فهرست
برانکو: افتخار می کنم سرمربی الاهلی هستم
برانکو: افتخار می کنم سرمربی الاهلی هستم

برانکو: افتخار می کنم سرمربی الاهلی هستم

آی اسپورت - برانکو ایوانکوویچ بعد از جدایی از پرسپولیس راهی تیم الاهلی عربستان شد و رسانه‌های این کشور طی یک هفته گذشته مطالب بسیار زیادی را از این مربی منتشر کرده اند. او در تازه‌ترین گفتگوی خود با یکی از رسانه‌های عربستان، درباره نحوه توافقش با الاهلی و تجربه کار در کشور‌های آسیایی صحبت‌هایی را انجام داده است.

در ابتدا به شما بابت حضور در الاهلی تبریک می‌گویم. مذاکرات شما چه زمانی شروع شد و چطور پیش رفت؟

چند ماه پیش و بعد از آنکه تصمیم گرفتم از پرسپولیس جدا شوم، تماس‌هایم با مسئولان تیم الاهلی آغاز شد. مذاکرات خیلی ساده و با سرعت پیش رفت تا به توافق نهایی رسیدیم. به اینکه سرمربی الاهلی هستم افتخار می‌کنم. تاریخ بزرگی در دوران مربیگری‌ام خواهد بود و امیدوارم که با حضور تماشاگران الاهلی نتایج خوبی بگیرم.

پیام شما به هواداران الاهلی چیست؟

از حضور در الاهلی خوشحالم. تماشاگران مهمترین چیز در فوتبال هستند. کاری که ما انجام می‌دهیم برای تماشاگران است. امیدوارم عملکرد تیم باعث رضایت تماشاگران شود. مطمئنم به چیزی که تماشاگران می‌خواهند، می‌رسیم. در هر مسابقه برای پیروزی می‌جنگیم.

آیا با باشگاه در ارتباط با جذب بازیکنان خارجی صحبت کرده اید؟

با باشگاه درباره بازیکنان خارجی صحبت داشته ام. روزانه با آقای احمد الصائغ رئیس باشگاه در ارتباط هستم تا بهترین راهکار را برای تیم داشته باشیم. این کار ساده‌ای نیست. توقعات از از تیم بالا است و لازم است که بازیکنان بسیار خوبی برای کمک به تیم جذب کنیم.

از تجربه شخصی خود در جام جهانی ۱۹۹۸ و کسب عنوان سوم این جام با تیم کرواسی بگویید.

به کاری که در کرواسی کردم به شدت افتخار می‌کنم. در آن مدت نتایج خوبی گرفتیم. در مسابقات یورو ۱۹۹۶ انگلیس حضور داشتیم. در جام جهانی ۱۹۹۸ هم شرکت کردیم و به عنوان سوم رسیدیم. کار کردن با بازیکنانی مثل شوکر، بیلیچ و … فوق‌العاده بود و به آن زمان افتخار می‌کنم.

شما تجربه کار در امارات و عربستان را دارید. تفاوت فوتبال این دو کشور در چیست؟

بله، در هر دو کشور کار کرده‌ام. در هر دو کشور بازیکنان خارجی ممتازی حضور دارند که به بازیکنان داخلی کمک می‌کنند تا بهتر شوند. تفاوت این است که بازیکنان عربستان اشتیاق بیشتری دارند و تلاش بیشتری می‌کنند.

تجربه کاری زوران مامیچ و اسلاون بیلیچ دو مربی کروات در الهلال و الاتحاد را چطور می‌بینید؟

بیلیچ الان سرمربی تیم وست‌برومویچ است. زوران هم مربی خوبی است، ولی این برای اولین بار بود که آن‌ها در چنین شرایطی مربیگری می‌کردند و نتوانستند خودشان را با سرعت با این وضعیت تطبیق بدهند.

به نظر شما بهترین بازیکنان داخلی و خارجی که با آن‌ها کار کرده اید چه کسانی هستند؟

نمی‌خواهم اسم بازیکن خاصی را بیاورم و این موضوع را محدود کنم. می‌دانم که عربستان و امارات بازیکنان خوبی دارند. به عنوان مثال اسماعیل مطر (بازیکن امارات) توانایی بسیار خوبی داشت که از آن متعجب بودم، ولی او با مصدومیت مواجه می‌شد. همچنین جیان، دجانینی و دیاز. الاهلی بازیکنان بسیار خوب داخلی و خارجی دارد.

چرا بازیکنان کشور‌های حاشیه خلیج فارس در اروپا بازی نمی‌کنند؟

بعضی از بازیکنان عربستان تلاش کردند به اروپا بروند، ولی این کار ساده‌ای نیست، چون فقط تعداد محدودی از بازیکنان خارجی می‌توانند در اروپا بازی کنند، فقط سه بازیکن. این سهمیه برای بازیکنان برزیلی و آرژانتینی رزرو می‌شود. این مسئله فقط مختص بازیکنان عربستانی نیست و شامل بازیکنان خاورمیانه می‌شود.

قبل از بازی فینال لیگ قهرمانان آسیا در سال گذشته از نظر روحی و روانی با بشار رسن (در پرسپولیس) چطور کار کردید؛ بخصوص بعد از آنکه این بازیکن مادرش را از دست داد؟

بشار رسن یکی از بهترین بازیکنان جوانی است که توانایی ذهنی زیادی دارد. متاسفانه او مادرش را از دست داد که اصلاً ساده نبود. او برای باشگاه پرسپولیس و هم‌تیمی‌هایش کار‌های زیادی انجام داد. چیزی که می‌توانم بگویم تبریک به بشار رسن است به خاطر تلاشش در پرسپولیس.

بهترین بازیکن در غرب آسیا و کشور‌های عربی کیست؟ آیا امیدوارید او را در تیمتان داشته باشید؟

نمی‌خواهم در این ارتباط صحبت کنم. عربستان بازیکنان داخلی بسیار خوبی دارد، همینطور بازیکنان خارجی که می‌توانند به باشگاه در آسیا و لیگ عربستان کمک کنند.

 

مهر 

  ۸  
آی اسپورت
2019-06-21 11:15:00
نظر دهید

۸ نظر
شاهین کیا
جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸، ۱۲:۰۰
بینواها فیک استارها ممباقرها ....بیچاره های ساده دل کافیست تاریخ این مصاحبه را شش هفت ماه قبل به عقب میبردند برانکوجان جای الاهلی ها را با پرسپولیس پر میکرد و شما خرذوق میشدید این بنده زبل خدا مصاحبه هایش همه فتوکپی است فقط جای اسم تیم عوض میشود و ساده لوحان باور می کنند و ذوب میشوند #عبرت تلخ
Arman
جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸، ۱۲:۰۰
زیاد افتخار نکن چون خیلی زود توی تیم عربی اخراج میشی..
فرشته چمنت
جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸، ۱۲:۴۰
چند ماه پیش ؟؟؟؟!!!!
چند ماه پیش تصمیم گرفته بودی ولی به پرسپولیس نگفتی تا اینجوری دستشون تو حنا بمونه !
حالا هی میگن توطئه بوده ؛
عاشقانی که معشوقشون حتی در حد یک اطلاع رسانی هم محلشون نزاشته !
۸
مایه مال کرات
جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸، ۱۲:۴۷
حداقل میذاشتی چن روز بگذره بعد دستمال به دست میگرفتی خخخ
۶
مکتب لنگیسم
جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸، ۱۲:۴۸
خخخخ دلالوویچ خوب رید بهشون، سینه چاکای برانکو میگفتن برانکو به عشق لنگ واستاده، تازه مشخص شد از چند ماه پیش شکایت کرده خخخخ خوبه دلم خنک شد، وقتی تجمع کردین تا جپاروفو تیام از استقلال برن مشخص بود ک چوب خدا صدا نداره خخخ
۷
ابوخالد دوحه قطر
جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸، ۱۳:۲۲
سامی جابر پیشکسوت الهلال وتیم ملی عربستان در یک گفتگوی رادیویی در عربستان گفت؛برانکو در عربستان کار سختی در پیش دارد الاهلی پرسپولیس نیست که در جای جای کشور هوادار داشته باشد الاهلی فقط در شهر جده تماشاگر دارد اونهم بعد از الاتحاد تیم دوم شهر جده بحساب میاد و این در حالی است که پرسپولیس ایران پر هوادارترین تیم اسیا است وبالای چهل میلیون حامی در داخل ایران وهزاران هوادار در جای جای جهان دارد کروات ها در عربستان سالهاست که موفق نبوده اند و هواداران فوتبال عربستان مانند ایرانی ها صبر زیادی ندارنذ برانکو اگه در دو سه بازی نتیجه نگیرد قطعا به مشکل خواهد خورد الاهلی خودش در درون مدیریتی هم مشکل دارد و حصور یافتن برانکو در الاهلی ریسک بزرگی بوده و برانکو بداند که پرسپولیس بمراتب تیمی قدرتمندتر ومحبوب تر از الاهلی جده است و عمر مربی گری برانکو در عربستان طولانی نخواهد بود چونکهالاهلی تیم سوم چهارم لیگ عربستان است ولی پرسپولیس با میلیونها حامی تیم اول ایران بشمار می اید
.
جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸، ۱۳:۳۳
قابل توجه لنگی ها قهوه ای هم رنگ خداست
۶
سیامک
جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸، ۲۱:۱۴
بدجوری ریدی به چوس پولیس های وطن فروش باقالی .
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر