فهرست
جام‌هایی که از کف کلوپ رفت؛ آقای بداقبال
جام‌هایی که از کف کلوپ رفت؛ آقای بداقبال

جام‌هایی که از کف کلوپ رفت؛ آقای بداقبال

آی‌اسپورت- یورگن کلوپ در ادامه ناکامی‌هایش در فینال‌های بزرگ، امشب برای سومین بار در یک فینال اروپایی مغلوب شد. نباید فراموش کنیم اگر امشب لیورپول در فینال بزرگترین تورنمنت باشگاهی جهان حضور داشت، به لطف حضور یورگن کلوپ بود. او لیورپول بحران‌زده را تحویل گرفت و با تلاش مداوم در تمرین، انتخاب‌های صحیح در نقل و انتقالات و چینش بازیکنان، ایجاد روحیه جنگندگی در تیم و... قدرت از دست رفته آنها را برگرداند و لیورپول را بار دیگر به تیمی بزرگ در اروپا تبدیل کرد.

اما با این وجود نمی‌توان شکست‌های او در فینال مسابقات مختلف را نادیده گرفت. چه شکست در فینال‌های حذفی برابر بایرن و چه باخت در مسابقات نهایی اروپایی.

 

در سال ۲۰۱۳ دو تیم آلمانی در ومبلی به مصاف هم رفتند. کلوپ با تیم جنگجو و قدرتمندش در نیمه نهایی رئال را از پیش رو برداشته بود. در آن مسابقه ماریو مانژوکیچ برای بایرنی‌ها گل‌زنی کرد اما ۸ دقیقه بعد گوندوغان از روی نقطه پنالتی بازی را به تساوی کشاند اما در نهایت، روبن که همواره در فینال‌ها ناکام بود، موفق به گلزنی شد تا کلوپ، نتواند شگفتی را کامل کند.

سه فصل بعد، این سرمربی آلمانی با لیورپول به فینال لیگ اروپا رسید. این بار حریف یک تیم متوسط اسپانیایی بود و لیورپولی‌ها امیدوار بودند پس از سال‌ها به جامی اروپایی برسند. در ابتدای مسابقه استوریج گل‌زنی کرد تا آنها به رویای خود نزدیک و نزدیک‌تر شوند اما سه گل در نیمه دوم، جام را به سویا رساند. سویا در حالی پیروز شد، که کوکه در فاصله ۶ دقیقه دو بار دروازه این تیم را باز کرد.

امشب نیز، آنها با چنین نتیجه‌ای مغلوب یک تیم اسپانیایی شدند؛ در حالی که بازهم در ابتدای مسابقه از حریف برتر بودند. البته فراموش نکنیم شاید اگر صلاح مصدوم نمی‌شد و دروازه‌بانی بهتر از کاریوس درون دروازه قرار داشت، اکنون تاریخ برای این مربی پر جنب و جوش چیز دیگری بود.

 

ورزش سه

۱    
آی اسپورت
2018-05-27 03:13:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر