فهرست
گسترش فولاد - سپاهان/ طلایی ها به دنبال گسترش امتیاز در تبریز
گسترش فولاد - سپاهان/ طلایی ها به دنبال گسترش امتیاز در تبریز

گسترش فولاد - سپاهان/ طلایی ها به دنبال گسترش امتیاز در تبریز

آی اسپورت - آنچه در نخستین هفته رقابت های لیگ برتر از سپاهان دیدیم، صرفا شمایل یک مدعی قهرمانی نبود. آن هتا خیلی زود نشان دادند که در این فصل به دنبال نشان دادن «تفاوت» و «اقتدار» هستند. بر خلاف سپاها کم بنیه و ناموفق فصل قبل که فقط به جوان هایش دل بسته بود، تیم فعلی کرانچار، پتانسیل فراوانی برای انجام کارهای ویژه دارد. مثلا پیروزی در اولین دیدار خارج از خانه و تجربه دومین برد متوالی و ماندگاری در صدر جدول در همین ابتدای راه.

تیم آبی شهر تبریز، در روزهای نقل و انتقالات لیگ برتر، بسیاری از چهره های سرشناس خود را از دست داد. نریمان جهان، شفیعی، محسن فروزان، ایمان موسوی و رسول علیزاده بازیکنانی بودند که در انتهای لیگ سیزدهم از تیم تارتار کنار رفتند. این تیم در عوض این ستاره ها تنها دو چهره سرشناس گرفت و به جز مرتضی اسدی و محمدمهدی نظری، تعدادی بازیکن جوان را برای جایگزینی ستاره ها انتخاب کرد تا در ابتدای راه لیگ یکی از تیم های ناشناخته لقب بگیرد. در مقابل سپاهانی بیشتر دست بگیر داشته اند و 5 ستاره درجه یک فوتبال ایران را به ترکیب خود اضافه کرده اند.

در هفته دوم لیگ برتر نیز همانند بازی نخست، مهدی اسلامی سنگربان تبریزی ها خواهد بود و اسدی در دفاع، نقی زاده در هافبک و محمدمهدی نظری در نوک خط حمله، مهره های کلیدی آبی ها به شمار خواهند رفت. در تیم کرانچار اما همه مهره ها می توانند کلیدی باشند و سرنوشت دیدار را عوض کنند. این تیم با دفاع 3 نفره خطی به مصاف حریف می رود. در این سیستم مدرن عبدالله کرمی، هادی عقیلی و شجاع خلیل زاده خط دفاعی را تشکیل می دهند و پاپی و غفوری در دو سمت خط هافبک ظاهر می شوند و رسول نویدکیا و احسان حاج صفی نیز میانه میدان را برای این تیم محکم می کنند. برمودای خط حمله طلایی ها نیز در کف یادگار پهن خواهد شد. جایی که خلعت و پریرا و شریفی تشنه به ثمر رساندن نخستین گل شان در رقابت های لیگ برتر هستند.

 

     
آی اسپورت
2014-08-06 17:24:14
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر