فهرست
نکته روز: مرفاوی و ترکیب مشابه در دو بازی
نکته روز: مرفاوی و ترکیب مشابه در دو بازی

نکته روز: مرفاوی و ترکیب مشابه در دو بازی

آی اسپورت- تنها تغییری که صمد مرفاوی در ترکیب ابتدایی بازی روز گذشته اش مقابل ملوان و نسبت به بازی با ذوب آهن در هفته اول داشت، آوردن سید احمد مهدی زاده به جای مارکو اوره لیو آیوبل بود که می توان علت این تغییر را در دو مورد گفت. اول اینکه مهدی زاده فصل گذشته در ملوان بازی می کرد و حضور او در شهر و تیم سابقش می توانست به صبا کمک کند. مورد دوم انتقادات نسبت به نحوه بازی مارکو آیوبل در نخستین بازی صبا در لیگ بود که این هم می تواند علت این تغییر باشد.

نمی شود عنوان کرد این مهاجم برزیلی جای ثابت خود در ترکیب صبا را از دست داده است، چون مرفاوی مقابل ملوان قصد داشت دفاعی بازی کند و احتمالا به همین دلیل آیوبل را بیرون گذاشته بود و از طرف دیگر هزینه ای که مسئولان صبا برای خرید او کرده اند کم نبوده است.

علاوه بر ترکیب یازده نفره، تعویض های مرفاوی نیز در دو بازی اخیر تقریبا در یک زمان و مشابه بوده است. ابتدا آمبونو آچیله حدود دقیقه 60 به بازی می آید و پس از آن حسین بادامکی و مسعود حق جو کسانی  هستند که سرمربی صبا در هفته های اول و دوم به عنوان جانشین به میدان فرستاده است؛ ضمن اینکه بادامکی و حق جو به طور مشابه با کلانتری و حسن زاده جا به جا شده اند.

البته نباید از این مطلب چشم پوشی کنیم بازیکنانی که روی نیمکت صبا نشسته اند آن چنان مطرح نیستند تا مرفاوی را متقاعد کنند دست به ترکیب فعلی خود بزند.

     
آی اسپورت
2014-08-09 10:52:41
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر