فهرست
وظیفه «خطیر»؛ صید بازیکن
وظیفه «خطیر»؛ صید بازیکن

وظیفه «خطیر»؛ صید بازیکن

آی اسپورت - استقلال در نیم‌فصل دوم رقابت‌ها تیمی متفاوت با نیم‌فصل اول است و با نتایج خوبی که کسب کرده اکنون در جمع مدعیان کسب عنوان قهرمانی قرار دارد. در این میان به زعم تمامی کارشناسان مهم‌ترین عامل اوج‌گیری آبی‌ها حضور بازیکنان خارجی با کیفیت از آغاز نیم‌فصل دوم است. اگر به تک‌تک پیروزی‌های استقلال از آغاز نیم‌فصل دوم نگاه کنیم می‌بینیم که امضای نفرات خارجی این تیم روی این نتایج ثبت شده و هرسه خرید جدید استقلال به خوبی در برد‌های این تیم تاثیر خود را گذاشته‌اند. اگر نگاهی به نیم‌فصل اول بیاندازیم، می‌بینیم که استقلال بزرگ‌ترین ضربه را زمانی خورد که خریدهای خارجی این تیم یعنی الحاجی گرو و مارکوس نویمایر نتوانستند عملکرد خوبی از خود به جای بگذارند و عامل از دست رفتن امتیازات و هزینه‌های بسیاری بودند. نفراتی که خیلی زود و در پایان نیم‌فصل اول از این تیم جدا شدند؛ اما برای نیم‌فصل دوم وظیفه جذب بازیکن خارجی به عهده علی خطیر، معاون ورزشی استقلال بود که او هم با مطالعه و وسواس زیادی اقدام به این کار کرد. پروسه جذب اسماعیل گونکالوس و ایاندا پاتوسی توسط خطیر مدت زیادی به طول انجامید ولی در پایان نتیجه کار نشان داد این دو بازیکن ارزش این صبر طولانی را داشته‌اند.

در این بین خطیر به خصوص در ماجرای جذب پاتوسی انتقادات زیادی را متحمل شد، چرا که این هافبک آفریقایی ابتدا از نگاه سازمان لیگ صلاحیت حضور در لیگ برتر را نداشت که این موضوع باعث شد او دو بازی اول را هم ازدست بدهد؛ اما از بازی با پارس جنوبی که پاتوسی اجازه بازی پیدا کرد به همگان ثابت شد که او چه بازیکن توانمندی بوده و این هافبک، خیلی سریع تبدیل به یک مهره کلیدی در ترکیب تیمش شده است. گونکالوس هم با وجود دقایق کم حضورش تاکنون دوبار موفق به گلزنی شده و مقابل نفت هم با یک حرکت زیبا تک گل پیروزی‌بخش تیمش را پایه‌ریزی کرد.

حالا مشخص می‌شود که اهمیت حضور یک فرد باسواد و توانمند مانند علی خطیر در کادر مدیریتی تیم‌های لیگ برتری چقدر واجب است و چگونه می‌تواند در تغییر سرنوشت تیم اثرگذار باشد. شاید اگر خریدهای خارجی نیم‌فصل دوم استقلال هم مانند گرو و نویمایر عملکرد خوبی نداشتند، این تیم نمی‌توانست انقدر سریع خود را به جمع مدعیان برساند و همچنان در رتبه‌های پایین‌تر جدول قرار داشت.

۲۵ ۳  
آی اسپورت
2019-03-10 17:09:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
شوفر مو افشون
يكشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۷، ۱۷:۱۶
اینا را به شوفر جونتون بگید که با خطیر چپ افتاده و دیگه نمیتونه دلالی کنه و پورسانت به جیب خودشو و شوفرزادش بزنه
//
يكشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۷، ۱۸:۱۰
اگه تیم دیگه ای جای کیسه بود و بعد از این همه ازمون و خطا و ریخت و پاش امثال اشک ریز با تحت فشار قراردادن اون تیم و سرمربی اجازه نمیدادن دیگه کسی طرف بازیکن خارجی هم بره. مگه بویان، گرو و نیومایر رو با مبلغ کمی گرفته بودین؟؟؟
۹
عالیجناب سرخپوش
يكشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۷، ۲۲:۳۲
سلام
یکی از استقلالیون میتونه توضیح بده الان وزیر کدوم وریه ؟
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر