فهرست
گزارش روز: گران ترین نقل و انتقالات تابستان 2014/ دست به جیب ترین باشگاه های اروپا کدام ها بودند؟
گزارش روز: گران ترین نقل و انتقالات تابستان 2014/ دست به جیب ترین باشگاه های اروپا کدام ها بودند؟

گزارش روز: گران ترین نقل و انتقالات تابستان 2014/ دست به جیب ترین باشگاه های اروپا کدام ها بودند؟

آی اسپورت- هرچند هنوز یک ماه به پایان بازار نقل و انتقالات تابستانی باقی مانده، اما تا همین جا هم انتقال های قابل توجهی انجام شده است.

بعد از اینکه سال گذشته گرت بیل با انتقالی 100 میلیون یورویی از تاتنهام به رئال مادرید پیوست، امسال شاهد آن بودیم که مرز 80 میلیون یورو برای دو بار شکسته شد.

با درآمدهای بیشتری که باشگاه ها از قراردادهای تجاری و تلویزیونی به دست می آورند و با توجه به اینکه برگزاری جام جهانی، ستاره های جدیدتری را در ویترین نقل و انتقالات قرار داده است، می توان انتظار داشت که از حالا تا پایان زمان بازار تابستانی، خریدهای بزرگ دیگری هم انجام شود. اما گران ترین نقل و انتقالات تابستان امسال مربوط به کدام باشگاه ها و بازیکنان بودند؟

\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/e9a8fbc3071.jpg\"هرچند جام جهانی برای لوئیس سوارس با ناکامی و دردسر به پایان رسید اما تنها چند روز بعد، بارسا بیشترین مبلغ تابستان امسال را برای خرید او پرداخت. کاتالان ها برای بردن او به لالیگا، 89.3 میلیون یورو هزینه کردند. رئال مادرید هم برای اینکه از رقیب همیشگی اش عقب نماند، 88.2 میلیون یورو برای خرید خامس رودریگس پرداخت، ستاره ای که با نمایش های خوبش ر جام جهانی و بردن کفش طلا، چشم ها را خیره کرد. جالب اینکه این تنها نقل و انتقالات بزرگ تابستان امسال است که ارتباطی با باشگاه های انگلیسی نداشت.

ژوزه مورینیو اعلام کرده که چلسی غیبت داوید لوئیز را احساس نخواهد کرد اما باشگاه پاری سن ژرمن و لورن بلان امیدوارند که این ملی پوش برزیلی نشان بدهد که ارزش 54.57 میلیون یورویی که برای خرید او پرداخت کردند (بیشترین مبلغی که برای یک مدافع پرداخت شده) را داشت. چلسی هم بلافاصله پولی که از فروش لوئیز به دست آورد را صرف به خدمت گرفتن دیه گو کاستا کرد. آنها 41.9 میلیون یورو برای خرید این ملی پوش اسپانیایی کردند.

الکسیس سانچس که در فهرست گران ترین بازیکنان این تابستان در رتبه پنجم قرار دارد، با انتقال از بارسا به آرسنال، به دومین بازیکن گران قیمت توپچی ها تبدیل شد. پشت سر او، لوک شاو، مدافع جوان انگلیسی قرار دارد، که منچستریونایتد با پرداخت 41 میلیون یورو برای خرید او از ساوتهمپتون، او را به گران ترین بازیکن زیر 20 سال دنیا تبدیل کردند.

آندر ارره را، دیگر خرید این تابستان منچستریونایتد هم در رتبه هفتم این جدول قرار دارد؛ بازیکنی که اتلتیک بیلبائو با فروشش، 39.69 به جیب زد. روملو لوکاکو، گران ترین بازیکن خرید تاریخ باشگاه اورتون، هم در این فهرست در رتبه هشتم قرار دارد.

در رتبه نهم، سسک فابرگاس جای دارد که با انتقالی 36.38 میلیون یورویی، به دوران حضورش در بارسا پایان داد. آدام لالانا که با 34 میلیون یورو از ساوتهمپتون به لیورپول پیوست، لیست 10 بازیکن گرا قیمت این تابستان را تکمیل می کند.

چند خرید گران قیمت دیگر هم در این تابستان اتفاق افتاد که تنها اندکی با این لیست 10 نفره فاصله داشت. تونی کروس و آنتوان گریزمان هر دو با انتقال هایی 33 میلیون یورویی راهی رئال و اتلتیکو شدند. در حالی که اتلتیکو برای خرید ماریو مانژوکیچ- جانشین دیه گو کاستا در اتلتیکو- 24.26 میلیون یورو هزینه کرد.
\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/e9a8fbc3072.jpg\"خوان ایتوربه که با قیمتی برابر با ماریو مانژوکیچ، به رم پیوست، گران ترین انتقال این تابستان سری آ است. مهاجم جدید رم تنها کمی گران تر از آلوارو موراتاست که یوونتوسی ها او را با انتقالی 22.05 میلیون یورویی خریدند. ژرمی متئو هم با همین مبلغ از والنسیا راهی بارسلونا شد تا به گران ترین مدافع بالای 30 سال دنیا تبدیل شود. او کمی گران تر از چیرو ایموبیله، مهاجم جدید بوروسیا دورتموند است که با انتقالی 21.39 میلیون یورویی، از تورینو راهی بوندس لیگا شد.

ایوان راکیتیچ و یان اوبلاک در کنار فرناندو، خرید جدید سیتی، در جمع 25 بازیکن گران این تابستان قرار دارند. جالب اینکه باید بار دیگر از ایتوربه نام برد که ورونا او را با 16.45 از پورتو خرید و بلافاصله به رم فروخت.

  ۱  
آی اسپورت
2014-08-05 18:04:30
نظر دهید

۱ نظر
فرشید
چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۳، ۰۲:۰۰
احتمالا این مبالغ را از منابع وابسته به رئال برداشت کردید.بعنوان مثال فابرگاس با چیزی نزدیک به 43 میلیون یورو به چلسی رفت .الکسیس با 40 میلیون یورو واگذار شد و سوارس با مبلغی نزدیک به 80 میلیون یورو ( 8 میلیون کمتر از خامس ) خریداری شد
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر