فهرست
بررسی تیم علیمنصور: قمارباز!
بررسی تیم علیمنصور: قمارباز!

بررسی تیم علیمنصور: قمارباز!

آی‌اسپورت- قمارباز؛ اسمش روی‌اش است. همیشه بازنده است. چه در فوتبال چه در هر جای دیگر. فوتبالی که بر اساس منطق و تاکتیک جلو نرود، حماقت است. مثل همین فوتبالی که استقلال در این فصل ارائه می‌دهد. تیم این فصل علیرضا منصوریان نه جانانه دفاع می‌کند و نه برنامه مشخصی برای زدن گل دارد. به غیر از پرسپولیس، در بقیه دیدارهایی که کلین‌شیت نکردند هنر استقلال نبود. بلکه ضعف تیم حریف در باز کردن دروازه بود. سیاه‌جامگان، صبای قم، سایپا تیم‌هایی هستند که در کنار پرسپولیس به رحمتی در این فصل گل نزدند. و همه تیم‌های بالای جدولی، زمین بازی با استقلال را با کسب امتیاز ترک کردند. در هفت تیم بالای جدولی فقط ذوب‌آهن را بردند و هنوز با سپاهان بازی نکردند. بقیه دیدارهای شش امتیازی را به کل از دست دادند.

اما چرا قمارباز؟ تیم علیمنصور همان‌قدری موقعیت ایجاد می‌کند که به حریف اجازه خلق موقعیت می‌دهد. بازی این فصل استقلال بیشتر شبیه به مسابقات والیبال است. تا وقتی که مالکیت توپ را در اختیار دارند، درصدد کسب موقعیت هستند. وقتی هم توپ را در اختیار ندارند حریف فرصت زدن گل پیدا می‌کند. این مدل فوتبال ریسکی گاهی نتیجه می‌دهد و گاهی هم نه. به همین دلیل است که شانس در خانه‌شان را می‌زند و چهار مسابقه پیاپی را می‌برند و چند بازی را هم نمی‌برند.

از بازی با نفت تهران گرفته تا ذوب‌آهن و دربی و گسترش‌فولاد. در همه دیدارها نتیجه بازی بر اساس شانس و بدشانسی رقم خورده. در همه بازی‌هایی که برد را می‌توانست با تساوی یا شکست از زمین مسابقه خارج شود. و در همه این بازی‌ها هم می‌توانست که بازنده نباشد ولی چند مسابقه را باخت.

تیمی به قهرمانی نزدیک‌تر است که به حریف موقعیت ندهد. اتفاقی که آثاری از آن در استقلال این فصل دیده نمی‌شود. همه تیم‌ها اجازه خلق موقعیت مقابل دروازه رحمتی را دارند. اتفاقی که به پریشانی منصوریان هم مربوط می‌شود. سرمربی‌ای که در نفت تهران توانست تاکتیکی را جای بیاندازد که حریف‌ به راحتی به دروازه تیمش نزدیک نشود. ولی حالا بیشتر تمرکزش روی دوربین‌ها و سکوهاست. نه زمین فوتبال.

۲۴ ۵  
آی اسپورت
2016-12-10 17:46:00
نظر دهید

۵ نظر
بهرام
شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۵، ۱۷:۵۴
این جمله بیشتر تمکزش روی دوربین ها و سکوهاستو خوب اومدی
فرشته ف
شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۵، ۱۷:۵۶
استقلال با یک خانه تکانی به لیگ فعلی قدم گذاشت. دارد کم کم خوب می شود جلوی تراکتور هم که یک تیم خوب است با اختلاف کمی باخت.
اذیتش نکنید.
۲
جاوید
شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۵، ۱۸:۱۰
قبول کنید علی منصور تو نفت حاصل دسترنج گل محمدی رو برداشت کرد، در کل همش تو جوّ هست و تاکتیکاشو درهم و برهمِ ،
منصوریان و رحمتی امسال خودشونو استقلال و رو مضحکه عام و خاص کردن
حرف حساب
شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۵، ۱۹:۰۹
احسنت به شدت با این حرف موافقم! الان هم حسینی داره با تیم یحیی نتیجه میگیره! واقعا یحیی مربی صاحب سبکی شده فقط باید برخی اخلاقهاش رو کنار بذاره تا موفقیتش کامل بشه!
۶
امیرحسین
دوشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۵، ۱۳:۵۴
بسیار زیبا و سنجیده
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر