فهرست
گزارش روز: گل محمدی در منطقه شکست ممنوع
گزارش روز: گل محمدی در منطقه شکست ممنوع

گزارش روز: گل محمدی در منطقه شکست ممنوع

آی اسپورت - تیم سبزپوش شهر اصفهان نه روزهای نقل و انتقالات نجومی را پشت سر گذاشته تا شبیه استقلال و سپاهان و پیکان باشد، نه تماشاگر زیادی را به ورزشگاه می کشاند تا شبیه تراکتور و پرسپولیس باشد و نه لیگ را برای دفاع از آنچه در فصل گذشته استارت می زند تا به شرایط فولاد خوزستان نزدیک شود. با این همه، آغاز لیگ چهاردهم برای ذوبی ها فشار خاص خودش را به همراه داشته است. آن ها در بازی نخست که نبرد ساده ای به نظر می رسید، نمایش ایده آلی ارائه نکردند و در زمین صبا همه 3 امتیاز را از دست دادند. اتفاقی که باعث شده یحیی گل محمدی این روزها متحمل استرس زیادی شود و با آگاهی از اهمیت پیروزی در مسابقه دوم، تیمش را مهیای نبرد با تراکتورسازی کند.

دو فصل گذشته لیگ برتر برای ذوب آهنی که تا این سال ها تا پای قهرمانی لیگ و آسیا پیش رفته، به شدت ناامیدکننده بوده اند. آن ها دو سال پیش با تغییر مداوم کادر فنی در نهایت بعد از مرحله پلی آف در لیگ ماندگار شدند و سال قبل نیز فقط کمی ساده تر جواز بقا در رقابت ها را دریافت کردند. این نتایج، تغییراتی را در باشگاه به همراه داشت و سرانجام گل محمدی از راه رسید تا تیم جوان و جذابی برای این تیم ببندد و اصفهانی را به سرنوشت آن امیدوار کند.

انتظاری که در اصفهان از سرمربی جوان ذوب دارند، تکرار نتایج خوب اش با نفت تهران، روی نیمکت ذوب آهنی ست که اتفاقا به لحاظ مهره به فصول گذشته نفت شباهت دارد. آن ها از چند بازیکن باتجربه بهره می برند و سایر نفرات شان، مهره های جوانی هستند که هر کدام شان ممکن است در مسیر تبدیل شدن به پدیده لیگ برتر قرار بگیرند. واضح است که یحیی با اهدافی فراتر از رساندن ذوب به یک رده معمولی و دور کردن این تیم از سقوط به اصفهان رفته و قرارداد 800 میلیونی به امضا رسانده است.

اولین روز سرمربیگری مدافع سابق فوتبال ایران در فولادشهر، این هفته رقم خواهد خورد. جایی که تیم او میزبان تیم یکی دیگز از جوان ترین مربیان این لیگ است. یحیی کمی زودتر از رسول به فوتبال ایران معرفی شده اما آن ها سابقه هم تیمی بودن در جام جهانی و جام ملت ها را دارند و به نوعی می توانند مربوط به یک نسل فوتبال ایران باشند. نسلی که نزدیک به شش هفت سال است از بازی دور شده و حالا رفته رفته دارد به مربیگری فکر می کند. آن ها خودشان را در مقام دو تا از مهم ترین استعدادهای مربیگری نسل شان مطرح کرده اند و البته هنوز راه بسیار زیادی برای اثبات آنچه در سطح به نظر می رسد را دارند. در تقابل این هفته دو نفر با هم، گل محمدی ست که بیشتر پیروزی را بو می کشد. او به خوبی می داند شکست در دومین هفته متوالی، یعنی سرآغاز ورود کشتی ذوب، به لنگرگاه نازیبای حواشی. 

  ۴  
آی اسپورت
2014-08-06 11:17:39
نظر دهید

۴ نظر
مهرداد
چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۳، ۱۱:۲۶
به امید خدا از اصفهان سه امتیاز بازی رو خواهیم گرفت. تراکتور به مولا خیلی دوست دارم
آراز ساوه
چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۳، ۱۱:۲۷
ذوب آهن 0 - 2 تراختور.
گلها: احمدزاده - ادینهو.
-
چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۳، ۱۱:۳۲
گلمحمدی خوب به تیراختور میبازه
فقط ذوب اهن
چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۳، ۱۴:۰۲
ذوب اهن 4-تراکتور0
گل ها:مسلمان2گل،حدادی فر2گل
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر