فهرست
یادداشت روز: آیا آرسنال به هافبک دیگری نیاز دارد؟
یادداشت روز: آیا آرسنال به هافبک دیگری نیاز دارد؟

یادداشت روز: آیا آرسنال به هافبک دیگری نیاز دارد؟

آی اسپورت- آرسنال در جدی ترین مرحله از رقابت های پیش فصل خود قبل از دیدار مقابل منچستر سیتی در کامیونیتی شیلد، برابر موناکو با 1 گل شکست خورد تا آرزوی فتح جام خانگی امارات از 4 سال نیز عبور کند. آن ها در اولین بازی رسمی خود در فصل جاری برای فتح سوپر کاپ انگلیس یا همان کامیونیتی شیلد به مصاف منچستر سیتی خواهند رفت که بدون شک این دیدار می تواند جدی ترین آزمون ونگر و شاگردانش قبل از آغاز فصل جدید باشد. رقابت های لیگ برتر انگلیس یک هفته پس از دیدار کامیونیتی شیلد آغاز خواهد شد.

آرسنالی ها در فصل نقل و انتقالات تکاپوی زیادی داشتند. آن ها ابتدا جانشینی را برای باکاری سانیا در سمت راست خط دفاعی پیدا کردند و در ادامه ستاره ای همچون آلکسیس سانچس را به تیم خود اضافه کردند. اوسپینا دروازه بان تیم ملی کلمبیا نیز که در جام جهانی مطمئن نشان داده بود، خریداری شد تا شچسنی درون دروازه آسوده خاطر نباشد.

ترکیب فعلی آرسنال توازن خوبی از تجربه و جوانی به همراه دارد. خط حمله ی آرسنال با وجود بازیکنانی همچون آلکسیس، والکات و کاسورلا یکی از سریع ترین خطوط حمله ی جزیره محسوب می شود و پلی میکری همچون مسوت اوزیل قطعا در میانه ی میدان ابتکار عمل را برای ونگر به وجود خواهد آورد. با این حال به نظر می رسد ترکیب آرسنال هنوز حلقه ی گمشده ای داشته باشد و این حلقه  می تواند حضور یک هافبک دفاعی قدرتمند و تخصصی باشد.

فصل گذشته یکی از بازیکنانی که وظیفه ی حضور در پست هافبک دفاعی را بر عهده داشت متیو فلامینی بود. هافبکی که در 2 مقطع در آرسنال حضور داشته است. با این حال فلامینی نتوانست آن طور که شایسته ی یکی از مدعیان عنوان قهرمانی لیگ برتر انگلیس است، در خط هافبک کار کند. هشت بازیکن از ترکیب فصل گذشته آرسنال از فلامینی میانگین تکل بیشتری را در هر بازی ثبت کرده اند که این مسئله به هیچ عنوان برای هافبک دفاعی تیم نمی تواند قابل قبول باشد. فلامینی 27 بار در فصل گذشته برای آرسنال به میدان رفته و بخش اعظمی از بار تدافعی تیم در خط میانی بر دوش او بوده است. آمار 1.4 بار قطع مسیر توپ در هر بازی و همچنین 1.4 تکل، به هیچ عنوان آمار قابل قبولی برای فلامینی محسوب نمی شود.

\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/fe4a6baa5e1.jpg\"میکل آرتتا هافبک اسبق اورتون از دیگر بازیکنانی است که فصل گذشته در پست هافبک دفاعی برای تیم به میدان رفته است. آرتتا آمار خوبی در این زمینه دارد. هیچ بازیکنی از آرسنال نتوانسته به رکورد 500 تکل و قطع کردن مسیر توپ او در آرسنال نزدیک شود. آرتتا علاوه بر فاز تدافعی در بحث کنترل بازی نیز توانایی های خوبی دارد و آمار پاس های صحیح او در هر بازی قابل تامل است. با این حال این هافبک اسپانیایی نیز نمی تواند آن هافبک دفاعی حقیقی آرسن ونگر در فصل پیش رو باشد. آرتتا 32 ساله بعید است که بتواند در فصل فرسایشی لیگ برتر انگلیس آن تحرک و ثبات لازم را در طول فصل برای حضور در پست سخت و سنگین هافبک دفاعی داشته باشد.

آرسنال در این پست به بازیکنانی با ویژگی های پاتریک ویرا یا گیلبرتو سیلوا نیاز دارد. 2 بازیکنی که در گذشته هر یک بخش مهمی از تیم آرسن ونگر را تشکل داده بودند. آرتتا و فلامینی هیچ کدام ویژگی های این 2 بازیکن را ندارند در حالی که آرسنال برای قهرمانی در لیگ برتر قطعا در طول فصل به چنین بازیکنی نیاز پیدا خواهد کرد.

از آرون رمزی به عنوان یکی دیگر از بازیکنانی نام برده می شود که توانایی حضور در این پست را دارد اما هافبک ولزی آرسنال ثابت کرده که از توانایی های فوق العاده بیشتری برای بازی در پست های جلوتر برخوردار است. رمزی هرچه به محوطه جریمه نزدیک تر باشد توانایی هایش را بهتر بروز می دهد و همین مساله می تواند مانع از حضور او در پست هافبک تدافعی شود.

آرسن ونگر بارها در مصاحبه های خود تاکید کرده که قصد دارد بالانس بهتری را در فاز تدافعی تیمش ایجاد کند و این مساله قطعا با حضور یک هافبک تدافعی قدرتمند محقق خواهد شد: \"ما بازیکنانی با روج تهاجمی در اختیار داریم اما به دنبال ایجاد تعادل بیشتری در فاز تدافعی تیم نیز خواهیم بود.\" ونگر به خوبی اهمیت مسائل تدافعی را در راه قهرمانی در لیگ برتر انگلیس می داند.


پس از ناامیدی در خرید سامی خدیرا، اکنون اشنایدرلین و کاروالیو به مهم ترین اهداف ونگر در بازار تبدیل شده اند. با توجه به وضعیف عجیب و غریب باشگاه ساوتهمپتون در فصل نقل و انتقالات، بعید است که آرسنال بتواند بازیکن دیگری را از این تیم به خدمت بگیرد و این مسئله می تواند به معنای منتفی شدن حضور اشنایدرلین در آرسنال باشد. به این ترتیب ویلیام کاروالیو هافبک ملی پوش اسپورتینگ لیسبون به مهم ترین هدف در دسترس آرسن ونگر تبدیل شده است. باید منتظر ماند و دید در هفته های باقی مانده از فصل نقل و انتقالات آیا آرسنال موفق به جذب این بازیکن می شود یا خیر.

 منبع: سایت گل

ترجمه: شهاب شهابی

     
آی اسپورت
2014-08-08 11:38:20
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر