فهرست
پرسپولیس- فولاد/ دروازه بهشت و جهنم!
پرسپولیس- فولاد/ دروازه بهشت و جهنم!

پرسپولیس- فولاد/ دروازه بهشت و جهنم!

آی اسپورت - حساس ترین مسابقه هفته دوم لیگ برتر، ساعت 19:30 فردا در ورزشگاه غدیر اهواز برگزار خواهد شد. قرمزهای تهران و اهواز، فصل گذشته دو بار توی این ورزشگاه به مصاف هم رفتند و هر بار در انتهای یک جدال بسیار جذاب، این فولادی ها بودند که لبخند آخر روی صورت شان نقش بست. آن ها یک بار رقیب پایتخت نشین را از جام حذفی کنار زدند و بار دیگر در یک فینال زودهنگام این تیم را در لیگ شکست دادند تا به قهرمانی نزدیک شوند. این روزها و در آستانه دیدار دوباره دو تیم، نه حال این تیم ها به خوبی فصل گذشته است و نه ورزشگاه، همان ورزشگاه سابق.

 

تخته گاز به سوی بحران

قهرمان سیزدهمین دوره لیگ برتر، لیگ چهاردهم را با شکست آغاز کرده و یک امتیاز هفته اول پرسپولیس نیز برای هواداران این تیم توفیری با شکست نداشته است. این به آن معناست که یک شکست در هفته دوم می تواند برای بحرانی شدن وضعیت هر دو باشگاه کافی باشد. وجه تشابه دیگر این دو تیم، عملکرد آرام آن ها در فصل نقل و انتقالات بوده است. بر خلاف باشگاه هایی نظیر استقلال و سپاهان،  این دو تیم ریخت و پاش زیادی در فصل نقل و انتقالات نداشته اند و این موضوع موجب نگرانی هواداران آن ها شده است.

 

نه ماهینی نه بختیار

مدافع راست جنوبی تیم فوتبال پرسپولیس همچنان به علت مشکلات مرتبط با کارت معافیت از خدمت نمی تواند تیمش را در رقابت های لیگ برتر همراهی کند و در سمت مقابل نیز، بختیار رحمانی حداقل تا نیم فصل دور از میادین خواهد بود. دایی در پرسپولیس خانزاده را به جای ماهینی در سمت راست خط دفاعی قرار می دهد، در فولاد اما بختیار بازیکن بی جایگزین تری به نظر می رسد و برای پر کردن جالی خالی او، راه دشواری پیش روی اسکوچیچ قرار خواهد داشت. این دو نفر، مهم ترین غایبان مسابقه حساس پنج شنبه به شمار می روند.

دبل دایی

سرمربی این روزهای فولاد در هر دو دیدار رفت و برگشت فصل گذشته، در مقابل پرسپولیس مغلوب شده بود. پرسپولیس دایی یکی از معدود تیم هایی بود که توانست در فصل گذشته تیم خوب اسکوچیچ را دبل کند. یکی از این پیروزی ها در شرایطی به دست آمد که پرسپولیس از اوایل نیمه دوم 10 نفره شده بود. سرمربی کروات فولاد در پایان آخرین تقابل دو تیم در لیگ سیزدهم مدعی شده بود که بازیکنانش بیش از حد به پرسپولیس احترام گذاشته اند. او احتمالا توی این لحظات به این می اندیشد که راه احترام نگذاشتن به سرخپوشان را به شاگردانش یاد بدهد!

 

اولین بازی ایمان

مهم ترین سوال برای ترکیب دایی در مسابقه مهم هفته دوم، زوج رضا حقیقی در پست هافبک دفاعی خواهد بود. اینکه دایی از بین نوراللهی و نوری کدام یک را برای این پست برمی گزیند، ابهام اصلی تا پیش از شروع مسابقه است. اتفاق خاص ترکیب فولاد نیز می تواند اولین حضور ایمان موسوی در ترکیب این تیم باشد. این بازیکن که در هفته های اخیر با حاشیه های بسیار زیادی روبرو شده، باید در همین ابتدای راه به سرمربی تیمش اطمینان بدهد که به سبب اعتماد به او پشیمان نخواهد شد.

غدیر

در مسابقه های هفته اول لیگ، بدترین چمن با اختلاف به ورزشگاه غدیر اهواز مربوط می شد. حالا اولین میزبانی فولاد در لیگ چهاردهم، باز هم در همین ورزشگاه برگزار خواهد شد. چرا که ورزشگاه تختی از نور مناسبی برخوردار نیست. بدون تردید کیفیت نازل چمن بر روی کیفیت بازی دو تیم تاثیر منفی زیادی خواهد گذاشت. 

  ۵  
آی اسپورت
2014-08-06 16:01:49
نظر دهید
۵ نظر
thb
چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۳، ۱۶:۳۰
موسوی محرومه
مسرور
چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۳، ۱۶:۴۴
فولاد2پرسپولیس1...ورود ب بحران...علی کریمی...
عباس
چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۳، ۱۹:۰۰
مسرور به همین خیال باش لعنتی
-
چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۳، ۱۹:۲۱
این کیسه کشا چقدر سرورشون براشون مهمه میان اینجا نظر میدن
شاهین
چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۳، ۲۳:۰۵
این همه خبر دروغ راجع به سربازی بختیار زدید یه خبر راجع به ماهینی نزدید لنگی
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر