فهرست
حمله رهبری‌فرد به کالدرون: تیم برنامه ندارد
حمله رهبری‌فرد به کالدرون: تیم برنامه ندارد

حمله رهبری‌فرد به کالدرون: تیم برنامه ندارد

آی اسپورت – بهروز رهبری‌فر خیلی زود از پرسپولیس و گابریل کالدرون ناامید شده است. او در مصاحبه‌ای به شدت از عملکرد این مربی در پرسپولیس انتقاد کرده است. صحبت های او را بخوانید:

پس کی زمان انتقاد است؟

دو شکست مقابل سپاهان و شهرخودرو هم ثبت شد و باز هم یک‌سری می‌گویند اصلاً نباید حرف بزنیم، فقط حمایت کنیم، هیچ‌کس نباید انتقاد داشته باشد و...، اما من این مسائل را متوجه نمی‌شوم. کالدرون از اوایل تیر به پرسپولیس آمده و حالا اواسط مهر است. اولاً که گفتند کالدرون در خاورمیانه کار کرده و به فوتبال این منطقه آشنایی دارد. در ثانی اگر از کره ماه هم می‌آمد، باید تا به حال از پرسپولیس و شاگردانش شناخت پیدا می‌کرد، اما می‌بینیم هر بازی یک ترکیب متفاوت به زمین می‌رود. این‌ها یعنی انتخاب مربی اشتباه بوده و باید بیشتر بررسی می‌شد. من می‌گویم کارنامه این مربی چندان قابل قبول نیست ولی مشکل من کسانی هستند که می‌گویند الان وقت انتقاد نیست؛ اگر الان زمان انتقاد نیست، پس چه وقت باید از او انتقاد کنیم؟ آخر فصل که قهرمانی از دست رفت؟

گلهای پرسپولیس شانسی است

من از روز اولی که کالدرون آمد، چندان با انتخابش موافق نبودم. پرسپولیس نیاز به مربی بزرگ‌تری داشت، اما در این مدت، هنوز هم نفهمیده‌ام برنامه تاکتیکی او چیست. نه ارسال درستی از بازیکنان دیدیم، نه بازی در عمق انجام می‌دهند، نه در کناره‌ها قوی هستند. پرسپولیس کلاً ۳ گل زده که یکی با خلاقیت ترابی بود، دیگری با شوت کنعانی‌زادگان و اشتباه دروازه‌بان و سومین گل را هم سیدحسین حسینی با کلیه‌هایش زحمت آن را کشید! تا به حال دیدید پرسپولیس از میانه زمین کار تاکتیکی کند، ۱۰، ۱۵ پاس به یکدیگر بدهند، فرصت بسازند و گل بزند؟ از آن سمت، تیم‌های مقابل پرسپولیس همیشه بهتر بودند. استقلال، سپاهان، شهرخوردرو، تراکتور، حتی پارس جنوبی؛ همه آن‌ها بهتر بودند ولی کالدرون هنوز به شناخت تاکتیکی نرسیده است!

تیم مان برنامه ندارد

در این تیم حتی یک بار هم نشده ببینیم علی علیپور با یک برنامه تاکتیکی، در یک موقعیت خوب گلزنی قرار گرفته باشد، آن وقت انتظار گلزنی هم دارند. البته مشکل از بازیکنان نیست، تیم‌مان برنامه ندارد. من دعا می‌کنم پرسپولیس همه تیم‌ها را ۶ بر صفر شکست دهد، اما انصافاً چنین تیمی را در زمین می‌بینید؟ پرسپولیس فصل را با ۳ برد در ۴ بازی شروع کرد، اما حالا ۲ شکست آورده است. بازیکنان عالی کار می‌کنند ولی تاکتیکی ندارند که با آن پیش بروند. به نظر من ایراد اصلی از کالدرون است. او زمان داشت که تیم را بسازد و حالا هم زمان دارد که به پیشرفت تیم کمک کند ولی بیش از این نباید زمان را از دست بدهد.

چرا علیه ماهینی و علیپور موضع گرفتیم؟

این تیم چند بار قهرمان لیگ شده و همه انتظار دارند باز هم چنین اتفاقی رخ دهد. اصلاً قهرمان هم نمی‌شود، با ۲۰ بازیکن ستاره، حداقل در جمع مدعیان باشد. شما ببینید چه تیم‌هایی بالای سر پرسپولیس هستند. این موضوع، مردم را اذیت می‌کند. من نمی‌گویم بروند و برانکو را بیاورند، همین کالدرون باید بالاخره یک تیم ثابت را بسازد. امروز مردم به جای اینکه از تاکتیک‌ها و عدم شناخت کالدرون ایراد بگیرند، علیه ماهینی و علیپور موضع گرفته‌اند. شما اول ببینید سرچشمه مشکلات کجاست، بعد بگویید کدام بازیکنان اشتباه می‌کنند!

شاید پرسپولیس پایین تر هم برود

همان روز که کالدرون برای تقویت خط حمله دست روی جذب جونیور براندائو گذاشت و دو روز بعد گفت باشگاه چرا این بازیکن را خریده؟ باید می‌فهمیدیم چه چیزی در ذهنش می‌گذرد! البته من شخصاً خیلی زیاد به مدیریت انصاری‌فرد اعتماد دارم و فکر می‌کنم در عرض یکی، دو هفته همه چیز را گل و بلبل می‌کند! او کارش را بلد است؛ همان‌طور که می‌بینید این تیم با طاهری، گرشاسبی و عرب جام گرفت، اما حالا با انصاری‌فرد در رده هفتم ایستاده و ممکن است باز هم پایین‌تر برود!

خبر ورزشی

۱ ۲  
آی اسپورت
2019-10-10 15:53:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
Redarmys
پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸، ۱۶:۴۶
روزی که برانکو رو فراری دادند معلوم بود این روزها را تجربه خواهیم کرد
تقصیر کالدرون نیست و تیم تقویت نشده متاسفانه
در حال حاضر گزینه ای به جز حمایت از کالدرون نداری
عرب خوارومارتو
۱
سعید
پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸، ۱۶:۵۰
باز این آقای مخالف خواست اسمش بیاد وسط . میگه ``من از روز اولی که کالدرون آمد، چندان با انتخابش موافق نبودم. پرسپولیس نیاز به مربی بزرگ‌تری داشت، اما در این مدت، هنوز هم نفهمیده‌ام برنامه تاکتیکی او چیست ``
مخالف جان از اول منفی بودی و حق داری نفهمی . اگر میفهمیدی الان حداقل یک نیمچه کمک مربی میشدی
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر