فهرست
یادداشت: صادقیان؛ ما هم سوآرس داریم
یادداشت: صادقیان؛ ما هم سوآرس داریم

یادداشت: صادقیان؛ ما هم سوآرس داریم

آی‌اسپورت-دیدار فولاد خوزستان و پرسپولیس هنوز آغاز نشده بود که هواداران حاضر در ورزشگاه غدیر اهواز که برای حمایت از سرخ‌پوشان پایتخت آمده بودند، از ستاره‌ی جوان تیم‌شان با لقب \"آتش‌پاره\" استقبال کردند و برای شنیدن صدای سوت محمدرضا اکبریان لحظه‌شماری می‌کردند تا بار دیگز شاهد حرکات چشم‌نواز ستاره باشند و با رقص او با توپ نخستین پیروزی فصل‌شان را جشن بگیرند. آن‌ها بارها صحنه‌ی کاشته‌ی ستاره برابر نفت تهران را در ذهن مرور کردند، صحنه‌ای که پیام صادقیان توپ را به نقطه‌ای از دروازه‌ی علیرضا بیرانوند فرستاد که عنکبوت تار می‌بست. مرور این صحنه خلاقیت پیام را به آن‌ها یادآوری می‌‌کرد، خلاقیتی که اگر به ساق‌های صادقیان پالس‌های مثبت می‌فرستاد، تاکتیک‌های پرسپولیس عملی می‌شد و تور دروازه‌ی فولاد انتظار فرو ریختن را در هر لحظه داشت.

با این وجود امروز، روز شاگردان دائی نبود و آقای سرمربی نیز به این امر معترف بود. صادقیان نیز دیده نشد و آشفتگی در ساق‌هایش موج می‌زد و آن ستاره‌ای نبود که انتظارش می‌رفت. هرچه سروش رفیعی و اسماعیل شریفات برای فولاد یکه‌تازی می‌کردند، صادقیان در دادن یک پاس عمقی هم عاجز بود و انگار خلاقیتش را در تهران جا گذاشته است و در غدیر اهواز بیهوده فقط با توپ می‌دوید. اما این پایان داستان هافبک خلاق پرسپولیس در هفته‌ی دوم نبود. او گرچه خلاقیتش را در تهران جاگذاشته بود، اما گویا عصبانیت و خشونت همیشه در آستین پیام است تا لقب \"آتش‌پاره\" همچنان برازنده‌اش باشد.

صادقیان انگار آتش زیر خاکستر است و برای خلق یک حادثه لحظه‌شماری می‌کند، آن‌هم در حوالی همان نقطه‌ای که موفق شد دروازه‌ی نفت را بگشاید. یک خطای هند گرفته نشده از سوی داور کافی است تا \"آتش‌پاره\" به سوی داور زبانه بکشد و پس از حمله‌ی لفظی به داور کارت قرمز را مقابل چشمانش ببیند. حالا اهالی فوتبال یقین خواهند کرد او با آرامش بیگانه است و درگیری و اعتراض همچون خلاقیت جز شاخصه‌های پیام است. صادقیان بطری آب را شوت می‌کند و شیشه‌ی رختکن را می‌شکند تا محرومیت را بیخ گوش خود احساس کند و پرسپولیسی که از شش امتیاز ممکن تنها یک امتیاز دارد را در وضعیت قرمز قرار دهد.

امروز پس از ضربات آرنج پیام که پذیرفته بودیم جزئی از ضمیرناخودآگاه اوست، کراماتی جدید از او مشاهده کردیم که اگر زشت‌تر از درگیری با رضا حقیقی، هم‌تیمی او در یک‌بازی دوستانه برابر نفت تهران نبود، همان‌قدر زننده بود تا بپذیریم سرکشی صادقیان نه‌تنها کنترل نشده است، بلکه همچون آزاد بودن او در مستطیل سبز آزاد و بی‌پروا نیز بوده است تا خلاقیتی که باید تیم و نتایج تیم را تحت تأثیر قرار دهد، خود تحت تأثیر حاشیه‌ای زننده و غیرورزشی قرار گیرد. شاید برجسته بودن از نوع سوآرس جالب‌تر از ستاره بودن از جنس رونالدو و مسی است.

 کاظم ملک‌پور دهکردی

  ۱۵  
آی اسپورت
2014-08-08 01:40:52
نظر دهید

۱۵ نظر
محمد
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۳، ۰۰:۵۷
زر اضافی نزن و این ستاره رو زیر سوال نبر.چند سال دیگه که فوتبالش تموم شد،میخوام غصه اش رو بخوریم چرا رفت،مث علی کریمی.
هر چی باشه باید ازش حمایت کنیم.چون مطمئنا به درجات بالا میرسه
پژی لنگی
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۳، ۰۰:۵۷
علی کریمی درگرد به تیمت علی دایی ... به تیمت
SARVARE lONGI
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۳، ۰۱:۰۰
سوارزتون گازم می گیره خخخخخخخخخخخخخخ
پرسپولیس
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۳، ۰۱:۱۳
به این قلیونی اینقدر گیر ندید بابا بیچاره نیکوتین به مغزش نرسیده بود
سپاهان 2 - 0 گسترش
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۳، ۰۱:۴۰
این بچه عقده ای که ماهی 15 ملیون خرج قر و فرش میکنه و رسانه ایش میکنه!! ارزش مقاله نوشتن نداره.
نیما ج
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۳، ۰۱:۵۷
باید حسابی تنبیه بشه وباید ببرنش دکتر شاید مشکل اعصاب وروان داشته باشه
شوشتر
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۳، ۰۴:۱۰
واقعاً این قلیونی ارزش مقاله نوشتن رو هم نداره
شایان
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۳، ۰۷:۱۵
محمد واقعا ادب لنگیارو با این ادبیات نشون دادی!اولا این یارو با کریمی قابل مقایسه نیست دوما وحشی بازی میکنه سرهربازی،نباید هیچی بهش بگن؟
navid
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۳، ۰۹:۲۷
همه از اثرات قلیونه بابا. آخه چرا اینو بزرگش کردین؟ کجاش خوب بازی میکنه؟ بازی با فولاد هیچ کاری نکرد. تیمت به جوانان فولاد نبازه بلند صلوات .....
pf
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۳، ۰۹:۴۱
جو نده آقا..صادقیان کار خاصی نگرد..من مطمئنم داور توجیه شده بود..من تیم فولاد رو دوست دارم و می دونم حرفه ای ترین تیم ایرانه...اما می دونم که فولاد تیمیه که بی سر و صدا داور ها رو می خره..شما برید بازی های سالهای گذشته رو ببینید.البته به نظر من دیروز داور مسئول گرفتن انتقام آقای نصیر زاده از دایی بود
ali
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۳، ۰۹:۵۷
این بچه احتیاج به یک روانشناس دارد. حتما باید تجت درمان قرار بگیرد. در ضمن پرسپولیس در این دو بازی اصلا تاکتیک مشخصی نداشت. واقعا این تیم نمیدانست از بازی چه میخواهد.کلا پرسپولیس باید در برنامه تیمی اش تجدیدنظر کند.
-
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۳، ۱۱:۲۳
جناب آقای محمد. قرار نیست هر بیشعوری اجازه ی انجام هر کاری داشته باشه فقط به این دلیل که بترسیم که یه موقع فوتبالش تموم نشه.....
خوب بشه یه درک
اوهوم
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۳، ۱۱:۴۵
بچه بیماری خود درگیری داره....
-
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۳، ۱۲:۲۰
حتما جی جی های آبجی تو گاز گرفته، که با سوارس مقایسه میکنیش
مجید
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۳، ۱۲:۴۲
با نیما عزیز موافقم او مشکلات روحی دارد نه بعنوان اذیت کردنش این را میگویم بخاطر رفتارهای بیمار گونه اش که تمامی ندارد. سرمربی اش هم بخاطر خودشیفتگی حال بهم زنش هم نیاز به روانپزشک دارد.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر