فهرست
جام جهانی رنکینگ فیفا را زیر سوال برد
جام جهانی رنکینگ فیفا را زیر سوال برد
جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

جام جهانی رنکینگ فیفا را زیر سوال برد

آی اسپورت - فرانسه، اروگوئه، برزیل، بلژیک، کرواسی، روسیه، سوئد و انگلیس هشت تیم برتر جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه محسوب می‌شوند اما از این جمع تنها سه تیم برزیل، بلژیک و فرانسه در فهرست ۱۰ تیم برتر رنکینگ فیفا حضور دارند.

نکته قابل توجه حضور تیم‌ ‌ملی فوتبال روسیه با رنکینگ ۷۰ است. میزبان بازی‌ها در حالی در جمع ۸ تیم برتر قرار گرفته است که بدترین رنکینگ را دارد. همچنین نبود آلمان، صدرنشین رنکینگ فیفا را نباید نادیده گرفت.

علاوه بر آلمان، لهستان نیز که در میان ۱۰ تیم برتر رنکینگ حضور دارد، نتوانست از مرحله گروهی صعود کند. پرتغال،‌ آرژانتین، سوئیس و اسپانیا در مرحله یک‌هشتم نهایی حذف شدند و شیلی تیم نهم رنکینگ فیفا حتی نتوانست به جام جهانی صعود کند. پرو تیم یازدهم و دانمارک تیم دوازدهم نیز نتوانستند در جمع هشت تیم برتر قرار بگیرند. در این شرایط هشت تیمی که شانس قهرمانی دارند، جایگاه‌های شان در رنکینگ فیفا به ترتیب زیر است: برزیل دوم، بلژیک سوم، فرانسه هفتم، انگلیس سیزدهم، اروگوئه چهاردهم، کرواسی بیستم، سوئد بیست و چهارم و روسیه هفتادم.

پس از جام جهانی فیفا بر اساس فرمول جدید Elo رنکینگ جدید را منتشر خواهد کرد. از این روش در ورزش‌های دیگری همچون شطرنج استفاده شده است.

ایسنا

۳    
آی اسپورت
2018-07-06 17:20:00
همچنین در این باره بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر