فهرست
صدا و سیما؛ و راهکارهای حق پخش
صدا و سیما؛ و راهکارهای حق پخش

صدا و سیما؛ و راهکارهای حق پخش

آی‌اسپورت- صداوسیما زیربار کدام راه حل حق پخش تلویزیونی می‌رود؟ جلساتی که برای رفع مشکل حق پخش تلویزیونی برگزار شده به ۳ راهکار منتهی شده است که البته هر سه راه مورد پذیرش صداوسیما نیست. برای رفع مشکلات حق پخش تلویزیونی جلساتی میان مدیران صدا و سیما، مسئولان فدراسیون و دست‌اندرکاران وزارت ورزش در روزهای اخیر برگزار شد که طرفین مذاکره کننده در این جلسات به 3 راهکار برای حل معضل حق پخش رسیده‌اند که ادعا شده  قرار است از این بین یک راه حل با بررسی‌های بیشتر اجرایی شود.

راهکار اول این است که صدا و سیما و فوتبال به صورت مشارکتی با یکدیگر فعالیت کنند تا با این روش هر دو طرف منتفع شوند. این مورد با مخالفت جدی رسانه ملی مواجه شده بود و بعید است اجرایی شود.

راهکار دومی که در این جلسات به دست آمده بحث اجاره کامل شبکه تلویزیونی ورزش توسط وزارت ورزش بوده تا کلیه بازی‌ها از این شبکه پخش شده و مسئولان امر بتوانند از این طریق درآمدزایی هم داشته باشند. این طرح با پشتیبانی و میدان داری معاون وزارت ورزش مطرح شده و هنوز هزینه‌های سنگین اداره شبکه مشخص نشده که آیا چنین چیزی می‌ارزد یا خیر؟ همچنین واگذاری بخشی از مدیریت صداوسیما به بخشی از دولت بسیار بعید است.

سومین گزینه مطرح شده در این جلسات بحث ارزیابی برای تأمین بودجه برای موضوع حق پخش تلویزیونی بوده است به این صورت که تبلیغات توسط تلویزیون صورت بگیرد و از این طریق درآمدی مناسب نصیب فوتبال شود. این مورد هم چیزی جدیدی نیست و اگر اجرایی بود در این مدت پیاده میشد. به نظر می‌رسد فعلا طرف ورزشی تمایل دارد اخبار خوب از این مذاکرات بیرون بیاید تا ورزشی‌ها و فدراسیون‌ها امیدوار بمانند.

فارس

۲ ۳  
آی اسپورت
2017-08-13 22:07:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
آسایشگاه سالمندان استقلال
يكشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶، ۲۳:۱۰
خداییش خیلی زور داره ، از کنار فوتبال دارن میلیاردی درآمد کسب میکنن اونوقت حاضر نیستن سهم تیمها رو بدن.خیلی زور داره، جالبه فردوسی پور از ترس رییس شبکه تا حالا جرات نکرده در این مورد برنامه بذاره
۹
رضا
دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶، ۰۰:۵۰
كدوم حق پخش؟ مگه شبكه خصوصیه؟ بودجه تیمها كه دولت میده صدا سیما هم كه مال دولته بهتره بگین بودجه تیمهاتون و بیشتر كنن.یه جور میگن حق پخش انگار خیلی بازیهاشون زیباست و تو اسیا هر سال مقام میارن از اون ور صدا و سیما هم میلیارها دلار پول تو انبارش داره. اگر پول داشت كیفیت اشغالیه تصاویر پخش بازیهارو بالا میبرد. حق پخشی هم باشه حتما برای استقلال و پرسپولیسه این وسط حق تیمهای شهرستانی خورده میشه.
۲ ۱
روزبه
دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶، ۰۳:۴۷
کی میده پول تیما رو؟! الان پول پرسپولیس استقلال رو داره دولت می ده؟؟! چرا یه چرندی که یکی یه جا گفته رو بدون فکر تکرار می کنین؟! اسپانسر تیما پول مردمو می ده به باشگاه ها. صدا سیما کلی بودجه می گیره برا برنامه سازی. باید سهم فوتبال رو بده. هر کس یه جو انصاف و شرف داشنه باشه حق رو به تیما می ده. مگه جیره خورای حکومتی و صدا سیما...
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر