فهرست
مجید جلالی: حساسیتی به شفاف‌سازی رقم قراردادها ندارم / اعتمادسازی تنها از طریق ارعاب ممکن نیست
مجید جلالی: حساسیتی به شفاف‌سازی رقم قراردادها ندارم / اعتمادسازی تنها از طریق ارعاب ممکن نیست

مجید جلالی: حساسیتی به شفاف‌سازی رقم قراردادها ندارم / اعتمادسازی تنها از طریق ارعاب ممکن نیست

آی‌اسپورت-مجید جلالی، سرمربی سایپای کرج که در بازی نخست لیگ چهاردهم در ورزشگاه انقلاب کرج نتیجه‌ای بهتر از تساوی بدون گل برابر نفت مسجد سلیمان نگرفت، حالا در انتظار مصاف خارج از خانه برابر پنجمین تیم گران لیگ برتر است که با سرمربیگری منصور ابراهیم‌زاده و حضور ستاره‌هائی همچون سیدمهدی رحمتی، سعید دقیقی، جی‌لوئد ساموئل و محمد نصرتی حریف آسانی نخواهد بود، آن‌هم در شرایطی‌که پیکان لیگ را با شکست آغاز کرده است و انتظارات زیادی را باید برآورده سازد. جلالی در نشست خبری پیش از بازی با پیکان گفت:

مصاف با پیکان؛ چگونه خواهد بود؟

در هفته اول نتوانستیم بازی مورد نظرمان را انجام بدهیم، از بدشناسی ما است که در دو هفته ابتدایی لیگ با دو تیم تازه وارد به لیگ برتر بازی کنیم. آنها برای شروع انگیزه ویژه‌ای دارند ما هم با تیمی کار می‌کنیم که نسبت به موفقیت این تیم در آینده تردید ندارم. از هر نظر این تیم خوب است و با برنامه بازی می‌کند و ما در آینده می‌توانیم حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشیم.

بازی پیکان و سپاهان را مرور کرده‌ایم و می‌توانیم مقابل این تیم بازی خوبی انجام بدهیم و از تجربیات خودمان در بازی اول هم کمک می‌گیریم. کاوه رضایی، میلاد کرمانی و روزبه شاه‌علیدوست مصدومان ما هستند که احتمال دارد کاوه به فهرست 18 نفره ما برسد.

اعلام رقم قراردادها؛ اجباری در کار بود؟

به نظرم این مسئله یک موضوع پیچیده است. به اعتقادم باید در جلسه‌ای که جامعه‌شناس، اقتصاددان و نماینده دولت حضور داشته باشد و نمایندگان قوی از فوتبال این مسئله را بررسی کرده و مردم هم شاهد این بحث‌ها باشند و قضاوت کنند. من با خیلی از بازیکنان و مربیان در ارتباطم. آنها مشکلی با انتشار قراردادشان ندارند اما می‌گویند به شرط آنکه جامعه از انتشار قراردادهای ما خوشحال شود. خود من هم حساسیتی به این موضوع ندارم اما می‌دانم مشکلات اجتماعی به وجود آید. من زمانی که در آموزش و پرورش بودم نمی‌دانستم معلم دیگر چقدر حقوق می‌گیرد. اگر قرار است شفاف‌سازی در فوتبال باشد خیلی خوب است اما به شرطی که این موضوع برای همه جامعه فوتبال باشد چراکه اگر فقط برای اهالی فوتبال باشد این موضوع مشکل‌ساز خواهد شد.

همین‌حالا من در کشور مهندسی می‌شناسم که 700 هزار تومان حقوق می‌گیرد اما مهندسی هم وجود دارد که ماهی 80 میلیون تومان حقوق می‌گیرد و این تفاوت قیمت در کشور ما وجود دارد.

تنبیه و جریمه؛ تنها راه مقابله با اعتراض به داوران است؟

این موضوع مهمی است که بدانیم همیشه نباید از در تنبیه وارد شویم چراکه باید اعتماد به وجود بیاوریم. در همان بازی اول مقابل نفت مسجدسلیمان داور می‌توانست بازیکن حریف را اخراج کند و در صحنه دیگری می‌توانست برای ما پنالتی بگیرد اما این کار را نکرد و ما هم اعتراض نکردیم چراکه به داور بازی اعتماد داشتیم و این روزها اعتماد در حال به وجود آمدن است اما صرفا از طریق تهدید و ارعاب نمی‌توان جواب گرفت به طوری که در 10 سال اخیر ما جوابی نگرفتیم.

بهترین‌ها لیگ سیزدهم؛ سایپا می‌توانست نماینده‌ای داشته باشد؟

به نظرم ابراهیم صادقی می‌توانست بازیکن اخلاق شود چراکه بازیکن با اخلاقی است اما در زمینه انتخاب پدیده انتظار نداشتم محمد عباس‌زاده انتخاب شود و فکر می‌کردم فرشاد احمدزاده، سجاد شهباز‌زاده یا مهدی شریفی به این عنوان انتخاب شود البته عباس‌زاده هم برای این انتخاب شایسته بود.

عملکرد سایپا مدل 94-93؛ پیش‌بینی شما از چه خواهد بود؟

در اینکه کاری که می‌کنیم موفقیت‌آمیز است شکی ندارم چراکه انگیزه بازیکنان و جوانانی که در تیم‌ام دارم این نوید را به من می‌دهد. در بازی با نفت مسجدسلیمان نجوان 18 ساله‌ای را بازی دادم که نشان داد چه استعداد بزرگی است و فکر می‌کنم تا نیم‌فصل به 8 نفر از بازیکنان جوان بازی برسد و مطمئن هستم آنها تحول عمیقی در سایپا به وجود خواهند آورد.

نامه‌ به مهدی تاج؛ داستان از چه قرار است؟

نامه‌ای به مهدی تاج دادم و از او خواستم در هر بازی به جای لیست 18 نفره 20 نفر در لیست قرار بگیرند تا شانس بازیکنان جوان برای بازی بیشتر بشود و امیدوارم سازمان لیگ این پیشنهاد را بپذیرد چراکه برای فوتبال ما خوب است.

  ۱  
آی اسپورت
2014-08-06 13:47:30
نظر دهید
۱ نظر
مجید
چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۳، ۲۳:۴۸
ارجاع به آینده... آینده ... که این آینده برای آن باشگاه ها که بابت شما چند صد میلیون هزینه کرده و میکنند هیچ وقت نرسید و چیزی عایدشان نشد.. من این گفته ها را سیو میکنم و در هفته 10 که شاید نباشید به شما یادآوری خواهم کرد--راستی اون بیانیه را چرا درست در حال خوشحالی ما نوشتی --این همه وقت بودو..
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر