فهرست
گزارش روز: جنگ دستکش ها در فصل 15-2014
گزارش روز: جنگ دستکش ها در فصل 15-2014

گزارش روز: جنگ دستکش ها در فصل 15-2014

آی اسپورت- دو دروازه بان و یک مشکل بزرگ. چه کسی از میان این دو گلر شماره یک می شود و چه کسی لقب دروازه بان دوم را به خود می گیرد؟ رئالی ها با خرید کیلور ناواس، حالا سه دروازه بان مدعی دارند وحتی اگر شایعه جدایی دیه گو لوپس را هم قبول کنیم باز هم آنها دو دروازه بان آماده دارند که نیمکت نشین کردن یکی از آنها کار ساده ای نیست. اما رئال مادرید تنها تیمی در اروپا نیست که با موضوع تعدد دروازه بان های آماده روبه رو شده است. نگاهی به این نام ها بیندازید: پیتر چک، ، ایکر کاسیاس، جو هارت، ، دیه گو لوپز، مارک آندره تر اشتگن و وویژیک شچسنی همه دروازه بان های مطرح و طراز اولی هستند که ممکن است در فصل آینده لیگ های مختلف فوتبال اروپا با وجود نام بزرگی که دارند نیمکت نشین شوند. موقعیت این دروازه بان های بزرگ در باشگاه هایشان به دلیل گلرهای تازه واردی به نام تیبو کورتوا، کیلور ناواس، کلودیو براوو، ویلی کابایرو و دیوید اوسپینا به خطر افتاده است. شاید هیچ فصلی به اندازه فصل 15-2014 شاهد نیمکت نشینی دروازه بان های درجه یک نباشد. بهتر است نگاهی دقیق تر به این رقابت های درون تیمی جذاب بیندازیم:


 منچسترسیتی (جو هارت و ویلی کابایه رو)
 منچسترسیتی بتازگی ویلی کابایهرو دروازه بان آرژانتینی را به خدمت گرفته است. دروازه بان سابق مالاگا که در سه فصل اخیر یکی از سه دروازه بان برتر لالیگا بوده است اکنون موقعیت جو هارت را بشدت به خطر انداخته است. جو هارت، دروازه بان نخست تیم ملی فوتبال انگلیس است، اما عملکرد او در فصل گذشته با انتقادهایی مواجه شده بود.


    
رئال مادرید (ایکر کاسیاس و کیلور ناواس)

باز هم به رئال مادرید برمی گردیم و دو دروازه بان آماده به نام های ایکر کاسیاس و کیلور ناواس. ناواس در ترکیب تیم شگفتی ساز جام جهانی یعنی کاستاریکا خوش درخشید و یکی از برترین دروازه بان های جام بیستم لقب گرفت. او تهدیدی جدی برای کاسیاس محسوب می شود، کاسیاسی که اسطوره هواداران رئال است. حتی حضور در فینال لیگ قهرمانان اروپا و قهرمانی با رئال در این رقابت ها تضمینی برای شماره یک بودن کاسیاس نیست.


    
آتلتیکومادرید (میگوئل آنخل مویا و یان اوبلاک)
میگوئل آنخل مویا فصل موفقیت آمیزی را در ختافه پشت سر گذاشت و یکی از بهترین دروازه بان های لالیگا در فصل گذشته بود. پس از پایان فصل اخیر لالیگا خیلی طول نکشید که او به آتلتیکو مادرید ملحق شد. او سی ساله است، اما حتی چنین دروازه بان باتجربه ای هم می تواند از سوی یک دروازه بان بی تجربه و بیست و یک ساله مورد تهدید قرار بگیرد، دروازه بانی به نام یان اوبلاک که اهل اسلوونی است و در تیم دوم بنفیکا بازی می کرد. این دو در آتلتیکو مادرید اوج گرفته و رقابت سرسختانه ای با یکدیگر خواهند داشت.


    
مالاگا (ادریس کارلوس کامنی و گیلرمو اوچوا)
 ادریس کارلوس کامنی، سنگربان کامرونی مالاگا این فصل یکی از سرسخت حریفان ممکن را خواهد داشت؛ گیلرمو اوچوا که درون دروازه مکزیکی ها در جام جهانی درخشید و بخصوص نمایش خیره کننده ای مقابل تیم ملی برزیل در مرحله گروهی داشت. درخشش اوچوا در جام جهانی که از حالامدعی شماره یک مالاگاست تا سال ها از یاد نمی رود. او که پیش از این در آژاکسیوی فرانسه بازی می کرد دلیل خود برای پیوستن به مالاگای اسپانیا را بازی کردن در لیگ بسیار سطح بالای اسپانیا عنوان می کند.


    
 چلسی (پیتر چک و تیبو کورتوا)
   باشگاه آبی پوش لندنی یعنی چلسی در این فصل رقابت سرسختانه ای را بین گلرهای خود می بیند البته اگر پیتر چک از این تیم جدا نشود. چک که اهل چک است سال هاست حراست از دروازه چلسی را بر عهده دارد اما برای نخستین بار در سال های اخیر جایگاه او به عنوان دروازه بان ثابت از سوی تیبو کورتوای بلژیکی تهدید می شود. کورتویا که به صورت قرضی به آتلتیکو مادرید رفته بود دوباره به چلسی برگشته و مدعی حضور درون دروازه هم به شمار می آید بخصوص با درخششی که در تیم ملی بلژیک و باشگاه آتلتیکو مادرید داشت. او با تیم مادریدی قهرمان لالیگا شد و به فینال لیگ قهرمانان اروپا هم رسید.


    
بارسلونا (مارک تر اشتگن و کلودیو براوو)
    هواداران بارسلونا در این فصل از رقابت های لالیگا شاهد رقابت سرسختانه دو دروازه بان تازه وارد خواهند بود. اولی مارک آندره تر اشتگن سنگربان پیشین مونشن گلادباخ است که به امید شماره یک بودن وارد بارسلونا شد. دومی هم کلودیو براوو نام دارد و اهل شیلی است و پیش از این در رئال سوسیه داد بازی می کرد. او در فصل اخیر لالیگا عملکرد خوبی در سوسیه داد داشت. البته بارسلونا دروازه بان دیگری به نام خوردی ماسیپ دارد که می تواند نام خود را به عنوان مدعی و رقیب سرسخت مطرح کند. با جدایی ویکتور والدس کهنه کار از بارسلونا راه برای دروازه بان های دیگر باز شده است.


    
آرسنال ( وویژیک شچسنی و داوید اوسپینا)

رقابت برای حراست از دروازه به دیگر تیم لندنی لیگ برتر یعنی آرسنال هم کشیده شد. وویژیک شچسنی دروازه بان لهستانی آرسنال شاهد ورود دیوید اوسپینا دروازه بان شماره یک تیم ملی فوتبال کلمبیا به آرسنال است. اوسپینا هم آمده تا شماره یک باشد. او گفته که آماده هرگونه رقابتی است. باید دید آرسن ونگر کدام را ترجیح می دهد. شاید اوسپینا را انتخاب کند شاید هم چزنی دوباره انتخاب اول او باشد.
    
    

  ۱  
آی اسپورت
2014-08-07 12:51:13
نظر دهید

۱ نظر
عباس مسرور
پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۳، ۱۴:۱۰
اوچوا خیلی حیف شد با اون درخشش تو جام جهانی حقش تیم بزرگ تری بود..مثلا ارسنال و نظیر اون..
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر