فهرست
آوای قهرمانی با دوئت ۹ و ۷۰
آوای قهرمانی با دوئت ۹ و ۷۰

آوای قهرمانی با دوئت ۹ و ۷۰

آی اسپورت - پرسپولیس محل رقابت دوتا از بهترین بازیکنان لیگ برتر است. البته رقابتی که نه در تیم بلکه در رسانه‌ها و فضای مجازی داغ شده و درباره‌اش صحبت می‌شود. یک طرف مهدی ترابی است که در دومین فصل حضورش در پرسپولیس (با احتساب نیم‌فصل دوم لیگ هجدهم) تبدیل به مؤثرترین و بهترین بازیکن تیمش در فاز حمله شده و در بسیاری از مسابقات نقش برگ برنده را ایفا کرده. طرف دیگر علی علیپور است که با سابقه آقای گلی در لیگ برتر همچنان امیدوار است تا بهترین گلزن تیمش و البته آقای گل باشد. علیپور هم در بسیاری از مسابقات نقش تعیین‌کننده‌ای برای پیروزی تیمش ایفا کرده و در صورت قهرمانی احتمالی سرخ‌ها این دو نفر در صدر جدول تأثیرگذارترین نفرات تیم‌شان قرار خواهند گرفت.

حالا اما ترابی و علیپور که دو جبهه رقابتی سخت و نفسگیر را پی می‌گیرند، دنبال دو عنوان ویژه هستند. مهدی ترابی با گلی که از روی نقطه پنالتی در تبریز به ثمر رساند ۱۰ گله شد و حالا در دو قدمی صدر جدول گلزنان لیگ برتر است که این برای یک هافبک یا وینگر اتفاقی فوق‌العاده به حساب می‌آید. علی علیپور هم ۸ گل زده و با توجه به ۶ بازی پیش‌رو امیدوار است در این جدول نه‌چندان امیدوارکننده خودش را به صدر برساند و اتفاق فرخنده لیگ هفدهم که هم تیمش قهرمان شد هم خودش آقای گل را بار دیگر رقم بزند.

از سوی دیگر هر دو نفر در کورس جدول تأثیرگذارترین بازیکنان لیگ برتر رده‌های دوم و سوم را در اختیار دارند و امیدوارند در صورت ادامه نتایج خوب تیم‌شان این عنوان را هم مال خود کنند.  فعلاً در صدر این جدول مهدی قایدی استقلال قرار دارد که ۹ گل زده و ۷ پاس گل داده است. بعد از او مهدی ترابی ۱۰ گل زده و سه پاس گل داده و نفر سوم علی علیپور است که ۸ گل زده و ۵ پاس گل هم داده است.

آمار نزدیک رقابت شماره 9 و 70 پرسپولیس در هفته‌های باقی‌مانده و بخصوص بعد از مسجل شدن قهرمانی تیم‌شان تبدیل به موضوعی جذاب شده که می‌تواند مورد توجه هواداران پرسپولیس قرار بگیرد، اما علیپور اصرار دارد رقابتی در کار نیست: «اصلاً در تیم ما از این حرف‌ها نیست. اگر آمار را ببینید متوجه می‌شوید که من چند پاس گل به مهدی دادم و چند پاس گل او به من داده است یا اینکه من برای پرسپولیس پنالتی گرفتم و مهدی زده یا برعکس.»

حالا بیایید به دعوت علی علیپور برویم سراغ آمار و آمار گل‌های پرسپولیس که این دو نفر در آن دخالت داشته‌اند را ببینیم. با بررسی آمار همکاری‌های این دو بازیکن که منجر به گل شده مشخص می‌شود ۷ گل پرسپولیس تا اینجای فصل با دوئت (دو نوازی یا نواختن دو پیانو همزمان در یک آهنگ کلاسیک) ۹ و ۷۰ پرسپولیس به دست آمده است. از این 7 گل البته سه‌تایش سه امتیازی و تعیین‌کننده بوده است. نکته جالب اینکه همکاری‌های فوق‌العاده ترابی و علیپور بیشتر در نیم‌فصل اول جواب داده و اتفاقی که در بازی ماشین‌سازی رخ داد دومین همکاری منجر به گل آنها در نیم‌فصل دوم بوده است.

اولین‌بار در همان هفته نخست بازی‌ها سماجت ترابی و علیپور باعث شد پرسپولیس با برد فصل را شروع کند. در بازی افتتاحیه مقابل پارس جم البته که هنر ترابی و آن ضربه چیپ بود که پرسپولیس را برنده کرد اما علیپور با سماجت و ایستادگی‌اش کاری کرد تا توپ به ترابی برسد و به ‌نوعی پاس گل داد. در هفته هفتم بازی‌های و در دیدار با پیکان در همان نیمه اول علیپور که خودش را از مدافع حریف پیش انداخته بود با یک سر توپ به‌موقع و یک پاس عرضی دقیق کاری کرد تا ترابی با یک بغل پا زننده گل نخست تیمش باشد.

هفته بعد از آن و در بوشهر ترابی جواب این محبت هم‌تیمی‌اش را داد، آن هم با یک پاس به جلوی تیز و سریع که فقط یک بغل پای دقیق می‌خواست تا پایه‌گذار تنها هت‌تریک علیپور در این فصل باشد. هفته بعد از آن یعنی در هفته نهم می‌توانست این سه‌گانه کامل شود که علیپور خرابش کرد. در تهران و ورزشگاه آزادی بازی با ماشین‌سازی بشدت گره خورده بود که داور خطای مدافع حریف روی ترابی را گرفت اما علیپور با ضربه چیپ بدموقع نتوانست دروازه حریف را باز کند و اینطوری زحمت ترابی هم به باد رفت.

اما عکس این ماجرا در اصفهان و بازی هفته سیزدهم مقابل ذوب‌آهن رخ داد. آنجا برای آتش‌بازی تیم کالدرون کافی بود تا علیپور از مدافع حریف پنالتی بگیرد و حالا که خودش اجازه پنالتی زدن نداشت توپ را به شماره ۹ سپرد تا همکاری دوطرفه آنها پایه‌گذار برد درخشان خارج از خانه باشد. هفته چهاردهم و در بازی سخت با گل‌گهر، ترابی که با یک سوپرگل گره بازی را باز کرده بود با یک حرکت زیبا و پاس عمقی علیپور را در موقعیت گلزنی قرار داده بود و ضربه شماره ۷۰ با کمک سر مدافع حریف گل مهم دیگری برای سرخ‌ها رقم زد.

در اولین مسابقه از نیم‌فصل دوم که البته چسبیده به نیم‌فصل اول و در زمان کالدرون برگزار شد پرسپولیس برد مهم و سختی در جم به دست آورد. دقیقه ۹۵ مسابقه و زمانی که خیلی‌ها برای برد ناامید شده بودند علیپور با پاسی عمقی ترابی را روانه دروازه کرد و ضربه خلاقانه و غیر قابل مهار شماره ۹ سه امتیاز دیگر برای پرسپولیس به‌همراه داشت.

و بالاخره آخرین همکاری دو نفره ترابی و علیپور در همین بازی ماشین‌سازی در تبریز رقم خورد؛ جایی که عکس بازی رفت اتفاق افتاد؛ باز هم دقایق پایانی، باز هم پنالتی. این‌بار علیپور پنالتی گرفت و ترابی گلش کرد تا بهترین گلزن تیمش باشد اما این رقابت یا همکاری هرطور که پیش برود به نفع پرسپولیس خواهد بود و به خوشبختی تیم یحیی یعنی قهرمانی زودهنگام تعجیل خواهد داد.

۷    
آی اسپورت
2020-07-13 22:57:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر