فهرست
یادداشت روز: آیا آرسنال می تواند قهرمان لیگ برتر شود؟
یادداشت روز: آیا آرسنال می تواند قهرمان لیگ برتر شود؟

یادداشت روز: آیا آرسنال می تواند قهرمان لیگ برتر شود؟

آی اسپورت- قهرمانی در جام حذفی انگلیس در ماه می باعث شده تا فشار و انتقادات روی شانه های آرسن ونگر سرمربی آرسنال کاهش پیدا کند. تیم او سرانجام موفق شد بعد از 9 سال ، یک جام داخلی معتبر کسب کند و به طلسم ناکامی هایش پایان بدهد. فصل پیش رو با توجه به این اتفاق برای هواداران آرسنال رنگ و بوی متفاوتی گرفته است. آن ها امیدوارند تا تیم محبوبشان با پشت سر گذاشتن فشارها این فصل عملکرد خوبی را در لیگ برتر از خود نشان دهد و برای کسب عنوان قهرمانی به میدان رود. الکسیس سانچس با 31 میلیون پوند پس از اوزیل به دومین خرید گران قیمت باشگاه تبدیل شده و پشت سر او نیز چمبرز با 16 میلیون پوند راهی امارات شده است. همین 2 خرید تابستانی به خوبی جان طلبی های آرسن ونگر و مجموعه آرسنال را در فصل پیش رو نشان می دهد. جاه طلبی هایی که مطمئنا به رویای کسب عنوان قهرمانی انگلیس ختم می شود.

\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/ca58813f6f2.jpg\"


در فاصله ی کمتر از 4 هفته مانده به پایان فصل نقل و انتقالات فوتبال اروپا، ترکیب نهایی آرسنال تقریبا تکمیل شده به نظر می رسد. علی رغم پیوستن اوسپینا به نظر می رسد همچنان شچسنی انتخاب اول آرسن ونگر برای قرار گرفتن درون دروازه باشد. در خط دفاعی تقریبا 4 نفری که به عنوان یار ثابت به میدان خواهند رفت، مشخص شده اند. خرید جدید باشگاه یعنی دبوشی، در سمت راست خط دفاعی قرار خواهد گرفت. مرتساکر و کوشیلنی در مرکز خط دفاع انجام وظیفه خواهند کرد و کیه رون گیبس نیز به عنوان مدافع چپ حضور خواهد داشت.

اگر آرسن ونگر  قصد استفاده از سیستم 1-3-2-4 را داشته باشد آرایش خط میانی تیم شکل جالبی به خود خواهد گرفت. البته در این بین مهم ترین مساله همچنان بازیکن تدافعی خط میانی است. میکل آرتتا، جک ویلشر یا آرون رمزی هیچ کدام بازیکنانی نیستند که در فاز تدافعی مطمئن باشند و به همین علت است که آرسن ونگر قصد دارد هافبک تدافعی مطمئنی را به تیم خودش اضافه کند. مذاکرات بر سر حضور سامی خدیرا همچنان ادامه دارد و این بازیکن مهم ترین هدف آرسن ونگر در ادامه ی فصل نقل و انتقالات محسوب می شود. در فاز تهاجمی اما دست آرسن ونگر کاملا باز خواهد بود. سانتی کاسورلا به احتمال فراوان در کنار مسوت اوزیل و الکسیس سانچس به عنوان 3 مرد تهاجمی ترکیب آرسنال  پشت تک مهاجم تیم قرار خواهد گرفت.

\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/ca58813f6f1.jpg\"اما تک مهاجم تیم چه کسی خواهد بود؟ آرسن ونگر 2 انتخاب پیش رو دارد. او می تواند از ژیرو به عنوان مهاجم نوکی کلاسیک بهره گیرد که البته این بازیکن پیش از این نشان داده از ثبات لازم در طول فصلی طولانی نمی تواند بهره مند باشد. در کنار این انتخاب ونگر می تواند از بازیکنی همچون والکات در نوک خط حمله به عنوان 9 کاذب بهره مند شود که به نظر می رسد انتخاب بهتری باشد. در این آرایش والکات می تواند در کنار آلکسیس هماهنگی خوبی را در خط حمله ی تیم به وجود آورد و در صورت لزوم جای خود را نیز با او تعویض کند چرا که آلکسیس نیز پیش از این نشان داده توانایی بازی به عنوان بازیکن 9 کاذب را به خوبی دارا است.

آرسن ونگر این فصل بر خلاف سال های گذشته نیمکت قوی نیز در اختیار دارد. از اوسپینا دروازه بان ملی پوش کلمبیا در جام جهانی گرفته تا بازیکنانی همچون ویلشر، چبمرلین، پودولسکی، روسیچکی و فلامینی. این مساله مطمئنا نقطه ی قوت آرسنال در فصل آینده خواهد بود و می تواند شرایط تیم را در طول فصل به شدت تحت کنترل داشته باشد.

ترکیب قدرتمندی که آرسن ونگر در فصل پیش رو در اختیار دارد برگ برنده ی او در دیدارهای بزرگ آرسنال خواهد بود. فصل گذشته از عملکرد ضعیف آرسنال در برابر 3 تیم بالای جدول به عنوان مهم ترین عامل عقب افتادن از کورس قهرمانی یاد شده بود. شاگردان ونگر فصل گذشته در برابر چلسی، منچستر سیتی و لیورپول تنها 1 بار پیروز شدند، 1 تساوی کسب کردند و 4 بار نیز با شکست زمین مسابقه را ترک کردند. این آمار بسیار ضعیف است اما هواداران آرسنال امیدوارند با قوی شدن ترکیب در فصل پیش رو آمار متفاوتی را رقم بزنند. جدا از این مسئله، آرسن ونگر هیچ گاه در برابر ژوزه مورینیو پیروز نشده است و هواداران این فصل به شدت امیدوارند تا این طلسم نیز سرانجام شکسته شود.

\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/ca58813f6f3.jpg\"با این حال علی رغم خریدهای قابل قبول ونگر باید پذیرفت که رقابت در فصل جدید لیگ برتر انگلیس بسیار دشوار است. چلسی و لیورپول نیز خود را تقویت کرده اند و منچستر سیتی نیز با حفظ ستاره هایش، جا افتاده از سال قبل به نظر می رسد. در کنار این 4 تیم، منچستر یونایتد را نیز به هیچ عنوان نباید فراموش کرد که با حضور لوئی فن خال روی نیمکت، جانی دوباره به خود گرفته است. فصل 2015-2014 لیگ برتر انگلیس بدون شک می تواند تبدیل به یکی از جذاب ترین رقابت های تاریخ این لیگ شود. رقابت هایی که مطمئنا چشمان زیادی را در سراسر کره ی خاکی به خودش خیره خواهد کرد.

منبع: barriesview.com

  ۱  
آی اسپورت
2014-08-06 15:10:34
نظر دهید

۱ نظر
پویا لوس بلانکوس
چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۳، ۱۷:۲۷
عمراً !!!!مگه من سیتی می ذاره اینا قهرمان شن
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر