فهرست
آمار خارجی‌های استقلال؛ هر چند تاچ، یک گل؟
آمار خارجی‌های استقلال؛ هر چند تاچ، یک گل؟

آمار خارجی‌های استقلال؛ هر چند تاچ، یک گل؟

آی اسپورت - بحث داغ نیم‌فصل دوم لیگ برتر، عملکرد فوق‌العاده سه مهاجم خارجی استقلال است. پاتوسی باز هم گل زد تا در سومین بازی‌اش برای استقلال، دومین گلزن برتر این تیم شود. پاتوسی در سه بازی، روی ۶ گل این تیم تاثیرگذار بود. اسماعیل گونکالوس از بیستمین لمس توپش، دومین گلش را زد تا در کمتر از نیم‌ساعتی که برای استقلال بازی کرد، آمار خوبی به جای گذاشته باشد. منشا هم در بازی این هفته مقابل فولاد یک گل زد و یک پاس‌گل داد تا از دو خرید دیگر عقب نماند. به همین بهانه بررسی می‌کنیم که به طور میانگین خارجی‌های استقلال از چند لمس توپ، یک گل برای این تیم می‌زنند یا می‌سازند.

گونکالوس؛ هر ۱۰ تاچ یک گل

گونکالوس میانگین فوق‌العاده هر ده لمس توپ، یک گل را تا به حال ثبت کرده است. این بازیکن ۲۳ ثانیه بعد از اولین بازی‌اش برای استقلال، گل زد. اسماعیل گونکالوس در بازی مقابل پیکان مجموعا ۶ لمس توپ داشت که از یکی از آن‌ها گل ساخت. کونکالوس در بازی مقابل تراکتورسازی هم به عنوان تعویضی وارد زمین شد و بیشتر از هفت مرتبه نتوانست توپ را لمس کند. این بازیکن تعویض دقایق آخر شفر در تقابل با پارس‌جم هم بود و فقط یک مرتبه توپ به پای او برخورد کرد که طبیعتا نقشی روی گل‌ها هم نداشت. موتور گلزنی این مهاجم ۲۷ ساله در بازی مقابل فولاد مجددا روشن شد و با ۶ لمس توپ، یک گل زد. و این یعنی مهاجم شماره ۲۰ استقلال از ۲۰ لمس توپی که این فصل داشت، ۲ گل برای تیمش زد.

منشا؛ هر ۴۰ تاچ یک گل

این آمار برای منشا به این خوبی نیست و یاغی استقلال حدودا از هر ۴۰ لمس توپش روی یک گل تاثیر گذار بوده است. منشا در بازی مقابل پیکان ۱۸ مرتبه توپ را لمس کرد که حاصل آن یک پاس‌گل بوده است. در بازی این هفته مقابل فولاد هم یک گل و یک پاس‌گلش را از 29 لمس‌ توپ ثبت کرد که آماری فوق‌العاده بود. منشا از ۲۳ لمس مقابل ذوب‌آهن، ۱۴ تا در بازی با تراکتورسازی و ۳۴ تاچ هم مقابل پارس‌جم نتوانست گلی بزند و بسازد.

پاتوسی؛ هر ۳۰ تاچ یک گل

تاثیرگذارترین خرید استقلال اما نه ایسما بود و نه منشا. بازیکن شماره ۵ استقلال بعد از سه بازی، دومین گلزن برتر این فصل آبی‌ها لقب گرفت تا پررنگ‌ترین تاثیر را در بازگشت استقلال به اوج داشته باشد. پاتوسی بیشتر از دو خرید دیگر در جریان بازی فعال است و درگیر می‌شود. به عنوان نمونه او در بازی مقابل ذوب آهن ۶۳ مرتبه توپ را لمس کرد، که حاصل آن یک گل و یک پاس‌گل بود و دیگر گل استقلال هم روی ریباند شوت او به ثمر رسید. در بازی مقابل پارس‌جم، به تعداد تاچ‌های او سه تا اضافه شد. پاتوسی ولی از این ۶۶ لمس توپ هم دو گل ساخت. یک مرتبه خودش گل زد و بار دیگر هم روی ارسال او بود که مدافع حریف به اشتباه دروازه خودی را باز کرد. تعداد لمس توپ پاتوسی در بازی ب فولاد کم شد، ولی از میزان تاثیرگذاری‌اش نه. پاتوسی در اهواز ۴۸ مرتبه با توپ حرکت کرد و یک گل هم زد. یعنی به طور متوسط او از هر سی لمس توپش، یک گل می‌سازد.

نود

۴ ۱  
آی اسپورت
2019-03-02 17:46:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
.
شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۷، ۱۸:۱۲
.
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر