فهرست
کناره‎گیری پیشکش؛ بی‎خیال عمان شوید!
کناره‎گیری پیشکش؛ بی‎خیال عمان شوید!

کناره‎گیری پیشکش؛ بی‎خیال عمان شوید!

آی اسپورت – وقتی صحبت‎های مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال درباره کناره‎گیری تیم‎های ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا در صورت ادامه میزبانی از عربستانی‎ها در کشور ثالث منتشر شد، تقریبا مشخص بود که این یک تهدید پوچ و توخالی است. حالا هم که رای کنفدراسیون فوتبال آسیا صادر شده و مشخص شده که هیچ چیز عوض نشده و تیم‎های ایرانی و عربستانی باید در کشور ثالث از یکدیگر میزبانی کنند. طبق معمول، پس از چنین اتفاقاتی مسئولان فدراسیون مشغول فرافکنی هستند و قرار است برای تغییر دادن رای AFC سفری هم به مالزی داشته باشند. از همین حالا قابل پیش‎بینی است که با این سفرها و این چانه زنی‎ها چیزی عوض نخواهد شد و تیم‎های ایرانی باز هم باید در کشوری دیگر از نمایندگان عربستان میزبانی کنند.  

در حالی که قرار است مدیران فدراسیون برای مذاکره و تغییر رای AFC به مالزی بروند، الهلال عربستان به طور رسمی شهر ابوظبی را برای میزبانی از استقلال انتخاب کرد! این اتفاق نشان می‎دهد که مذاکرات بی‎فایده است. امیدی به تغییر رای نیست و با این سفرها فقط وقت و بودجه فدراسیون تلف خواهد شد. بهتر است مسئولان فدراسیون فوتبال، اگر نمی‎توانند روی حرف خود بایستند و کناره‎گیری نمایندگان ایران از لیگ قهرمانان آسیا را عملی کنند، حداقل به دنبال انتخاب یک کشور مناسب برای میزبانی استقلال و تراکتورسازی از الهلال و الاهلی باشند. تجربه تلخ انتخاب کشور عمان در فصل گذشته نشان داد که این کشور اصلا میزبان خوبی نخواهد بود و این انتخاب، بیشتر از ایرانی‎ها به سود نمایندگان عربستان خواهد بود. انتخاب یک کشور مناسب، کمترین توقعی است که هواداران فوتبال در ایران از فدراسیون دارند و این کمترین کاری است که مهدی تاج و همکارانش باید انجام دهند.

شاید ایده کناره‎گیری از مسابقات عملی نبود و فقط برای تهدید و تحت فشار گذاشتن سران کنفدراسیون فوتبال آسیا بود اما انتخاب یک کشور مناسب برای میزبانی، کاری نشدنی و محال نیست و قطعا مسئولان فدراسیون فوتبال باید از عهده آن بربیایند.

 

۱۸ ۷  
آی اسپورت
2017-12-09 15:33:00
نظر دهید

۷ نظر
ali
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۶:۱۴
"تجربه تلخ انتخاب کشور عمان در فصل گذشته نشان داد که این کشور اصلا میزبان خوبی نخواهد بود و این انتخاب، بیشتر از ایرانی‎ها به سود نمایندگان عربستان خواهد بود"
پرسپولیس جلو الهلال سه بار تو عمان بازی کرد که هر سه تا بازی مساوی شد پرسپولیس هم برتری محسوسی داشت. استفلال هم جلو نماینده عربستان یکبار برد یکبار مساوی کرد تو عمان
در عوض تنها باری که پرسپولیس تو امارات که میگن پر از تماشاگر ایرانیه بازی کرد 4 0 بازنده شد.
کشور دیگه ای هم وجود نداره یعنی کشوری حاضر به میزبانی نیست به جز ترکمنستان و تاجیکشتان...اونجا زمین چمناش در حد حافظیه شیرازه
۸ ۱
مهدی
يكشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶، ۰۷:۳۵
مگه الاهلی رو توی امارات سه یک نبرد؟!
امید از تفت
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۶:۴۷
بازی در هر کشور عربی یعنی میزبانی رفت و برگشت عربستان. فدراسیون از طریق رایزنی سیاسی وزارت خارجه، باید ازبکستان را میزبان اعلام کنه. حتی ترکمنستان، تاجیکستان، قرقزستان، هند، چین و مالزی. ازبکستان بهترین گزینه و بعد هند که سه ساعت بیشتر پرواز نیست. هند میزبان جام جهانی جوانان هم بوده و ورزشگاههای خوبی هم داره.
۸
یاشاسین تراکتور
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۲۰:۰۴
ازبکستان مناسب تر از همه جاست
۶
میرو
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۲۲:۱۳
عملا هیچ کدوم از همسایه هامون اجازه نمیدن بریم اونجا از بس محبوبیم ازبکستان هم که اولا پارسال اجازه نداد بهمون بعدم سر قضیه بازی سوریه اونا الان از همه بیشتر بدشون میاد ازما.درضمن تقصیراتم گردن فدراسیون نندازین بیخودی، فدراسیون و تاج و کفاشیان هزار تا ایراد ممکنه داشته باشن اما این مورد ربطی به اوناا نداره این واقعیت تلخ باید قبول کنیم که حق با عربستانیاست کشوری که سفارتشون توش آتش زدن نا امن براشون اگر فرضا قبول کنن و دوباره بیان به نظرتون من و شما یا فدراسیون که دنبال این کاره میتونیم تضمین بدیم که این بار مثلا اون حیواناتی که به سفارت حمله کردن به اتوبوسشون حمله نکنن ؟ نتیجه اینکه مثل بقیه چیزا اینم فقط دودش رفت توچشم مردم و منافع ملیمون.الانم همین عمان هم ناز کنه برامون مطلقا هیچ جای دیگه ای نمی مونه
۷
بهزاد
يكشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶، ۰۱:۳۸
مسئولین فدراسیون فوتبال ایران فقط برای جیب خودشان سر کارند
۱
سعید
يكشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۳:۴۱
اگر مقررات اجازه بده تراکتور میتونه کشور آذربایجان و شهر باکو رو بعنوان میزبان معرفی کنه.
چون هم از نظر آب و هوا و هم از نظر فراوانی تماشاگر و حمایت از سوی آنان بسیار به نفع تراکتر خواهد بود.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر