فهرست
سوال روز؛ بیرانوند باتجربه یا حسینی جسور؟
سوال روز؛ بیرانوند باتجربه یا حسینی جسور؟

سوال روز؛ بیرانوند باتجربه یا حسینی جسور؟

آی اسپورت – علیرضا بیرانوند یا سیدحسین حسینی؟ شاید کارلوس کی‌روش هم این سوال را از خودش پرسیده باشد. جای او باشید کدام را انتخاب می‌کنید؟ بیرانوند باتجربه را که سال‌هاست در لیگ برتر دروازه‌بانی می‌کند یا حسینی را که درخشش محسوسی در ماه‌های اخیر داشته است؟ شاید بخشی از پاسخ این سوال را در بازی شنبه که تیم ملی مقابل سیرالئون قرار می‌گیرد بیابیم. کی‌روش معمولا در بازی‌های تدارکاتی نفراتی که مد نظر دارد را مورد آزمایش قرار می‌دهد. بی‌شک اگر سرمربی تیم ملی نیم نگاهی به سیدحسین حسینی داشته باشد، در این بازی فرصت ایده‌آلی است تا دروازه‌بان استقلال را در ترکیب اصلی قرار دهد و میزان توانایی‌هایش را در میدان‌های ملی نیز بیازماید. تردیدی نیست که سرمربی تیم ملی اگر بخواهد از حسینی در جام جهانی استفاده کند او را در بازی‌های تدارکاتی محک می‌زند و شرایطی را ایجاد می‌کند که این دروازه‌بان در بازی‌های تدارکاتی باقیمانده تا جام جهانی با فضای بازی در تیم ملی آماده شود.

اینکه کی‌روش تا چه اندازه روی دروازه‌بان استقلال نظر مساعد دارد مشخص نیست و تا امروز باید علیرضا بیرانوند را دروازه‌بان اول تیم ملی در جام جهانی دانست. کی‌روش حتی در اردوهای گذشته نیز رشید مظاهری و حامد لک را به حسینی و دیگر دروازه‌بان‌های تیم ملی ترجیح می‌داد اما ممکن است نمایش خوبی که دروازه‌بان جوان استقلال در هفته‌های اخیر داشته، کی‌روش را به سمت و سویی سوق دهد که از حسینی هم در برخی بازی‌های تدارکاتی بهره بگیرد. بازی با سیرالئون یک فرصت ایده‌آل است تا شاید حسینی محک بخورد اما اگر کی‌روش در این بازی از دروازه‌بان استقلال استفاده نکند، باید شانس دیگر دروازه‌بان‌ها را نسبت به دروازه‌بان استقلال برای حضور در بازی‌های جام جهانی بیشتر دانست. البته سابقه کی‌روش در فوتبال ایران نشان می‌دهد که هیچ‌گاه خودش را از بازیکنان آماده محروم نمی‌کند. او رویه‌ای را این سال‌ها طی کرده که کاملا شفاف بوده و هیچ‌گاه به خودش اجازه نداده که برای باشگاهی امتیازهای خاصی در تیم ملی ایجاد کند. کاری که در گذشته برخی مربیان ایرانی در تیم ملی انجام می‌دادند و بر پایه یک تفکر کاملا غلط بازیکنانی را به تیم ملی فرا می‌خواندند که از باشگاه مورد علاقه‌شان باشد.

اگر می‌بینیم که کی‌روش در فوتبال ایران به موفقیت‌های چشمگیری دست یافته و به‌عنوان نخستین مربی تاریخ فوتبال ایران شناخته می‌شود که دو بار تیم ملی را به جام جهانی سوق داده، یک دلیلش همین برقراری عدالت در تیم ملی است. او زمانی هیچ ابایی از دعوت از 9 بازیکن استقلال به تیم ملی و بازی دادن به آنها در ترکیب اصلی تیم به دل راه نمی‌داد به این دلیل که بازیکنان استقلال در شرایط فنی مطلوبی قرار داشتند. اگر به بازی‌های انتخابی جام جهانی 2014 برزیل برویم و ترکیبی که تیم ملی در بازی‌های پایانی انتخابی به کار می‌گرفت را مرور کنیم به این واقعیت می‌رسیم که سرمربی تیم ملی هیچ گاه خودش را از وجود بازیکنان آماده محروم نکرده است. در ماه‌های اخیر نیز کی‌روش بیشتر از بازیکنان پرسپولیس در ترکیب تیم ملی بهره گرفت که تصمیم درستی هم بود به این علت واضح که پرسپولیس در آمادگی بیشتری در قیاس با دیگر تیم‌های حاضر در لیگ قرار داشت و بالطبع بازیکنانش هم در آمادگی ایده‌آل‌تری در قیاس با دیگر تیم‌ها قرار داشتند.

حال که استقلال هم به مرحله‌ای از آمادگی رسیده که می‌تواند ملی‌پوشان متعددی در تیم ملی داشته باشد، بنابراین باید انتظار داشت که بازیکنان بیشتری از این تیم در ترکیب تیم ملی قرار بگیرند اما به دلیل نزدیکی به جام جهانی فوتبال باید پذیرفت که سرمربی تیم ملی در شرایط یکسان و مشابه بازیکنی را انتخاب می‌کند که تجربه بیشتری داشته باشد و به همین دلیل است که حضور حسینی به‌عنوان دروازه‌بان اول تیم ملی در ترکیب اصلی این تیم در جام جهانی بسیار دشوار خواهد شد. گرچه نباید از بازی‌های آتی تدارکاتی تیم ملی غافل شویم. این بازی‌ها نقش مهمی در انتخاب ترکیب تیم ملی برای جام جهانی خواهد داشت و کی‌روش آرام آرام مشتش را باز خواهد کرد و نشان خواهد داد که کدام بازیکنان را مد نظر دارد. اکنون موضوع انتخاب دروازه‌بان تیم ملی شاید یکی از جذاب‌ترین سوال‌هایی باشد که بتوان پیش روی کی‌روش قرار داد و او را به چالش کشید. به راستی سرمربی تیم ملی چه تصمیمی درباره این پست مهم خواهد گرفت؛ بیرانوند باتجربه و آماده یا حسینی باانگیزه و آماده؟!

 

ایران ورزشی

۷ ۲۱  
آی اسپورت
2018-03-15 12:50:00
نظر دهید

۲۱ نظر
Hasan
پنجشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۶، ۱۳:۰۰
حسینی بعد از بیرانوند مظاهری لک عابدزاده دروازبان پنجم مدنظر کیروش هست پس دلتون رو خوش نکنید
اسطوره جعل سعید از خوزستان!!
پنجشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۶، ۱۵:۰۶
اینقد قضاوتتان رنگی است که بازی های خوب بیرانوند را نمیبینید!! کافی است یک بازی ضعیف باشد. همه ی تیترها بیرانوند می شود. دو بازی جلو الوصل واقعا عالی بود بیرانوند. هم تووی دروازه هم در بازی سازی برای تیم. احساسی نباشید. حسینی روی خروج ها، بازی با پا و پختگی شخصیت واقعا مشکل دارد. دعا کنید ایشان برای جام جهانی گلر سوم باشد دنبال این نباشید شماره یک به ایشان تقدیم شود....
حمید
پنجشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۶، ۱۶:۱۰
حسن آقا
شما یه چیزی اونور تعصبی
دوم راهنمایی یه حدیث داشتیم تو دینی از حضرت علی (ع) می فرمود:
متعصب از آدم نابینا، کورتر است
حالا خودت تا ته برو داداشم
۳
پوريا
پنجشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۶، ۱۶:۱۳
من با اينكه پرسپوليسيم ولي فكر ميكنم حسيني شرايط بهتري نسبت به بيرانوند داره در حال حاضر . ما قطعاً در جام جهاني تحت فشار خواهيم بود پس بهتره دروازباني داشته باشيم كه شوتگير تر باشه ، نقطه قوت بيرانوند شروع مجدد و جمع كردن توپ هاي شش قدمِ ولي حسيني تك ب تك گير تر و شوت گير ترِ ولي مشكل بزرگ حسيني تجربه كم حضور تو تيم مليِ . البته من فك ميكنم امير عابدزاده يكي از سه سهميه قطعي دروازه ما در جام جهاني باشه .
۸
من با اینکه استقلالیم
جمعه ۲۵ اسفند ۱۳۹۶، ۰۵:۲۱
میگم حسینی در حد تیم ملی نیست :))))
۱
الهلال 6-2 پیروزی
پنجشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۶، ۱۳:۰۹
بیرانوند روی شوت های از راه دور ضعف داره ولی حسینی نشان داده با هر دو دست خوب شیرجه میزنه
العین9-استقلال هیچی!
پنجشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۶، ۱۳:۲۶
حسینی با جادو جنبل تا اینجا رسیده! خخخخ
الهلال 6-2 پیروزی
پنجشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۶، ۱۳:۰۹
بیرانوند روی شوت های از راه دور ضعف داره ولی حسینی نشان داده با هر دو دست خوب شیرجه میزنه
AVA-86
پنجشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۶، ۱۳:۱۹
حسینی هنوز توانایی کنترل احساسات نداره دروازه بانی که با گرفتن پنالتی وسط زمین گریه می کنه بعد از کارت گرفتن یقه بازیکن خودی میگیره تصور کنید جام جهانی مقابل شوت های احتمالا به گل نشسته امثال کریس رونالدو آسنسیو ،آلوراو مورتا و بقیه چیکار می کنه.از نظرقدی هم کوتاهه و توی خروج ها مشکل داره. اتفاقا بیرانوند بهترین انتخابه برای کیروش. چون توی تیم ملی که قراره بدون پلی میکر بازی کنه پرتاب های دست بلند بیرانوند می تونه یه راهکار برای راه انداختن مهاجم های تیم ملی باشه
شهروند
پنجشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۶، ۱۳:۲۵
اگر قرار باشه کسی تست بشه عابدزاده هست نه حسینی که هنوز کار خاصی نکرده ، انقد رنگی مطلب ننویسید لطفا
آبی بیکران
پنجشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۶، ۱۴:۳۷
رودل نکنی یه وقت... عابدزاده باباش هیچی نبود چه به رسه به خودش!...
موراتا
پنجشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۶، ۱۵:۴۸
آبی کره ای احمدرضا عابدزاده هیچی نبود ؟ خدا شفات بده
۵
موراتا
پنجشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۶، ۱۶:۲۵
حسینی احساساتیه و تجربه ملی هم نداره اگر قراره بیرو فیکس نباشه اولویت با رشید مظاهریه
۴
رضا
پنجشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۶، ۱۳:۲۷
با اینکه استقلالی هستم هیچ اصراری به حضور فیکس حسینی ندارم ،ولی فقط دعا می کنم هر کی دروازه وایمیسته بیرانوند نباشه چون در این صورت داستان میرزاپور برای تیم ایران تکرار میشه.
السا
پنجشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۶، ۱۳:۵۴
هیچکدوم! رشید مظاهری دست طلایی:) البته کی روش همیشه هم عدالت رو رعایت نکرده. تو جام جهانی قبلی حق رحمان احمدی آماده آشکارا ضایع شد و به کسی داده شد که تو اون مقطع آمار باشگاهی فوق العاده ضعیفی داشت.
۷ ۲
علیرضا
جمعه ۲۵ اسفند ۱۳۹۶، ۰۰:۱۶
رحمان احمدی فقط در مقدماتی جام جهانی رو فرم بود نه بعد اون...
۱
محسن
جمعه ۲۵ اسفند ۱۳۹۶، ۰۱:۲۹
علیرضا،در این چهار سال از گلر رو فرم خبر داری؟ انصاف هم خوب چیزیه،در حق رحمان احمدی اجحاف شد.باید حق را گفت.
داود
پنجشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۶، ۱۴:۱۳
ایقد بیرانوند بیرانوند نکنید&بغداد داره با ریاض میاد&بغداد تور بیرانوند رو پاره کرد این بار خودتون نزارید ریاض بهمون گل بزنه& دروازه تیم ملی نباید بشه عروس عربا_اول سوما دوم خربین سوم بغداد چهارم ریاض پنجم بیروت ششم دوحه &&&همه صف کشیدن برا بیرانوند
۸
REza
پنجشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۶، ۱۵:۲۳
Faghat amir abeeddzzzzzzz
۱
امیر
پنجشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۶، ۱۵:۵۱
هیچکدوم. عابدزاده.
۲
معین
پنجشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۶، ۲۰:۵۷
قطعا من راضی ام بازی بیرانوندو جلوی اسپانیا و پرتغال ببینم !!
۷
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر