فهرست
وقتی همه خریدها جواب نمی‌دهند
وقتی همه خریدها جواب نمی‌دهند

وقتی همه خریدها جواب نمی‌دهند

آی‌اسپورت- سپاهان فصل هفدهم لیگ برتر را با ضعیف ترین نتایج در ادوار لیگ برتر به پایان رساند. مسوولان باشگاه در آن مقطع خیلی زود سراغ امیر قلعه‌نویی رفتند که با ذوب‌آهن جایگاه دوم را به دست آورده بود. همین انتخاب نشان می‌داد که آنها قصد بازگشت به روزهای اوج‌شان را دارند چرا که قلعه‌نویی در سال‌های اخیر تیم‌هایی را قبول کرده که به لحاظ مهره و بازیکن غنی بوده‌اند. این اتفاق فصل گذشته هم افتاد و سپاهان خیلی زود وارد بازار نقل و انتقالات شد تا از رقبایش عقب نماند.

سرمربی سپاهان نزدیک به یک تیم فوتبال بازیکن گرفت که اکثرشان جزو نفرات خوب تیم‌های قبلی‌شان بودند. پیام نیازمند، مهدی کیانی، ولادیمیر کومان، محمد ایرانپوریان، علی قربانی، بختیار رحمانی، سجاد شهباززاده، محمد ابراهیمی، محسن مسلمان و استنلی کی‌روش ورودی‌های سپاهان در طول فصل بودند که جایگزین بازیکنانی همچون علی کریمی، مهدی شریفی، عارف غلامی، لی اولیویرا، مروان حسین، رودریگرز، قائدرحمتی، حسن‌زاده و... شدند. 

این جابجایی در فصل گذشته سر و صدای بسیاری به همراه داشت و همان روزها از سپاهان به‌عنوان مدعی قهرمانی نام برده می‌شد که البته خیلی هم بیراه نبود. تیم امیر قلعه‌نویی اگرچه توانست عنوان نایب قهرمانی و حضور در لیگ قهرمانان آسیا را به دست آورد اما در کورس قهرمانی با پرسپولیس دستش از رسیدن به هردو جام کوتاه ماند.

خریدهای تیم سپاهان مثل تمام تیم‌های دیگر همگی جواب نداد. بعضی‌ها مثل پیام نیازمند و استنلی کی‌روش عملکرد بسیار خوبی داشتند و چند نفری هم مثل محمد ابراهیمی و محسن مسلمان خیلی فرصت بازی پیدا نکردند. البته ابراهیمی با ۳۱ دقیقه بازی جدا شد اما مسلمان که در ۵ بازی ۲۶۳ دقیقه در زمین حضور داشت قراردادش را به مدت دو سال دیگر تمدید کرد. بازیکنی که قبل از آمدنش به سپاهان صحبت‌های زیادی مبنی بر بازگشتش به ذوب آهن شنیده می‌شد. او حالا باید قدر این فرصت و اعتماد دوباره قلعه‌نویی را بداند و اگر عملکردش مثل نیم فصل دوم لیگ هجدهم باشد آن‌وقت هم خودش هم سرمربی‌اش با انتقادهای بسیاری مواجه خواهند شد.

امسال هم آنها در وهله اول سراغ بازیکنان کلیدی‌شان رفتند تا قراردادشان را تمدید کنند. استنلی کی‌روش و ولادیمیر کومان دو بازیکن خارجی تیم فوتبال سپاهان در لیگ هجدهم بودند؛ دو بازیکنی که همواره در میان ۱۱ بازیکن اصلی مدنظر امیرقلعه‌نویی قرار داشتند و سرمربی سپاهان خواهان تمدید قرارداد با آنها شده است. استنلی در ابتدای لیگ هجدهم با قراردادی یکساله از ذوب آهن به سپاهان اضافه شد و کومان هم از لیگ ترکیه و با قراردادی مشابه به اصفهان آمد؛ دو بازیکنی که توانستند خاطرات جذب بازیکنان ضعیف خارجی را پاک کنند. طی روزهای اخیر نگرانی‌های زیادی در مورد تمدید قرارداد این دو بازیکن در میان هواداران سپاهان ایجاد شده است. ظاهرا آنها نسبت به فصل گذشته مبلغ به مراتب بالاتری برای تمدید درخواست کرده‌اند و همین موضوع باعث شده مذاکرات به طول انجامد و تا کنون به نتیجه نرسد. به نظر می‌رسد که این دو خارجی در نهایت به توافق برسند. مسوولان باشگاه سپاهان در این میان هم نفراتی همچون جورج ولسیانی، رضا میرزایی، محمدرضا حسینی، زینالی، محبی و مرتضی منصوری را به خدمت گرفته‌اند که البته این پایان فعالیت‌های سپاهان در بازار نقل و انتقالات نیست. حالا اخبار تاییدنشده‌ای از قرار گرفتن چند بازیکن در لیست خرید قلعه‌نویی شنیده می‌شود. یکی از بازیکنان موردنظر سپاهان کاوه رضایی است و این تیم برای تقویت خط حمله‌اش خواهان به خدمت گرفتن بازیکن پیشین استقلال است که فصل خیلی خوبی را در فوتبال بلژیک پشت سرنگذاشت. سپاهانی‌ها به دنبال تقویت خط هافبک تیم‌شان هم هستند و دو بازیکن فصل گذشته پرسپولیس و سایپا در فهرست امیر قلعه‌نویی قرار دارند. بشار رسن و آرش رضاوند بازیکنانی هستند که باشگاه سپاهان تمایل به جذب آنها دارد، این در حالی است که پرسپولیس در تلاش برای حفظ رسن است و استقلال هم رضاوند را می‌خواهد.

۱    
آی اسپورت
2019-06-20 12:17:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر