فهرست
گزارش روز: سه گزینه MVP فصل NBA
گزارش روز: سه گزینه MVP فصل NBA

گزارش روز: سه گزینه MVP فصل NBA

آی‌اسپورت- سه کاندید اصلی کسب جایزه ارزشمندترین بازیکن فصل مشخص شدند. سه کاندید کسب جایزه MVP در فصل 17-2016 اعلام شد و این درحالی است که در میان سه نفر برتر، نامی از لبران جیمز، پادشاه بسکتبال NBA در میان نیست.


1- راسل وستبروک: نفر اول این لیست، فوق ستاره اوکلاهاما سیتی تاندر، راسل وستبروک است. بازیکنی که در فصل 17-2016 توانست با ثبت 42 تریپل دبل، رکورد اسکار رابرتسون افسانه ای را بشکند و به تنهایی تیمش را به پلی آف برساند. وستبروک در این فصل پس از جدایی کوین دورانت، به تنهایی بار کلی تیمش را به دوش کشید. راس در این فصل آمار و ارقام خیره کننده ای را از خود به نمایش گذاشت. او به طور میانگین در هر بازی، 31.6 امتیاز، 10.7 ریباند و 10.4 پاس منجر به گل را از خودثبت کرد. قطعا وستبروک شانس بسیار بالایی برای جذب MVP خواهد داشت.

 
2- جیمز هاردن: دیگر کاندیدای کسب جایزه MVP، جیمز هاردن از هیوستون راکتس است. حضرت ریش در فصل 17-2016 با راکتس فصلی بسیار خوب و عجیب را برای خود رقم زد. درآغاز فصل هیچکس فکر عملکردی خوب از سوی راکتس را نداشت، چراکه این تیم در تابستان بازیکنی چون دوایت هاوارد را از دست داده بود، اما هاردن و یارانش موفق شدند به عنوان تیم سوم در کنفرانس غرب راهی پلی آف شوند و در میان تعجب همگان، هاردن فوق ستاره تیمش بود و با بازی به عنوان پوینت گارد، راه راکتس برای راه یابی به پلی آف را هموار کرد. هاردن در این فصل، به طور میانگین در هر مسابقه 29.1 امتیاز، 11.2 پاس منجر به گل و 8.1 ریباند را از خود به ثبت رساند.

 

3- کوای لنارد: کاندیدای سوم ارزشمندترین بازیکن فصل، پسر خلف گرگ پاپویچ است. بازیکنی با کیفیت بسیار بالا، کسی که سال به سال در حال رشد و بهتر شدن قرارداشت و در فصل 17-2016 به اوج تکامل خود در دوران بازیگری اش رسید. لنارد 25 ساله اکنون فوق ستاره سن آنتونیو اسپرز است. بازیکنی که با عملکرد بی نظیرش در دفاع هر ستاره ای را در دام خود اسیر می کند و در بازی تهاجمی نیز، فردی چیره دست و ماهر است. لنارد در فصل 17-2016 مسابقات مهم و زیادی را برای تیمش از آب درآورد. کوای در این فصل پس از خداحافظی تیم دانکن بزرگ، رهبر اسپرز در زمین مسابقه بود و با عملکرد درخشانش، اکنون یکی از کاندیدای کسب جایزه MVP است. لنارد در این فصل به طور میانگین در هر بازی، 25.5 امتیاز، 5.8 ریباند و 3.4 پاس منجر به گل را از خود به ثبت رساند. قطعا کوای توانایی به چالش کشیدن وستبروک و هاردن را دارد و می تواند تهدید بزرگی در راه کسب جایزه ارزشمندترین بازیکن فصل برای دو فوق ستاره دیگر باشد.

۳    
آی اسپورت
2017-05-20 16:55:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر