فهرست
گزینه‌های جانشینی پاتوسی؛ از فرشید تا داریوش
گزینه‌های جانشینی پاتوسی؛ از فرشید تا داریوش

گزینه‌های جانشینی پاتوسی؛ از فرشید تا داریوش

آی اسپورت - آیاندا پاتوسی بازیکنی بود که در نیم فصل دوم لیگ هجدهم با قرارداد قرضی از کیپ تاون به استقلال پیوست و خیلی زود به ستاره تیمش تبدیل شد. اما مدیران استقلال در پایان فصل به دلیل مشکلات مالی بند خرید دائم این بازیکن را فعال نکردند تا حالا این بازیکن در آستانه عقد قراداد با باشگاه بنی یاس قرارد بگیرد، باشگاهی که برای این فصل وینفرد شفر را به خدمت گرفته است. هرچند که پاتوسی یکی از بهترین بازیکنان استقلال در نیم فصل دوم گذشته بود اما این تیم به اندازه کافی بازیکن در پست او دارد و از طرف دیگر آبی ها به اندازه کافی فرصت دارند تا به جای این بازیکن یک بازیکن خارجی جذب کنند.

فرشید اسماعیلی

فرشید اسماعیلی اولین باری که در زمان سرمربیگری پرویز مظلومی برای استقلال به میدان رفت در پست هافبک پشت مهاجم بازی کرد و در زمان منصوریان هم آنقدر در این پست خوب بازی کرد که بختیار رحمانی بعد از یک نیم فصل از جمع آبی پوشان جدا شد. با این حال اسماعیلی در زمان شفر به عنوان وینگر چپ و راست به میدان رفت و او یکی از گزینه های اصلی جانشینی پاتوسی است.

آرش رضاوند

آرش رضاوند زمانی که قراردادش را با استقلال نهایی کرد به ورزش سه گفت که استراماچونی می خواهد از او در پست هافبک وسط زمین استفاده کند و حالا این بازیکن از نفرات اصلی قرار گرفتن در پست هافبک پشت مهاجم است. البته رضاوند توانایی بازی کردن در پست هافبک دفاعی و وینگر را هم دارد اما احتمال اینکه این بازیکن در پست هافبک پشت مهاجم بازی کند بسیار زیاد است.

رضا آذری

رضا آذری یکی از مهمترین استعدادهای استقلال است که پست اصلی او هافبک بازیساز است. این بازیکن فصل قبل در بازی هایی که برای استقلال به میدان رفت نشان داد بازیکن توانمندی است و با توجه به اینکه گفته می شود استراماچونی روی بازیکنان جوان نظر دارد، احتمال اینکه او در این فصل بیشتر از فصل قبل بازی کند بسیار زیاد است.

داریوش شجاعیان

داریوش شجاعیان هم بازیکنی است که در وسط زمین سابقه بازی کردن دارد اما او در کناره های زمین و در پست وینگر توانایی بیشتری دارد. با این حال در صورت نیاز، استراماچونی می تواند روی او هم برای قرار گرفتن در پست هافبک پشت مهاجم حساب کند هرچند که این بازیکن انتخاب اول سرمربی برای جانشینی پاتوسی نیست.

هافبک خارجی گزینه نهایی استقلال

اگر استراماچونی روی هیچ کدام از این چهار بازیکن برای بازی در پست هافبک پشت مهاجم نظر نداشته باشد استقلال این فرصت را دارد تا با یک بازیکن خارجی در پست هافبک پشت مهاجم توافق کند. کامران منزوی در این باره می گوید: «من هنوز در صحت ماجرای پاتوسی و اتفاق هایی که افتاده تردید دارم اما اگر قرار باشد به جای او بازیکن خارجی جذب کنیم، باید آقای استراماچونی نظر نهایی را در این باره بدهد.»

ورزش سه

۲ ۱  
آی اسپورت
2019-07-13 21:32:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
.
يكشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۸، ۱۳:۵۷
.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر