فهرست
ابراهیم‌زاده: وضعیت فشنگ‌چی را از روی سایت باشگاه دنبال کنید / این فصل از همین هفته‌ی اول از داوری لطمه خوردیم
ابراهیم‌زاده: وضعیت فشنگ‌چی را از روی سایت باشگاه دنبال کنید / این فصل از همین هفته‌ی اول از داوری لطمه خوردیم

ابراهیم‌زاده: وضعیت فشنگ‌چی را از روی سایت باشگاه دنبال کنید / این فصل از همین هفته‌ی اول از داوری لطمه خوردیم

آی‌اسپورت-منصور ابراهیم‌زاده، سرمربی پیکان تهران که در فصل نقل و انتقالات تابستانی عملکرد بسیار قابل‌قبولی را داشت و ستاره‌های خوش‌نامی همچون سیدمهدی رحمتی، سعید دقیقی، محمد نصرتی و جی‌لوئد ساموئل را جذب کرد، در گام نخست در ورزشگاه فولاشهر با یک شکست برابر تیم زادگاه خود کار در لیگ چهاردهم را آغاز کرد تا با توجه به انتظارات فراوانی که از این تیم می‌رود، چاره‌ای جز پیروزی برابر سایپای کرج نداشته باشد. منصور ابراهیم‌زاده در کنفرانس خبری پیش از دیدار پیکان و سایپای البرز از هفته دوم رقابت‌های لیگ چهاردهم ضمن تبریک روز خبرنگار گفت:

تبریک روز خبرنگار و تسلیت مجدد درگذشت ناصر احمدپور

برای تمام خبرنگاران آرزوی سرافرازی و موفقیت دارم و امسال این روز توام با درگذشت آقای ناصر احمدپور که یکی از پیشکسوتان بزرگ عرصه رسانه بود، شد و جا دارد بار دیگر درگذشت او را تسلیت بگویم. امیدوارم همه خبرنگاران همیشه در سلامت باشند.

مصاف با سایپای کرج؛ پیش‌بینی شما از این دیدار چه خواهد بود؟

اکنون همه می‌خواهند ببینند پیکان با توجه به تغییراتی که داشته و بازیکنانی که جذب کرده چه جایگاهی را در پایان فصل کسب می‌کند و در مجموع چه عملکردی در این فصل خواهد داشت. این موضوع بسیار طبیعی است و زمانی که بازیکنان جدیدی کنار هم قرار می‌گیرند همه می‌خواهند آنها را در کنار یکدیگر مشاهده کنند.

برای هماهنگی بازیکنان جدید همیشه نیاز به زمان دارید و هماهنگی تیم ما نیز زمان می‌خواهد. امیدوارم در بازی فردا برابر سایپا نتیجه بگیریم اما مطمئناً بازی سختی خواهیم داشت چرا که آنها نیز تغییراتی در تیم خود داشته‌اند و این موضوع باعث می‌شود کار ما سخت‌تر شود.

در بازی دشواری که فردا داریم، هر تیمی تمرکز و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشد مطمئنا موفق خواهد شد. امیدوارم تلاش و زحمت بازیکنان ما به نتیجه برسد و آنها در بازی فردا موفق شوند.

شفاف‌سازی در رقم قراردادها؛ اجباری در کار بود؟

در این چند سال هیچگاه درباره قرارداد بستن بازیکنان صحبت نکردم، این باشگاه است که وظیفه دارد با بازیکنان توافق کند و من تنها کار خود را انجام می‌دهم.

این یک موضوع مدیریتی است و باید از کسانی که حوزه کار آنها در قوانین آیین‌نامه مشخص شده در این باره سوال کنید. من می‌توانم درباره مسائل فنی مسابقات صحبت کنم و بهتر است وارد این مسائل نشویم. ما همه تلاش خود را برای کسب نتیجه بهتر تیم انجام می‌دهیم.

امیرحسین فشنگ‌چی؛ داستان او به کجا رسید؟

یک بخش از مسائل تیم بخش فنی است که به من برمی‌گردد و یک بخش هم به مربی، سرپرست و کمیته انضباطی باشگاه مربوط است. وقتی از کمیته انضباطی صحبت می‌کنید یعنی خبر دارید که در مورد این بازیکن در باشگاه چه اتفاقی رخ داده است.

فشنگچی یا بسیاری از فشنگچی‌ها بازیکنان خوب و تاثیرگذاری هستند اما امکان دارد در یک زمان کارآیی لازم را نداشته باشد و استفاده از آنها هم به بازیکن و هم به تیم لطمه بزند. بنابراین ما هر زمان که صلاح باشد از نیروهای خود استفاده خواهیم کرد.

باید ببینیم یک بازیکن به چه شکل بازدهی دارد، اگر یک بازیکن اشتباهی انجام داد به دنبال نابود و محروم کردن او نیستیم بلکه هدف ما اصلاح آن بازیکن است.

فشنگچی یک بازیکن خوب و تاثیرگذار است و طبیعی است که اگر بازیکنی در روز خوبش نباشد به او استراحت می‌دهیم همانطور که ممکن است یک خبرنگار در روزی که روز او نیست استراحت کند و آماده روزهای دیگر شود.

می‌توانید وضعیت انضباطی فشنگچی را هم از روی سایت باشگاه مطلع شوید اما امیدوارم تصمیمات ما نتیجه مثبتی برای فشنگچی داشته باشد.

سرپرست تیم؛ نقشی در کنترل حاشیه‌ها روی نیمکت دارد؟

مسئولیت نیمکت و اتفاقات نیمکت به عهده سرپرست است اینکه چه بازیکنی به رختکن رفته یا اضافه روی نیمکت نشسته است. حتی زمانی که 2 مربی کنار زمین هستند داور به سرپرست تذکر می‌دهد چرا که او مسئول نیمکت تیم است.

فشار روانی در صورت عدم نتیجه‌گیری با حضور ستاره‌هائی همچون رحمتی و ساموئل؛ این موضوع را باور دارید؟

باید به بازیکنان بزرگ اعتقاد و باور داشته باشیم، استراتژی باشگاه این است که از جایگاه این نفرات بهره بگیریم. مهم این است که اول از نظر شخصیت تیمی تثبیت شویم و بعد بتوانیم به جایگاه بالا برسیم.

باید دید این بازیکنان چه تاثیری می‌گذارند و ما چه فرهنگی را انتخاب می‌کنیم. آیا این بازیکنان می‌خواهند با ما به بالا حرکت کنند یا تفکر دیگری دارند؟

حتی اگر تفکر مادی باشد ولی در نهایت به کار ما کمک کند، موضوع خوبی است، در هر صورت همه آنها تلاش می‌کنند چرا که خود بازیکنان هم به فکر آبروی خودشان هستند.

قضاوت‌ها در لیگ چهاردهم؛ شما اعتراضی ندارید؟

از روز اول مسابقات مشکلات داوری برای ما رخ داد، سال گذشته آنهایی که بازی‌های تیم ما را دنبال می‌کردند باید متوجه این شده باشند که از هفته چهارم به بعد داوری‌ها به ضرر ما شد اما این فصل شرایط فرق کرده و از هفته اول از داوری ضربه خوردیم. در برنامه 90 هم دیدید که گل دوم سپاهان در شرایط آفساید به ثمر رسید و البته پیش از این صحنه نیز 2 مورد روی بازیکنان ما خطا شده بود که داور از آنها به سادگی گذشت.

امیدوارم داوران ما در ادامه لیگ عملکرد بهتری داشته باشند و من به این موضوع امیدوارم و می‌دانم آنها دقت خود را بالاتر می‌برند. در جام جهانی 2014 بازی‌ها را همه دیدند و داوری‌ها را مشاهده کردید که آنها چگونه عملکردی داشتند و حتی داوران خط‌نگهدار هم عملکرد بسیار خوبی داشته‌اند. امیدوارم داوران لیگ ما نیز شرایط‌شان بهتر شود و اشتباهات آنها ضربه‌ای به تیم‌ها نزند.

     
آی اسپورت
2014-08-06 14:30:52
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر