فهرست
تیم‌ملی سرخ‌تر می‌شود؛ ماهینی جایگزین وریا در تیم ملی؟
تیم‌ملی سرخ‌تر می‌شود؛ ماهینی جایگزین وریا در تیم ملی؟

تیم‌ملی سرخ‌تر می‌شود؛ ماهینی جایگزین وریا در تیم ملی؟

آی اسپورت - تیم ملی ایران توانسته عنوان بهترین خط دفاع رقابت‌های مقدماتی جام جهانی را تاکنون به خود اختصاص بدهد و همچنین در چهار بازی انجام شده هیچ گلی وارد دروازه ایران نشده است و این نشان از قدرت بالای خط دفاع تیم کی‌روش دارد.
میلاد محمدی، مرتضی پور علی گنجی، سید جلال حسینی و رامین رضاییان شاکله اصلی این خط دفاع در دو بازی آخر تیم ملی را تشکیل دادند.  در سمت راست دفاع ایران رامین رضاییان توانسته با بازی‌های خوب خود توجه کی‌روش را بیش از پیش به خود جلب کند و مرد شماره یک سرمربی تیم ملی برای بازی در این پست باشد.

سرمربی تیم ملی از وریا غفوری و دانیال ماهینی به‌عنوان نفرات بعدی و جایگزین برای رضاییان دعوت کرد اما در لیست کی‌روش جای حسین ماهینی که اعتقاد خاصی به نحوه بازی او دارد خالی است. آن هم به خاطر مشکلی که در صدور پاسپورت او وجود داشت. وریا غفوری که در جام ملت‌های آسیا در استرالیا دفاع راست اصلی تیم ملی بود و نمایش فوق‌العاده‌ای را در این مسابقات از خود نشان داد، این روزها دیگر جایی برای خود در تیم کی‌روش نمی‌بیند. آن زمان وریا غفوری، مرتضی پور علی گنجی، سروش رفیعی و سردار آزمون از جمله بازیکنانی بودند که همزمان به لیست تیم ملی اضافه شدند.

وریا غفوری تا بازی تدارکاتی مقابل کره جنوبی در ترکیب تیم ملی قرار گرفت که آن بازی را ایران با تک گل سردار آزمون به سود خود پایان داد. از آن به بعد جایگاه وریا متزلزل شد، آن هم با درخشش بازیکنی به نام رامین رضاییان در پرسپولیس که با تمام توانش آمده بود تا جای غفوری را در تیم ملی بگیرد. رامین رضاییان آن روزها در پرسپولیس به قدری درخشید که تمام چشم‌ها را به خود خیره کرد. بازیکنی که هم در کارهای دفاعی و هم در نفوذ‌های خود و کمک به هافبک‌ها و بازیکنان خط حمله موفق بود. او به یکی از ستاره‌های تیم ملی تبدیل شد و خیال کی‌روش را از سمت راست خط دفاعی راحت کرد. افت وریا مهم‌ترین عاملی است تا از گوشه و کنار شنیده شود دیگر در لیست کی‌روش جایی برای غفوری نیست و باید بازیکن دیگری به نام ماهینی جایگزین او در تیم ملی شود.

حسین ماهینی یکی از محبوب‌ترین بازیکنان کی‌روش محسوب می‌شود. مربی پرتغالی سبک بازی او را دوست دارد، بخصوص که در سیستم بازی کی‌روش بازیکنانی که در کار دفاع موفق هستند از جایگاه ویژه‌ای برخوردارند. زیرا ترجیح این مربی بیشتر روی دفاع و در نهایت گرفتن نتیجه روی ضد حمله‌ها است و ماهینی هم برای این سبک از بازی گزینه‌ای مناسب است. البته کی‌روش نشان داد علاقه او به ماهینی فقط در حد حرف نیست. او درمسابقات مقدماتی جام جهانی 2014 تا سه بازی آخر به او بازی داد. درست تا زمانی که تصمیم گرفت پژمان منتظری در پست دفاع راست تیم ملی بازی کند و امیرحسین صادقی به مرکز خط دفاع برود.

پس از درخشش ماهینی در لیگ شانزدهم، کارلوس کی‌روش باز هم نام او را در لیست 30 نفره دعوت شده‌ها به تیم ملی قرار داد اما مشکل پاسپورت این بازیکن مانع از حضور او در اردوهای تیم ملی شد و حسرت را به دل این بازیکن آماده پرسپولیس گذاشت تا جایی که خودش در این باره می‌گوید: «بابت از دست دادن روزهای گذشته ناراحتم و انگیزه زیادی دارم که آن روزها را جبران کنم.
هدف اصلی‌ام حضور در تیم ملی است و می‌خواهم دومین جام جهانی‌ام را به همراه کی‌روش تجربه کنم و امیدوارم این مساله مهیا شود. در اردوی قبلی نیز نامم در لیست آقای کی‌روش قرار داشت اما مشکل در پاسپورت باعث شد نتوانم به اردو ملحق شوم اما در اردوی جدید امیدوارم بار دیگر بتوانم نظر سرمربی تیم ملی را جلب کنم و تمام توانم را برای این مساله به کار خواهم برد.»

امیدواری ماهینی به همراهی تیم ملی در جام جهانی برای او امری دور از دسترس نیست، زیرا او در روزهای اخیر در پرسپولیس بازی‌های فوق‌العاده‌ای از خود به نمایش گذاشته و نظر تمام فوتبالدوستان را به خود جلب کرده است.  به طوری که چوک، مربی کروات پرسپولیس در مناظره با یکی از هواداران از آنها درخواست کرده تا راه را برای حضور حسین ماهینی در تیم ملی هموار کنند و از کادر فنی تیم ملی و کی‌روش بخواهند تا نام او را بار دیگر در لیست قرار بدهند. اتفاقی که به نظر می‌رسد در اردوی بعدی تیم ملی رخ خواهد داد و ماهینی جانشین وریا غفوری می‌شود.

 

منبع: ایران ورزشی

۲ ۱  
آی اسپورت
2016-10-18 11:17:00
نظر دهید

۱ نظر
علی کچل
سه شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۵، ۱۶:۵۸
خدا نکنه ...
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر