل ۲۰۰۷-۲۰۰۶ برگزید.

 وی همچنین در پایان فصل به عنوان یکی از ۱۱ بازیکن برتر اسپانیایی حاضر در رقابت‌های جام یوفا در فصل ۰۷-۲۰۰۶ انتخاب شد.[

 عملکرد او باعث شد مدیران تیم رنجرز اسکاتلند حاضر به پرداخت یک میلیون پوند برای به خدمت گرفتن او شوند اما نکونام ترجیح داد در اوساسونا بماند.

فصل بعد اما فصل خوبی برای نکو نبود. او مصدوم شد و 8 ماه دور از میادین بود اما اوساسونایی ها کاری با او کردند تا جواد خدا را هزار بابت حضور در این تیم شکر کند. در دیداری که بین تیم‌های اوساسونا و اسپانیول در فصل ۲۰۰۷ و در چارچوب هفته سیزدهم رقابت‌های لالیگا، انجام می‌شد بازیکنان تیم فوتبال اوساسونا در ابتدا مسابقه با پوشیدن پیراهن‌هایی که عکس جواد نکونام روی آن بود اعلام کردند که به یاد بازیکن مصدوم تیم خود هستند. همچنین پیش از این مسابقه و از سوی مسئولان باشگاه اوساسونا از جواد نکونام به خاطر عملکردش در فصل گذشته تقدیر شد.

نکونام قراردادش را با اوساسونا تمدید کرد و مهم ترین کار او در فصل سوم حضورش در لالیگا باز کردن دروازه کاسیاس بود.

در سال ۲۰۱۰ میلادی نکونام به رغم پیشنهاداتی که از فنرباغچه ترکیه و المپیاکوس یونان داشت.بار دیگر قرار داد خود را با اوساسونا تمدید کرد. او از سوی کاربران اینترنتی سایت باشگاه اوساسونا به عنوان بهترین بازیکن این تیم در سال ۲۰۱۱ میلادی انتخاب شد.

در پایان فصل ۱۲-۲۰۱۱ لیگای اسپانیا تیم اوساسونا با اختلاف ۴۶ امتیاز نسبت به صدر جدول،[به مقام هفتم رسید تا نکونام بهترین نتیجهٔ تیمی دوران حضورش در اوساسونا را کسب نماید او در بازی مقابل بارسلونا در جام حذفی اسپانیا در سال ۲۰۱۲ به عنوان کاپتان اوساسونا بازوبند را به بازو بست. اوساسونا در این دیدار با ۴ گل مغلوب بارسلونا شد.

نهایتا تیرماه 91 بود که مسیر نکونام و اوساسونا از هم جدا شد و حالا او بعد از دو سال دوری از پامپلونا دوباره به تیم محبوبش برگشته است.


     
آی اسپورت
2014-08-05 12:15:33
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر