فهرست
نکته روز: خارجی های 60 هزار دلاری! به چه درد لیگ می خورند؟
نکته روز: خارجی های 60 هزار دلاری! به چه درد لیگ می خورند؟

نکته روز: خارجی های 60 هزار دلاری! به چه درد لیگ می خورند؟

آی اسپورت – در حالی که لیگ های نه چندان با کیفیت قطر و امارات بازیکنان برزیلی و اروپایی درجه یک و دو را با مبالغ نجومی به سمت خود می کشانند تا ستارگان دیروز و برخی چهره های تازه پا به  سن گذاشته برای سکوهای خالی فوتبال اعراب هنر نمایی کنند اینجا در لیگ برتر خودمان  هیچ بازیکن خارجی شناخته شده ای  حضور ندارد و هر چه هست  بازیکنانی درجه دو یا سه از کشورهای آفریایی  یا اروپایی هستند که  با سرک کشیدن در پروفایل شان کمتر به نکته  پررنگ و قابلی می رسی.
در لیگ برترفصل چهاردهم 24 بازیکن خارجی حضور داند که هیچ کدام شان حتی برای یک روز ستاره بین المللی و شناخته شده ای نبودند.شاید مهمترین و شناخته شده ترین بازیکن خارجی فوتبال ایران گران ترین شان هم باشد.جی لوید ساموئل ترینیدادی که  با سابقه بازی برای استون ویلا و بولتون دو فصل برای استقلال بازی کرد  و حالا برای پیکان بازی می کند.واقعا این سوال بزرگ را باید از مدیران و مربیان لیگ برتری مطرح کرد که علا عبدالزهرا، آفریقایی های استقلال اهواز یا بقیه بازیکنانی که به  بررسی رزومه شان ذوق نمی کنیم چقدر در فوتبال دنیا شناخته شده اند؟نیلسون با این همه اعتبار و محبوبیت در پرسپولیس چند بازی ملی برای برزیل انجام داده و مطبوعات برزیل  چقدر از بازی های او در فوتبال ایران خبر دارند؟
 در مورد حضور بازیکنان خارجی در لیگ برتر همیشه یک نکته ورد زبان مدیران ،مربیان و کارشناسان فوتبال بوده است؛اینکه بازیکن خارجی  وارداتی به لیگ برتر فوتبال ایران باید کیفیتی به مراتب بالاتر از بازیکنان خودمان داشته باشد تا سطح تیم ،بازی ها و بازیکنان کنار دستی اش را بالا ببرد اما سوال اینجاست که چرا هیچ کس به این نکته عمل نمی کند و خارجی های لیگ ما همه بازیکنانی متوسط و بعضا زیر متوسط تر از بازیکنان داخلی خودمان هستند ؟
واقعا  از حضور بازیکنان خارجی 60 هزار دلاری در لیگ مان دنبال چه چیزی هستیم؟آیا جوان های خوزستانی کیفیتی بهتر از کولیبالی و دیاکیته ندارند؟آیا ذوب آهن نمی توانست به جای خریدن یک بازیکن لبنانی  و هزینه ای نیم میلیاردی برای او  یک برزیلی با کیفیت تر از کارلوس ساتوس را جذب کند؟
  ۴  
آی اسپورت
2014-08-05 13:29:29
نظر دهید

۴ نظر
-
سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۳، ۱۳:۳۷
علاء عبدالزهرا جاسم کرار رو تو عراق به نیمکت چسبونده ضمنا چرا از بازیکنای بنجل اسدقلال چیزی ننوشتین اون گلر برزیلی که جلوی تیراختور همه جور پاها رو بالا داده بود همین علاء عبدالزهرا جلوی اسپانیا در جام کنفدراسیونها ستاره ی تیمش بود
-
سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۳، ۱۴:۲۱
مگویان با البرتویسلوا تولیگ محلی برزیل بازی میکرد دورغی گفتن فلومنزه بازیکنان خارجی کیسه ازکجااومدن معلوم نسیت
رضا
سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۳، ۱۷:۰۷
هر بازیکنی سایت شما بده خوبه حتما مثل بازیکنای فولاد، لبنانی رو شما ندادید شده بده
شروین
سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۳، ۲۲:۴۶
خیلی بهتر می شد مطلبو بنویسید. اینکه مثلا از نیلسون نام می برید و ایرادش رو در این می بینید که مطبوعات برزیل ازش اسم نمی برند، خب همه ما می دونیم که بزریل بیشترین لژیونر رو در دنیا داره ، مسلمه که اسم نیلسونی که در لیگ ایران بازی می کنه رو در روزنامه هاشون نمی آرن. از یکی به یک شکل انتقاد کردید باز از یکی دیگه از یه راه دیگه. نیلسون با آمار کمتر از نیم گل خورده در هر بازی فوق العاده بود.
در مورد بازیکن دیگه هم فراموش نکنیم که با این قیمت حتی بازیکن ایرانی با کیفیت متوسط حاضر نیست با 60 هزار دلار بازی کنه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر