فهرست
ویتنام در فینال؛ دریغ و افسوس برای ما
ویتنام در فینال؛ دریغ و افسوس برای ما

ویتنام در فینال؛ دریغ و افسوس برای ما

آی اسپورت - روزگاری بازی  کودکانه‌ای وجود داشت که به آن "شجاعت یا  صداقت" می‌گفتند  و شخص باید می‌پذیرفت که یا کار خاصی که شاید خطرناک و یا دردناک بود را انجام دهد و یا باید با صداقت تمام به هر پرسشی پاسخ  صادقانه‌ای می‌داد که دلواپسی های خود را داشت. به نظر من این بازی باید خیلی جدی گرفته می‌شد تا لااقل امروز با خودمان با شجاعت صادق بودیم .

 فوتبال ما این روزها در تنگناهای اقتصادی بی کرانی در حالی می‌سوزد که مجبور است از درآمدهای نداشته‌اش جریمه‌هائی را بپردازد که صرف به خدمت درآوردن خارجی‌های بی کیفیت  کرده است و این در حالی است که شرایط فوتبال پایه ما هر سال دریغ از سال‌های گذشته است.

 حالا در فینال رقابتهای زیر 23 سال آسیا شاهد حضور دو تیم ویتنام و ازبکستان هستیم. ازبکستان تیم نام آشنائی است که برای ما یک حریف قابل احترام و اما عمدتا بازنده است اما  حضور تیم زیر 23 سال ازبکستان در فینال این رقابتها نشان از برنامه ریزی ازبک‌ها برای سال‌های آتی دارد. اما حضور ویتنام در فینال  برای مدیران فوتبال ما که چه پیامی جز سهل انگاری می‌تواند داشته باشد؟ ویتنام تیمی است که هیچ سابقه‌ای در فوتبال آسیا ندارد و نداشته است. ویتنامی‌ها از بعد شرایط ژنتیکی و اقتصادی و تکنیکی  کاملا برای ما ناآشنا وشاید نه چندان مطرح بودند اما امروز آنها در حالی می‌توانند حتی قهرمان رقابتهای زیر 23 سال آسیا شوند که تیم ما برای صعود در مرحله دوم مسابقات ناتوان بود.

ویتنامی‌ها قبل از رویاروئی با ازبکستان تیم ملی عراقی را بردند که کاپیتان آنها بشار رسن یکی از ستاره‌های مطرح لیگ فوتبال ما است. تا به کی باید دریغ و افسوس برای سرمایه‌های از بین رفته فوتبال این کشور بخوریم؟ فوتبال ما چه زمانی قرار است به جای هزینه‌های  بی فایده کمی هم به جوانانش بها دهد؟ چرا باید از کادرهای فنی عمدتا بی تجربه و فاقد کارایی در این رده‌های سنی استفاده شود؟ 

شاهدیم تمامی تیمهای مشهور جهان نگاه  ویژه‌ای به جوانان دارند. در بارسلونا عثمان دمبله  یکی از گران‌ترین خریدهای دنیا می شود و یا امپاپه که چهره‌ای مشهور در موناکو بود و حالا در پاری سن ژرمن است مورد توجه رئال مادریدی‌ها است. چرا فوتبال ما جسارت استفاده از جوانان را ندارد؟  به بحث‌های تکراری جریمه و پرونده و محرومیت تا کجا ادامه می‌دهیم؟ این چگونه راهی است که ویتنام و ازبکستان می‌توانند موفق در آن باشند اما فوتبال ما نمی‌تواند؟

۴    
آی اسپورت
2018-01-24 09:15:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر