فهرست
به دنبال کفش طلا؛ چریشف به جای سالنکو
به دنبال کفش طلا؛ چریشف به جای سالنکو

به دنبال کفش طلا؛ چریشف به جای سالنکو

آی اسپورت - شاید اگر آسیب دیدگی زاگائف در دقیقه 24 بازی روسیه مقابل عربستان نبود، دنیس چریشف به همین راحتی ها نمی توانست به ترکیب میزبان جام جهانی برسد. آنوقت نه از گل های زیبای او مقابل عربستان و مصر خبری بود و نه از حضور میان مدعیان کسب کفش طلای جام. چریشف که ابتدای فصل 2016-2015 ودر قامت یک هافبک جوان و جویای نام پیراهن رئال مادرید را پوشید، هرگز در جمع کهکشانی ها موفق ظاهر نشد. او 2 بازی انجام داد و فقط 33 دقیقه در زمین حضور داشت تا همان فصل به والنسیا برود و عضوی از این تیم قدیمی در لالیگا شود.

ویارئال در دو فصل گذشته باشگاهی بود که از چریشف در ترکیب خود استفاده کرد. زیردریایی ها البته در فصل نخست چندان از چریشف استفاده نکردند اما در فصل منتهی به جام جهانیف هافبک تیم ملی روسیه بیشتر در ترکیب ویارئال قرار گرفت و دو گل هم برای این تیم به ثمر رساند. چریشف که خودش هم تصور نمی کرد در جام جهانی 2018 اینچنین خوش بدرخشد و گل هایی حساس و ارزشمند به ثمر برساند، حالا کنار کریس رونالدو بر صدر جدول بهترین گلزن های جام تکیه زده و بعید هم نیست بتواند این عنوان را تصاحب کند. چریشف 27 ساله که تا پیش از آغاز جام جهانی 11 بازی ملی انجام داده و گلی به ثمر نرسانده بود، در دو بازی سه گل زده و آمار خود را ارتقا داده است. او حالا با انجام 13 بازی ملی و سه بار گشودن دروازه حریفان به یکی از گلزنترین هافبک های جام جهانی 2018 تبدیل شده است.

24 سال قبل و جام جهانی 1994 ، یک مهاجم روس همراه با هریستو استویچکف بلغار عنوان آقای گلی را بدست آورد. البته با این تفاوت که سالنکو در سه بازی 6 گل به ثمر رساند اما استویچکف با بلغارستان تا مراحل نهایی پیش رفت و بازی های بیشتری انجام داد. سالنکو مقابل کامرون 5 گل زد و یک گل هم وارد دروازه سوئد کرد تا یک افتخار فردی و فراموش ناشدنی بدست بیاورد. حالا جریشف پا جای سالنکو گذاشته تا شاید مانند او بتواند کفش طلا را تصاحب کند.

 

ایران ورزشی

     
آی اسپورت
2018-06-20 11:43:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر