فهرست
یادداشت روز: اهواز، پرسپولیس، پیام
یادداشت روز: اهواز، پرسپولیس، پیام

یادداشت روز: اهواز، پرسپولیس، پیام

مهدی بشکنی

آی اسپورت- دومین بازی تیم های اول و دوم جدول رده بندی فصل گذشته به سود مدافع عنوان قهرمانی پایان یافت. اما مهمتر از ثبت نتیجه دو بر صفر، نکات حائز اهمیتی هستند که انگار بیشتر از هر نکته فنی ای باید به آنها پرداخت. در اینجا به سه نکته اصلی و اساسی بازی دو تیم فولاد و پرسپولیس می پردازیم.

اول، اهواز: بازی دو تیم فولاد و پرسپولیس در ورزشگاه تازه مورد بهره برداری قرار گرفته غدیر اهواز برگزار شد. اما چمن بسیار نامناسب آن بیش از هر چیزی به چشم آمد به طوری که اگر در یک مکان عمومی شاهد این بازی بودی، اولین جمله همه بینندگان این بود که: چه چمن افتضاحی! > به راستی چرا باید مهد فوتبال ایران چنین چمن فاجعه باری دارد؟ منطقه ای که 8 سال جنگ را تحمل کرد و مردمی دارد که تنها دلخوشیشان همین فوتبال است. واقعاً خجالت آور نیست اگر کسانی در خارج از این کشور بازی دو تیم فولاد و پرسپولیس را که به واسطه رقابت تنگاتنگ برای کسب عنوان قهرمانی در فصل گذشته و نمایندگان آسیایی کشورمان در فصل آتی از حساسیت بالایی برخوردار بود را تماشا کنند؟ اصلاً شاید همین بهانه دست AFC و رقیب سرسخت بدهد تا ما باز هم از رسیدن به میزبانی مسابقات آسیایی محروم شویم. بی تفاوتی به چنین مسائلی تا این حد، شرم آور است.

دوم، پرسپولیس: زمین خراب بود اما پرسپولیس با 2 میلیارد روی نیمکت و چندین میلیارد درون زمین اصلاً دنبال فوتبال بازی کردن نبود که کیفیت نامناسب چمن ورزشگاه مانعی سر راهشان باشد. آنها در هر دو نیمه به بهانه زمین خراب مرتب توپ ها را بی هدف به هوا می فرستاندند و از همان ابتدا بازی مستقیم انجام دادند، در حالی که فولادی ها در همان زمین تا آخرین دقیقه از بازی، فوتبالی به مراتب تاکتیکی تر ارائه داد. هواداران پرسپولیس حق دارند از نوع بازی این تیم گلایه کنند، چون بازی شاگردان دایی در برابر فولاد، قابل تحمل نبود. بی مسئولیتی، تنبلی و ناآمادگی در این تیم موج می زد. فوتبالیست حرفه ای دیگر نباید از گرمای هوا و سایر عوامل محیطی بنالد و در هر شرایطی برای تیمش بهترین عملکرد را داشته باشد.

سوم، پیام: در مورد خشونت ها و بی اخلاقی های پیام صادقیان باید منصف بود. او کمترین مقصر چنین وضعیتی است. وقتی جو تیم عصبی است، بزرگترهای تیم مدام پرخاشگری می کنند و فضای کاری پر فشار و توقع از بازیکنان بالاست، انتظار از یک جوان 22 ساله پر جنب و جوش که خیلی زودتر از استحقاقش سر زبان ها افتاده برای حفظ آرامش فردی توقع بی جاییست. او نیاز به تنبیه ندارد، نیاز به تربیت ندارد. بلکه نیاز واقعی پیام برای بهره بردن از استعداد فراوانش نیاز به آموزش است و فرا گرفتن موارد مورد نیاز او در فضایی آرام و به افرادی متین وابسته است.

آنهایی که پی به استعداد فوتبالی این جوان قابل تحسین برده اند می دانند بزرگ کردن او به واسطه صرف درخشش در دربی و یا بازی های چشم نواز دل به خواهی اش نه تنها به صادقیان کمکی نمی کند، بلکه او را با چنین رفتارهای غیر اخلاقی و عصبی از چشم حتی هواداران پرسپولیس نیز خواهد انداخت.  بهبود کیفیت چمن ورزشگاه مهد فوتبال ایران، تغییر وضعیت جو تیمی پرسپولیس پر طرفدار و آموزش درمانی پیام با استعداد، فوتبال ما را زیباتر خواهد کرد و قطعاً بر کیفیت فنی ان خواهد افزود.

  ۶  
آی اسپورت
2014-08-08 12:52:34
نظر دهید

۶ نظر
Hamed
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۳، ۱۰:۰۴
باید پیام یک سال محروم بشه
اگر باند علی دایی و نویسنده این متن با این جور نوشتن قضیه رو ماست مالی نکنن
-
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۳، ۱۰:۳۶
یعنی پیام کلا بی تقصیره؟!
امین چلسی !
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۳، ۱۱:۲۹
ماسمالیه کار صادقیان خیلی پروئیه !! بازیکن عصبی تو پرسپولیس زیاد شده ولی چرا فقط ایشون و حقیقی خود نمایی میکنن ؟! بقیشون نه ؟
-
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۳، ۱۲:۰۳
متاسفم واست، آقای کفاشیان
مجید
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۳، ۱۲:۱۸
در مورد چمن گزارشگر بازی که بیشتر مصیبت میگفت تا حس خوب دادن به تماشگرتلویزیون یکی 2 بار گفت که خرابی چمن بخاطر گرمای هواست؟ یعنی اینکه الان که گرمای هوا در کشورهای افریقایی بیداد میکند زمین های انها اتبدیل به اسفالت شده . ایا وضعیت چمن در کویت --امارات --قطر مانند اهواز است ؟
فرهود
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۳، ۱۷:۰۰
مجید اگه 90 رو میدیدی رئیس هیئت فوتبال اهواز گفت چمنی که کاشتن هم آفریفاییه هم اروپایی! واسه همین قسمتاییش که اروپایی بوده خراب شده! اینم از خل بودنشونه که تو اهواز که دما پایینتره 5 نمیاد بخاطر یخ نبستن،چمن اروپایی کاشتن!!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر