فهرست
پرسپولیس و آغاز ناامیدی ؛ وقت بازگشت دایی
پرسپولیس و آغاز ناامیدی ؛ وقت بازگشت دایی

پرسپولیس و آغاز ناامیدی ؛ وقت بازگشت دایی

آی اسپورت – پرسپولیس در اهواز باخت و حالا تیم دایی از دو بازی اول فصل فقط یک امتیاز گرفته اند  تا تیم 93یکی از بدترین شروع های تاریخ لیگ برتر را کم کم به نام خود ثبت کند.پرسپولیس در حالی شکست مقابل فولاد را پذیرا شد که در اهواز خوب بازی نکرد و حالا دیگر مثل بازی با نفت بازیکنان این تیم نمی توانند از خلق 4 موقعیت گل از عمق دفاع تیمی که دفاع می کرد حرف بزنند.پرسپولیس مقابل فولاد مثل بیشتر تمام بازی های فصل قبل تیمی بی دست و پا در ارائه تاکتیک های تهاجمی بود که دلخوش به جرقه هایی از سوی ستاره های خویش است.جرقه هایی که فصل قبل صادقیان  یا خلعتبری  عامل آن بودند  و سه امتیازهایی سخت تیم دایی را تا روز پایانی در یکی از ضعیف ترین فصول لیگ برتر در کورس قهرمانی نگه داشت تا بعد از کسب عنوان نایب قهرمانی و رسیدن به آسیا کسی از بازی های پر ایراد پرسپولیسحرف نزند و ایراد نگیرد.
پرسپولیس حالا همان بازی های پرایراد را تکرار می کند با این تفاوت که بهترین عنصر خود در فاز تدافعی را از دست داده و اگر جرقه ها مثل بازی دیشب نگیرد تیم یا می بازد یا نهایتا به یک امتیاز می رسد که برای مدعی بودن اصلا مناسب نیست.دیشب در اهواز پیام صادقیان هم خوب کنترل شد هم زمین نامساعد اهواز اجازه هنرنمایی به او نداد.رضا نوروزی هم ناکام بود درست مثل عباس زاده و سایر عناصر تاجمی این تیم.تعویض هایی دایی هم هیچ کدام ثمربخش نبود  و در تیم پرسپولیس فقط یک بازیکن 140 میلیونی کمی امیدوار کننده به نظر می رسید؛احمد نوراللهی لیگ یکی  اما این هم برای شکست فولاد خلع سلاح شده کافی نبود.
پرسپولیس در حالی به راحتی دست ها را مقابل فولاد اسکوچیچ بالا برد که قهرمان فصل قبل لیگ برتر بهترین مهره های خود را از دست داده و بدون عبدالله کرمی،لوسیانو پریرا،سوشا مکانی،غلامرضا رضایی  و ... تیمی جوان تر و ناشناخته تر به نظر می رسد.تازه از این تیم بختیار رحمانی و شهاب کرمی هم به خاطر مشکلات خدمت سربازی خارج شدند اما پرسپولیس مقابل این فولاد چه در نوع فوتبال چه در نتیجه حرفی برای گفتن داشت. پرسپولیس به این فولاد باخت و در دقایقی که تیم دایی مستاصل به نظر می رسید و فولادی ها  به راحتی توپ را در زمین نامساعد غعدیر می چرخاندند هر هوادار منطقی پرسپولیس فکر می کرد که این تیم به غیر از کمبود مهره کارگشا و ستاره بزرگ، در کار تیمی و فنی هم مشکلات زیادی دارد.
علی دایی باخت و تیمش آنقدر بد بود که بر خلاف بسیاری از مواقع به راحتی به بد بودن تیمش اعتراف کند.حالا تیم او جایی در حوالی بحران است و خود دایی هم با توجه به اتفاقات باشگاه می داند موقعیت صد درصد تضمین شده ای ندارد.اما او دقیقا در همان روزی که باید برگردد به یکباره خودش را بالا می کشاند و این را بارها در دوران مربیگری اش نشان داه است.این خصیصه مهم دایی در دوران مربیگری است.خصیصه ای که از دوران بازیگری و به خاطر سختکوشی اس همیشه همراهش بوده و در تنگناها دستش را می گیرد و بالا می کشاند.
حالا و بعد از دو هفته پراز مشکل  پرسپولیس دایی همه را ناامید کرده و به نظر می رسد وقت برگشتن دایی به بالای نمودار عملکردش در مربیگری است.شاید این نقطه بازی مقابل دوست وهمبازی قدیمی یحیی گل محمدی باشد ؛هر چند با بالا رفتن انتقادها  و بدون پیام ،اصلی ترین عنصر تهاجمی تیم جرقه زدن از همیشه سخت تر خواهد بود.
  ۴  
آی اسپورت
2014-08-08 13:51:07
نظر دهید

۴ نظر
مجید
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۳، ۱۴:۴۰
این برگشتن علی دایی چند شرط دارد. یکی تجدید نظر در رفتارش --دوم نقد مرتب فنی خودش و بهبود مستمری که از این نقد بدست می اورد--سوم به خدمت گرفتن یک تمرین دهنده عالی خارجی-- بداند که عرصه مربیگیری با عرصه بازیگری تفاوت اساسی و ماهویی دارد. در عرصه بازیگری ادمی با دلش و بطور ذاتی بازی میکند (لااقل در ایران) اما عرصه مربیگری با اندیشه --فکر امروزی و علمی --سرکار دارد. من با توجه به منشی که از ایشان سراغ دارم بعید میدانم خود را از زندان خود ساخته اش خلاص کند. او اگر در بازی گری برمیگشت چون فیلد کاریش ساده (تمرین زیاد مثلا روزانه چند شوت را در برنامه ها اضافه کردنو چند با اضافه ضربه با سر زدن او را به فرم نزدیک میکرد) اما ( این اماها خیلی مهم اند) در عرصه مربیگری---یکبار دیگر خودش از نو بخواند
Sina
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۳، ۱۵:۲۹
یمی بی دست و پا در ارائه تاکتیک های تهاجمی بود که دلخوش به جرقه هایی از سوی ستاره های خویش است. دقیقا. تیمهای دایی اینطورین به نظر من. جرقه و ایستگاهی.
-
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۳، ۱۹:۰۸
هواداران پرسپولیس همیشه پشت تیم و مربیشون هستند... چرا بازیکنایی که همین على دایی هر سال به پرسپولیس و فوتبال ایران معرفى میکنه هیچکس ازش حرف نمیزنه؟؟؟!!! چون فرهنگ فوتبال ایران دلالیسمه و باید تو یه چرخه معیوب بین چندتا بازیکن باشه کاری که قلعه نویی و اطرافیانش انجام میدن ولی یه مربى که پرسپولیس سالخورده ٢ ٣ سال پیش رو گرفت و این همه بازیکن جوون را به تیم تزریق کرد( صادقیان، عالیشاه، عباس زاده، نوراللهی، طارمی، خانزاده، کمندانى، قاسمى، دغاغله...) باید این جورى مورد حجمه قرار بگیره بعد از دو بازى که با تیمهای اول و سوم فصل قبل داشت ، به منتقدایى که به این سادگى هر هفته رنگ عوض میکنند فقط یه چیز میشه گفت، کارنامه ٢٠ ساله آرسن ونگر رو نگاه کنند که چند تا جام آورد و چندتا بازیکن معرفى کرد و چقدر مورد تمسخر قرار گرفت در اوایل....
-
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۳، ۲۰:۲۰
عالی گفتی مجید خان
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر