فهرست
گزارش کنفدراسیون آسیا از وضعیت سه لژیونر ایران: شروعی تازه برای سه بازیکن تیم ملی ایران
گزارش کنفدراسیون آسیا از وضعیت سه لژیونر ایران: شروعی تازه برای سه بازیکن تیم ملی ایران

گزارش کنفدراسیون آسیا از وضعیت سه لژیونر ایران: شروعی تازه برای سه بازیکن تیم ملی ایران

آی‌اسپورت-پس از این‌که سه مهره‌ی ارزشمند تیم ملی ایران در جام جهانی 2014 یعنی جواد نکونام، اشکان دژاگه و رضا قوچان‌نژاد تیم‌های نهائی خود برای فل پیش‌رو را مشخص کردند، سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا در گزارشی در این خصوص نوشت:

آنها می‌گویند تغییر مثل تعطیلات خوب است و کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران مطمئنا امیدوار خواهد بود که پیش از رقابت‌های قهرمانی آسیا تغییری برای بازیکنانش رخ داده است. در حالی که بزرگترین تورنمنت فوتبالی آسیا در پیش است، سه نفر از شاگردان کی‌روش به تیم‌های دیگری پیوستند تا گمانه‌زنی‌ها را در خصوص تأثیر این نقل و انتقالات بر روی تیم آغاز شود.

اشکان دژاگه و جواد نکونام به تیم‌های جدیدی پیوستند و رضا قوچان‌نژاد نیز در حال ترک چارلتون است (این در حالی است که قوچان‌نژاد امروز به الکویت ملحق شد.)

ایران پس از اینکه نتوانست در جام‌جهانی برزیل از مرحله گروهی صعود کند، امیدوار است بتواند در رقابت‌های جام ملت‌های آسیا 2015 موفق باشد.

هواداران تیم ملی به شدت روی سه ستاره خود تکیه دارند و امیدوارند که انتقال این بازیکنان به تیم‌های جدید بتواند تأثیر مثبتی برای رسیدن آنها به چهارمین قهرمانی آسیا داشته باشد.

اشکان دژاگه، که فصل گذشته یکی از ستاره‌های لیگ برتر بود، برای اولین بار با پیوستن به العربی، غول‌های قطر به تیمی در خارج از اروپا منتقل شد و به دنبال این است که خودش را به عنوان یکی از ستاره‌های این مسابقات نشان دهد.

دژاگه که در دو فصل حضورش در تاتنهام 49 بازی انجام داد و 6 گل نیز به ثمر رساند، پیشنهادات باشگاه‌هایی از بوندس لیگا و لیگ برتر را رد کرد تا به خاورمیانه منتقل شود.

بازیکن ایرانی-آلمانی پس از اینکه در ابتدای 13-2012 از ولفسبورگ به تاتنهام رفت، پیشرفت محسوسی داشت؛ هرچند انتقال به خاورمیانه را رقابت جدیدی در دوران فوتبالش می‌داند.

وی در این باره اظهار داشت: هفت سال را در بوندس‌لیگا سپری کردم و دو سال هم در لیگ برتر انگلیس بودم سپس تصمیم گرفتم رقابت جدیدی را در جوی جدید تجربه کنم و به همین دلیل به قطر آمدم.

دژاگه و تیم کی‌روش امیدوار خواهند بود که رقابت جدیدی که او با آن در قطر مواجه خواهد شد، بتواند برای قهرمانی این کشور در آسیا اثرگذار باشد.

داستان برای جواد نکونام بسیار متفاوت است که بر خلاف دژاگه با ارتباطی که با باشگاه سابقش اوساسونا داشت، به اروپا منتقل شد.

تیم سابق لالیگا که هدفش بازگشت به لالیگا است، با آغوش باز از این بازیکن 33 ساله استقبال کرد.

نکونام پس از حضور دو ساله در خاورمیانه خودش را به شیوه بازی که در منطقه در حال رشد درحال توسعه است، تطبیق داد و اکنون تمرکزش بر روی این است که باشگاه سابقش را به لالیگا بازگرداند.

نکونام به این نیاز دارد تا جایگاهش را در ترکیب اصلی تیم اثبات کند و این را ازسطح باشگاه به سطح ملی منتقل کند تا ایران بهترین فرصت‌ها را در استرالیا داشته باشد.

وی در این باره اظهار داشت: اکنون من اینجا هستم و تلاش خواهیم کرد تا به لالیگا صعود کنیم. این برای من افتخار است و نسبت به دفعه اول که به اینجا آمدم خوشحال تر هستم.

در حالی که تنها چند ماه به شروع بازی‌های آسیایی باقی مانده است، توجه وی مطمئنا از صعود تیم به لالیگا به قهرمانی در آسیا معطوف خواهد شد. در حالی که به نظر می‌رسد نکونام به خوبی با این تیم هماهنگ شود، رضا قوچان‌نژاد در دو ماه آینده محک خواهد خورد. تنها گلزن ایران در رقابت‌های جام‌جهانی 2014 دیگر مورد توجه چارلتون نیست و به دنبال انتقال به خاورمیانه است. قوچان‌نژاد در تمرینات اخیر چارلتون غایب بوده تا آینده‌اش با این تیم در تردید قرار داشته باشد.

باب پیترز در خصوص آینده بازیکن ایرانی خود گفت:رضا روی آمادگی خود کار می‌کند زیرا تابستان به همراه تیم ملی کشورش در جام‌جهانی حضور داشته و این تنها چیزی است که در حال حاضر می‌توانم درباره او بگویم. او بازیکن خوبی است اما اگر تیمی به ما پیشنهاد بدهد و او بخواهد برود ما نمی‌توانیم مانعش شویم. در حال حاضر در حال کار کردن بر روی آمادگی وی هستیم و باید ببینیم بعدا چه اتفاقی خواهد افتاد. 

این بازیکن 26 ساله  بسیار مستعد ایران پس از چند بازی منسجم در برزیل که باعث شد تنها گل تیمش در دیدار مقابل بوسنی و هرزگوین را نیز به ثمر برساند، امیدوار است که بتواند مسائل قراردادش را حل کند تا بتواند روی فوتبال و جام ملت‌های آسیا تمرکز کند.

ایران به عنوان یکی از مدعیان آسیا امیدوار خواهد بود که ستاره‌هایش بتوانند سطح بازی بین‌المللی خود را در سواحل استرالیا نشان دهند و به پیروزی برسند. با در نظر گرفتن این موضوع این دومین تورنمنت مهم آنها در 6 ماه خواهد بود.

برنامه مسابقات ایران در رقابت‌های جام ملت‌های آسیا:

11 ژانویه 2015: ایران – بحرین (ملبورن رکتنگولار استادیوم)

15 ژانویه 2015: قطر – ایران (استادیوم استرالیا، سیدنی)

19 ژانویه 2015: ایران – امارات (بریسبین استادیوم)

  ۱  
آی اسپورت
2014-08-06 16:33:37
نظر دهید

۱ نظر
-
چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۳، ۱۸:۰۰
درسته نکونام قراردادش 3 وعده غذا با جای خواب بوده؟!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر