فهرست
هدف پرسپولیس: قهرمانی با ۹رکورد جدید!‌
هدف پرسپولیس: قهرمانی با ۹رکورد جدید!‌

هدف پرسپولیس: قهرمانی با ۹رکورد جدید!‌

 آی اسپورت – پرسپولیسی‌ها فصل گذشته با جابه‌جایی چند رکورد موفق به کسب قهرمانی شدند و حالا بدشان نمی‌آید که این فصل با ارتقای همین رکوردها و البته ثبت چند رکورد جدید، دومین قهرمانی متوالی خود را جشن بگیرند. در ادامه نگاهی خواهیم داشت به رکوردهایی که برای پرسپولیس در لیگ هفدهم قابل دسترسی هستند.

 تعداد برد: پرسپولیس در لیگ شانزدهم با‌20 برد توانست رکورد تعداد برد در تاریخ لیگ برتر را از آن خود کند‌. پیش از این تیم‌های فولاد در لیگ چهارم، استقلال در لیگ هشتم، سپاهان لیگ نهم، سپاهان، تراکتورسازی و استقلال در لیگ یازدهم و استقلال در لیگ دوازدهم موفق به کسب ۱۹‌ پیروزی شده بودند. حالا پرسپولیس در 8 بازی پیش‌روی خود این فرصت را دارد تا رکورد خودش را ارتقا دهد.‌ صنعت‌نفت، استقلال‌خوزستان، استقلال تهران، سایپا، پدیده، پارس‌جنوبی، ذوب‌آهن و سپیدرود،‌ 8 حریف لیگ برتری پرسپولیس تا پایان لیگ هستند که در صورت پیروزی مقابل 6 تیم، سرخ‌ها می‌توانند رکورد فصل قبل خود را بشکنند.

 کمترین تعداد باخت: کم‌شکست‌ترین تیم‌های تاریخ لیگ برتر‌، پرسپولیس دوره اول‌، پاس و استقلال در لیگ سوم‌، استقلال لیگ پنجم و استقلال خوزستان لیگ پانزدهم با ۳ شکست هستند‌. پرسپولیس تا اینجای مسابقات فقط یک بار مغلوب شده‌ و برای ثبت یک رکورد رویایی باید در 8 ‌بازی آینده شکست نخورد. البته با یک شکست دیگر هم پرسپولیس می‌تواند رکورد کم‌شکست‌ترین تیم تاریخ لیگ را از آن خود کند.

 گل خورده: رکورد کمترین گل خورده برای استقلال خوزستان در لیگ پانزدهم‌ و پر‌سپولیس در لیگ شانزدهم است که ۱۴‌ گل خوردند. پرسپولیس تا پایان هفته بیست‌و دوم فقط 9 بار ‌دروازه خود را باز شده دیده و با ادامه این روند می‌تواند به ثبت یک رکورد جدید دیگر هم امیدوار باشد.

 کلین‌شیت: استقلال قهرمان لیگ دوازدهم موفق به ثبت ۲۱ کلین‌شیت در آن دوره شد که رکورد تاریخ لیگ برتر است‌. اگر پرسپولیس ‌بخواهد این رکورد را از چنگ رقیب دیرینه خود در آورد، باید در 8 بازی آینده خود گلی‌ دریافت نکند تا تعداد کلین‌شیت‌های این تیم به عدد 22 برسد؛ اتفاقی که البته به اندازه قهرمانی تیمی غیر از پرسپولیس در این فصل بعید و دور از ذهن است!

 تفاضل گل: سپاهان در لیگ نهم با تفاضل گل ۳۷+ رکورددار بهترین تفاضل گل در تاریخ لیگ برتر است و حالا پرسپولیس با تفاضل گل 28+ اگر در 8 بازی باقی‌مانده بتواند تفاضل گل خود را ارتقا دهد یک رکورد جدید دیگر را هم به نام خود در تایخ لیگ برتر ثبت خواهد کرد.

 میانگین امتیاز: فولاد لیگ چهارم با میانگین ۲،۱۵ امتیاز در هر بازی بیشترین میانگین امتیاز در تاریخ لیگ برتر را به خود اختصاص داده است. پرسپولیس برای شکستن این رکورد به 16 امتیاز دیگر نیاز دارد. کسب 16 امتیاز از 24 امتیاز ممکن برای پرسپولیس آماده و با انگیزه چندان دور از ذهن نیست. ‌

 مجموع امتیاز: سپاهان در لیگ نهم و استقلال در لیگ دوازدهم موفق به کسب ۶۷ امتیاز در یک دوره شدند که رکورد تاریخ لیگ برتر است، هر‌چند این 2 تیم‌ این آمار را در لیگ ۱۸‌ تیمی ثبت کردند‌. پرسپولیس برای شکست این رکورد 17 امتیاز دیگر می‌خواهد.

 بیشترین فاصله با تیم دوم: فصل پیش پرسپولیس موفق شد لیگ را با 9 امتیاز اختلاف با تیم دوم به پایان برساند که این رکورد تا این دوره‌، رکورد تاریخ لیگ برتر محسوب می‌شود. فاصله پرسپولیس با تیم دوم جدول در ‌حال حاضر 2 رقمی است و پرسپولیس می‌تواند در لیگ امسال رکورد فصل قبل خود را در این زمینه ارتقا دهد.

 زودهنگام‌ترین قهرمانی: بسیاری بر این باورند که قهرمانی پرسپولیس زودترین قهرمانی تاریخ لیگ برتر است ولی پرسپولیس در این عنوان یک شریک دارد. سپاهان لیگ دوم هم مثل پرسپولیس ۳ هفته قبل از پایان فصل قهرمانی‌اش را جشن گرفت و حالا پرسپولیس لیگ هفدهم در شرایطی است که می‌تواند این رکورد را هم جابه‌جا کند.

 

خراسان ورزشی

۸ ۱  
آی اسپورت
2018-02-06 08:30:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
رضا
سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶، ۱۱:۵۶
بیشترین میانگین امتیار متعلق به خود پرسپولیسه نویسنده گرامی، لطفا اصلاح کنید
۵
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر