فهرست
یادداشت: کدام باشگاه اروپایی می تواند مارکو رویس را بخرد؟
یادداشت: کدام باشگاه اروپایی می تواند مارکو رویس را بخرد؟

یادداشت: کدام باشگاه اروپایی می تواند مارکو رویس را بخرد؟

آی اسپورت- مارکو رویس که در تابستان امسال به علت آسیب دیدگی بد موقع نتوانست تیم ملی آلمان را در جام جهانی همراهی کند، در چند ماه گذشته کمتر روی آرامش را دیده است.

پس از تماشای جدایی هم تیمی هایش،ماریو گوتزه و رابرت لواندوفسکی برای پیوستن به بایرن مونیخ، مارکو رویس آخرین ستون از خط حمله تیم دورتموندی بود که با درخشش در اروپا به فینال چمپیونزلیگ 2013 رسیدند.

با این وجود، این بازیکن بندی در قراردادی خود با دورتموند دارد که به موجب آن  با پرداخت مبلغ 35 میلیون پوند می تواند آزادانه به تیم دیگری بپیوندد که این بند در پایان فصل فعال می شود و سکوت این بازیکن در مورد تمدید قراردادش، گمانه زنی ها در مورد آینده وی افزایش داده است.

بایرن مونیخ مدت طولانی است که  به دنبال آوردن بهترین استعدادهای فوتبال آلمان به آلیانز آرناست و بر اساس همین سیاست در یک سال گذشته با همبازی های اسبق مارکو رویس در تیم دورتموند یعنی لواندوفسکی و گوتزه قرار داد امضا کرد.

 بازیکنان زیادی در  بوندس لیگا وجود ندارند که در فصل گذشته بیش از مارکو رویس درخشیده باشند و او قطعا می تواند گزینه بسیار مناسبی برای پر کردن جای  آرین روبن و فرانک ریبری باشد، که دیگر مانند گذشته جوان نیستند.

  با توجه به روابط شکننده ای که در سالهای اخیر بین دورتموند و بایرن وجود داشته است، باشگاه باواریایی با دقت در مورد این انتقال عمل می کند و  مدیر عامل باشگاه کارل هاینز رومنیگه، با دقت خاصی علاقه خود در مورد این ستاره تیم دورتموند آشکار کرده است؛ هر چند صراحتا آشکار کرده که  آنها می توانند این انتقال را انجام دهند.

پس از صرف 40 میلیون پوند برای خاوی مارتینز، آن هم دو سال قبل ، 35 میلیون پوند مورد نیاز برای خرید رویس  برای قهرمان آلمان مقرون به صرفه  خواهد بود.  این در حالی است که  بایرن انتقال بازیکنی دیگر از  دورتموند را منکر شده بود.


گفته می شود، دورتموندی ها تمایلی  به پیوستن رویس به گوتزه و لواندفسکی در آلیانز آرنا ندارند و با چنگ دندان تلاش خواهند کرد تا او را در تیم حفظ کنند. او در دوران کودکی طرفدار دورتموند بوده و باشگاه اعتقاد دارند که می تواند او را با ارائه  پیشنهاد افزایش سنگین در دستمزد ، متقاعد به حذف بند خریداری در قراردادش کرده و این بازیکن را در باشگاه ماندگار کند.

هانس یواخیم واتسکه، نایب رئیس باشگاه دورتموند، تلاش می کند تا سرمایه گذاران جدید  برای بدست آوردن،  بازیکنان جدید  جذب کند و  علاقه  رویس  به ماندن در باشگاه می تواند تمام ابهامات و مشکلات موجود  برای ماندن  رویس در سیگنال ایدونا پارک دورتموند برطرف سازد.

هر فوتبالیست در کلاس جهانی بدون شک مورد توجه دو تیم بزرگ و ثروتمند اسپانیایی یعنی رئال مادرید و بارسلونا قرار خواهد گرفت، هر چند احتمال انتقال  رویس به لالیگا  در این شرایط بعید به نظر می رسد.

بارسا قبلا به طو مختصر علاقه خود به بازیکن سابق مونشن گلادباخ به عنوان یک ستاره دیگر برای تکمیل مثلث ستاره های خود که شامل  نیمار و مسی هستند، اعلام کرده بود، اما در نهایت این مسئله با  امضای قرارداد با مهاجم لیورپول، لوئیس سوارس، حل شد.

با توجه به مهاجمانی که بارسا در اختیار دارد، بعید به نظر می رسد آنها دیگر به دنبال خرد مهاجم جدید باشند. به طور مشابه، رئال نیز  مجموعه ای از بازیکنان ستاره و بااستعداد را در خط حمله دارد ، در این تابستان نیز با خرید خامس رودریگس فهرست درخشان  خود شامل کریستیانو رونالدو، کریم بنزما و گرت بیل را تقویت کرده است. هر گونه انتقال رویس در سال آینده  به رئال عجیب خواهد بود.

البته، مارکو رویس علاقمندان  بسیاری از لیگ برتر خواهد داشت. می بایست  همه چیز را به برنامه ریزی  فصل اول لوئی فن خال در منچستر یونایتد مرتبط دانست، آنها می بایست برای ارائه  این پیشنهاد حتما در لیگ قهرمانان حضور داشته باشند در این صورت مسائل مالی مانع مهمی در مسیر رسیدن به بیستمین  قهرمانی در لیگ جزیره نخواهد بود، هر چند که آنها برای این کار  نیاز مبرم به تقویت در هر دو سمت تیم خود دارند.


منچستر سیتی، که مانند رقیب همشهری خود علاقه خود به مارکو رویس را در گذشته نشان داده اند، شرایط مالی امضا قرارداد با او را دارد. پس از عملکرد فوق العاده رویس برابر آنها را در لیگ قهرمانان 13-2012 آنها به خوبی می دانند که این بازیکن چه توانایی هایی دارد. آرسنال گروه آلمانی بزرگی شامل پر مرتساکر، مسعود اوزیل و لوکاس پودولسکی را دارد و از بودجه لازم برای خرید رویس نیز برخوردار است.

لیورپول هم قادر به خرید رویس و ارائه دستمزدی قابل توجه به اوست. با این حال، قدرت پیشنهاد آنها تا حد زیادی بستگی دارد به این که آنها فصل آینده را بدون لوییس سوارس چگونه سپری خواهند کرد. به نظر می رسد حضور مثبت  آنها در هر دو بخش مسابقات در انگلیس و اروپا می تواند آنها را به این بازیکن نزدیک کند.
چلسی و ژوزه مورینیو همچنان به عنوان بازیگران اصلی در بازار نقل و انتقالات هستند ، هر چند، در حال حاضر و در تابستان امسال بسیار فعال بوده اند، با  امضای قرارداد با سسک فابرگاس و دیه گو کوستا، که نشان می دهد یک فصل بدون جام هیچ تاثیری برای آسیب رساندن به شهرت استمفورد بریج به عنوان یک مقصد مطلوب برای بازیکنان بزرگ نداشته است.

سلطه پاری سن ژرمن بر  بازار نقل و انتقالات در چند ماه گذشته به دلیل محدودیت های قوانین فیرپلی مالی یوفا با مشکلاتی روبرو شد اما قهرمان فرانسه هنوز برای انتقال رویس یک گزینه محتمل است، این امر به این  بسته است که آیا کاوانی در تابستان آینده پارک دو پرنس را ترک خواهد کرد یا نه.

مطمئنا رویس حداقل یک سال دیگر را با دورتموند، باشگاهی که عاشق آن است، سپری خواهد کرد، ، اما به نظر می رسد در تابستان سال 2015 به احتمال زیاد به یکی از داغ ترین سوژه ها  در بازار نقل و انتقالات تبدیل خواهد شد.

ترجمه: امین نیک بخش

     
آی اسپورت
2014-08-09 10:36:44
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر