فهرست
دغدغه هواداران آرسنال/ آیا این تیم می تواند قهرمان شود؟
دغدغه هواداران آرسنال/ آیا این تیم می تواند قهرمان شود؟

دغدغه هواداران آرسنال/ آیا این تیم می تواند قهرمان شود؟

آی اسپورت- عدم تداوم چیزی است که در این فصل در بیشتر مدعیان عنوان قهرمانی لیگ انگلیس دیده می شود و آرسنال هم دقیقا بعد از گل دقیقه 92 مقابل برنلی این حالت را به نمایش گذاشت. 

بله، گل این تیم با هند کوشیلنی زده شد. اما نه آرسنال و نه آرسن ونگر اهمیتی به آن نمی دهند. ونگر به تازگی بیستمین سالگرد حضورش در باشگاه را جشن گرفته و بعد از بازی برنلی به ششصد و چهل و هشتمین بردش با این تیم رسید. مخصوصا که مقابل برنلی، تیمی یکدست با هافبک های عالی و مهاجمی فوق العاده قرار داشت.

 تا ثانیه های پایانی به نظر می رسید رکورد 4 برد پشت سر هم برای آرسنال در حال فروپاشی است. تا این که کوشیلنی از راه رسید و گل زد. یک بار دیگر او این کار را کرد و یک بار دیگر این کار را در لانکاشایر انجام داد.

 تیم ونگر چندین موقعیت روی ارسال ها از کناره ها داشت و هکتور بیرین بارها توپ هایی را فرستاد که به خاطر خالی بودن محوطه جریمه بی فایده بود. ژیرو به خاطر مصدومیت بازی را از دست داده بود و لوکاس پرس هم بعد از مصدومیت زانویش در تمرینات با تیم سفر نکرده بود و این کار ونگر را سخت کرده بود.

 در سال های گذشته ونگر نشان داده که متخصص شکست دادن تیم های تازه صعود کرده است. حالا رگورد آرسنال مقابل تیم هایی که به تازگی از چمپیونشیپ صعود کرده اند 23 برد و 3 مساوی، البته در 26 بازی آخر است.

 بهترین شانس تیم میزبان در این بازی ضربه سر مایکل کین بود که به تیر دروازه آرسنال خورد و در باقی دقایق بازی تعداد بازیکنان برنلی که پشت توپ قرار داشتند و دفاع می کردند کار را برای آرسنالی ها سخت کرده بود. البته نباید این را هم فراموش کنیم که این همان استادیومی بود که یورگن کلوپ با تیمش در آن تحقیر شده بودند.

 3 بازی آخر این دو تیم در لیگ تنها 3 گل داشته و به نظر می رسید که این بازی هم گلی نخواهد داشت تا دقیقه 92 که همه چیز تغییر کرد. به هر حال برای آرسنال روز جشن و شادی برای کسب 3 امتیاز بود و بازیکنان هدیه ای خوب به مناسبت بیستمین سالگرد مربی گری سرمربی شان در باشگاه به او دادند.

البته توپچی ها کمی هم خوش شانس بودند که داوران هند کوشیلنی را ندیدند. اما نباید فراموش کنیم که حتی بهترین تیم ها هم برای بردن به کمی شانس نیاز دارند. هوادران آرسنال هم از این شادند که تیمشان توانست برای آن ها 3 امتیاز را بگیرد و از اینجا به بعد کار می تواند برایشان بهتر پیش برود.

 البته که هنوز این سوال در ذهن هواداران باقی مانده: آیا این آرسنال می تواند قهرمان لیگ شود؟ اگر آن ها بتوانند به بردهایشان در بازی های لیگ ادامه دهند، حتی اگر بردها مانند بازی با برنلی و به سختی به دست آید، سخت است که فکر کنیم آن ها نمی توانند. مطمئنا ونگر بعد از این همه سال تجربه قهرمان کردن تیم در این شرایط را دارد.  

۵    
آی اسپورت
2016-10-03 20:32:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر