فهرست

گزارش روز: قرمز و آبی، دو روی یک سکه/ شانس، تفاوت اصلی پرسپولیس و استقلال

 آی اسپورت - در میان انبوه نتایج صفر صفر و بازی های زیادی که با روندی شبیه صفر صفر دنبال می شوند اما رنگ گل را به خود می بینند، سرخابی های تهران نیز جزو تیم هایی هستند که کیفیت فنی قابل توجهی از خود نشان نداده اند. هم استقلال و هم پرسپولیس، نامنظم و پرایراد فوتبال بازی می کنند اما نتایج دو تیم، حرف های متفاوتی برای گفتن دارند. 

به نظر می رسد آنچه که تفاوت اصلی را میان دو تیم پرطرفدار تهرانی در لیگ چهاردهم رقم زده، تفاوت در کیفیت نمایش های دو تیم نیست. در هفته اول رقابت ها، پرسپولیس در صحنه ای شبیه به گل به خودی، گل مساوی را از حریف دریافت کرد و موقعیت های ایده آل زیادی را به هدر داد. در مقابل آبی ها که از حریف عقب افتاده بودند، با فرصت طلبی های ویژه روی سانترهای درجه یک خسرو راه آهن را شکست دادند. تیم امیر قلعه نویی در هفته دوم نیز فاصله ای با ناکامی داشت اما بی دقتی محض مهاجمان جوان تیم ویسی فرصت های تیم خوزستان میدان را یک به یک به هدر داد. این در حالی بود که قرمزها بعد از خلق یکی دو موقعیت خوب در اهواز، دو گل از فولادی دریافت کردند که هرگز به لحاظ آمادگی در حد و اندازه های تیم فصل قبل نبود.

از بدشانسی پرسپولیس تا خوش شانسی استقلال، 5 امتیاز فاصله است. این نکته را هم اما نباید از یاد برد که استقلال تغییر و تحولات زیادی داشته و طبیعی ست که در شروع فصل ناهماهنگ باشد. این در حالی ست که پرسپولیس تغییرات بسیار کمتری را تجربه کرده است. در واقع نمایش های ضعیف آبی ها علیرغم تمجیدهای فراوان قلعه نویی، توجیه پذیرتر است تا روزهای اسفناک تیم دایی و از آن مهمتر اینکه سالم رد شدن از گردنه های دشوار هفته های ابتدایی، تاثیر بسیار فراوانی بر روی شرایط تیم های در انتهای فصل خواهد داشت. 

 

 

 

  ۷  
آی اسپورت
2014-08-09 14:46:52
نظر دهید

۷ نظر
-
شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۳، ۱۴:۵۰
استقلال با تیم های در آستانه سقوط فصل قبل بازی کرده ولی پرسپولیس با تیمای قهرمان و آسیایی.
masoud
شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۳، ۱۴:۵۱
khodaiish shanse????time daii az zamine khodesh rad nemishe bad migi shansi...baba oon ghalam yekam be ensaf becharkhe akhe...dorost nist in tahlila be khoda...
-
شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۳، ۱۵:۰۷
چرت ترین مقاله ممکن
مشخص هست نویسنده بدجوری لنگی هست و داره ما میسوزه
♥ Ss ....تاج آسیا ♥
شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۳، ۱۵:۰۹
خوش شانسی یعنی 10 تا موقعیت فولاد. اس اهواز درسته خوب بازی کرد ولی اگه یه دفاعمون برگرده هیچ وقت این حمله هارو نمیتونن بکنن.
-
شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۳، ۱۵:۳۵
لنگی بسوز
شیوا
شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۳، ۱۸:۳۴
واقعا فقط شانس بود؟!
پرسپولیس زور حمله نداره اصلا حتی وقتی عقبه
لنگی بازی رو بذارید کنار
مشروح
يكشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۳، ۱۱:۲۷
پرسپولیس تغییرات نداشته؟ پس پولادی خلعتبری سید جلال دهنوی ماهینی سیدصالحی و مسلمان که از این تیم رفتند تغییرات حساب نمی شه؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر