فهرست
یادداشت روز:چرا دیماریا حق دارد که رئال را ترک کند؟
یادداشت روز:چرا دیماریا حق دارد که رئال را ترک کند؟

یادداشت روز:چرا دیماریا حق دارد که رئال را ترک کند؟

آی اسپورت - رئال مادرید در آستانه انتقال دی ماریا به تیمی دیگر (پاریسن ژرمن) قرار دارد و به اعتقاد بسیاری از کارشناسان این انتقال نمی تواند چندان به نفع کهکشانی ها باشد. دی ماریا بازیکن بسیار موثر رئال در فصل گذشته بود و بدون شک فقدان او حتی با وجود خامس رودریگس نیز حس خواهد شد.آلفردو رلانیو سردبیرAS در مورد این انتقال قریب الوقوع می نویسد:

در میان تمام فعالیت های نقل و انتقالاتی این فصل رئال مادرید، شاید قابل بحث ترینشان مساله رفتن دی ماریا به یک تیم دیگر باشد.بازیکنی با تاثیرگذاری غیر قابل انکار.بازیکنی که البته هرگز مورد علاقه فلورنتنیو نبوده و دی ماریا این نکته را به خوبی می داند و به خوبی دریافته که آنطور که باید، قدر او را در رئال مادرید نمی دانند و به همین دلیل تصمیمی جدی بر ترک باشگاه دارد.

تصمیمی که دقیقا باب میل آقای رئیس است.قیمت او در بازار بسیار بالاست و از طرفی مادرید نیز نیاز به پول دارد تا بتواند بخشی از مبالغ هزینه کرده برای دو خرید بزرگش(کروس و خامس) را به خزانه باشگاه برگرداند.

شاید با آمدن کروس و خامس، انتقال دی ماریا به تیمی دیگر چندان فاجعه به نظر نیاید اما بدون شک رئال مادرید مهره مهمی را از دست خواهد داد و این را نمی شود کتمان کرد.

تصمیم دی ماریا برای رفتن را باید درک کرد.آنچه که بر او در مادرید گذشته، شاید برای کمتر بازیکنی در این تیم اتفاق افتاده باشد . او در جناح راست مادرید مورینیو تقریبا جا افتاده بود. اما تابستان سال گذشته پرز در همان منطقه او یک بازیکن 100 میلیون یورویی به خدمت گرفت(گرت بیل).

دی ماریا پست مورد علاقه اش در رئال را از دست رفته می دید و به طبع آن اعتبارش را. او بیم آن را داشت که بازی های کمی به او برسد و جام جهانی را نیز از دست بدهد. اما آنچلوتی با تغییر تاکتیک و منتقل کردن او به مرکز خط میانی متمایل به جناح چپ، بار دیگر او را احیا کرد.

دی ماریا بدون شک همراه راموس تاثیرگذارترین بازیکن فینال چمپیونزلیگ بود. در ادامه او در جام جهانی نیز درخشید و درست زمانی که او در ترکیب آرژانتین امیدوار به صعود به فینال بود؛ اخباری مبنی بر جذب خامس رودریگس توسط مادرید در همه رسانه ها پخش شد.

کمی بعد، دی ماریا مشاهده کرد که اتفاق سال گذشته بار دیگر برای او رخ داده است. رودریگس به رئال آمد؛ در حالی که پست بازی او دقیقا مشابه پست فعلی دی ماریا در مادرید است. ال فیدئو حالا به اندازه کافی بهانه برای ترک رئال دارد. شاید چند برابر تابستان گذشته.

مشکلات برای آنچلوتی بار دیگر آغاز شده و او حالا بار دیگر باید به ترکیب تیمش نگاه کرده و درآن تغییراتی را بوجود بیاورد. در ابتدای فصل گذشته، کارلتو در شرایطی تیمش را به زمین می فرستاد که با وجود ایسکو در میانه زمین و مثلث BBC در جلو، غالبا سیستم رئال به 4-2-4 تبدیل می شد.

سیستمی که رئال را دچار افت محسوسی کرده بود. آنچلوتی به سرعت دریافت که با این ترکیب، او ره به جایی نخواهد برد و بدین گونه بود که دی ماریا بار دیگر به ترکیب 11 نفره بازگشت و ستاره جوان مالاگایی به بزرگترین قربانی تغییر تاکتیکی آنچلوتی مبدل شد.

اگر رفتن دی ماریا را از مادرید حتمی بدانیم به احتمال فراوان خامس در پست او بازی خواهد کرد. یا این ستاره کلمبیایی به خوبی از عهده وظایفش بر می آید و خاطرات خوش دی ماریا را تکرار می کند یا اینکه کارلتو بار دیگر باید به دنبال یک تغییر تاکتیکی دیگر باشد.

بله، فوتبال همین است و افسانه سیزیف آلبرت کامو این بار به نوعی برای آنچلوتی در حال تکرار شدن است. 

آلفردو رلانیو : AS

رضا سیف

  ۲  
آی اسپورت
2014-08-05 16:57:15
نظر دهید

۲ نظر
-
سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۳، ۱۸:۱۶
هیچکس از آینده خبر نداره که چی میشه ولی وقتی اوزیل هم رفت خیلی ها گفتند رئال ضرر کرده ولی گذشت زمان نشون داد اونی که ضرر کرد اوزیل بود که دیدید توی جام جهانی هم چقدر کم فروغ بود. در واقع این رئال بود که اوزیل رو اوزیل کرد توی آرسنال چه کرد به جز مقطع ابتدایی فصل. وضعیت دی ماریا هم همینه. اونه که بیشتر از رئال از این انتقال ضربه خواهد خورد.
فرشید
چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۳، ۰۱:۵۵
با این تفاوت که هر گز خامس در سطح باشگاه های اروپا یک ستاره نبوده و تنها حضورش بعنوان ستاره در تیم معمولی و کم ستاره کلمبیا بود اما دی ماریا خودش را بعنوان یک ستاره بزرگ در سطح باشگاه های اروپا ثابت کرده بود
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر