فهرست
زرشکی، خطری که زرد طلایی را تهدید می‌کند!
زرشکی، خطری که زرد طلایی را تهدید می‌کند!

زرشکی، خطری که زرد طلایی را تهدید می‌کند!

آی اسپورت - برای آنکه ارزش جایگاهی که شهرخودرو در جدول به دست آورده را بدانیم باید نگاهی به دیگر تیم های مدعی این فصل از رقابت های لیگ برتر بیاندازیم. سپاهان با امیرقلعه نویی، پرسپولیس و ستاره هایش، استقلال با آندره آ استراماچونی و تراکتور کهکشانی تیم هایی هستند که امسال برای رسیدن به قهرمانی کاملا خودشان را تجهیز کرده اند، اما شهرخودرو بعد از برد امروزش برابر پارس جنوبی تنها به سه امتیاز نیاز دارد تا بالاتر از تمام این تیم ها قرار بگیرد.

از زیبایی به منطق قهرمانی

شهرخودرو به زیبایی فصل گذشته‌اش بازی نمی‌کند اما این تیم آرام و بی سر و صدا مثل شخصیت سرمربی‌اش دارد بازی‌هایش را می‌برد و شرایط به گونه‌ای است که می‌تواند از تمام مدعیان سبقت بگیرد. این تیم با وجود آنکه فوتبالی به چشم نوازی لیگ هجدهم ندارد اما نوعی منطق در بازی و نمودار نتیجه گیریش به چشم می‌خورد که نشانه‌های خوبی از نزدیک شدن به شرایط قهرمانی است.

شهرخودرو در این فصل بازیکنان مطرحی را به خدمت گرفت و این تصور وجود داشت که آنها در این فصل فوتبالی تهاجمی‌تر را ارائه می‌دهند اما تیم یحیی در این فصل و در9 بازی تنها 9 گل به ثمر رسانده است؛ میانگین یک گل در هر بازی که به هیچ وجه نشانه‌ی یک تیم تهاجمی نیست. اما آنچه می‌تواند شهرخودرو را از الان به عنوان یک مدعی برای کسب قهرمانی مطرح کند 3 گل خورده در همین تعداد بازی است. آنها دومین خط دفاع برتر لیگ بعد از سپاهان با یک گل خورده هستند و آماری بسیار خوب از خود به جا گذاشته‌اند. در میانگین امتیازی اما شهرخودرو با میانگین 2.3 از سپاهان که میانگین امتیازش 2.2 امتیاز در هر بازی است شرایط بهتری دارد و همین برگ برنده آنها است.

آنها در حالی امروز به رتبه دوم جدول رسیدند که روز 23 آبان در همان روزی که تیم ملی در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی به مصاف عراق می‌رود، می‌توانند با یک برد در مشهد و برابر گل گهر به صدر جدول برسند. شهرخودرو در نقل و انتقالات با جذب بازیکنانی که تجربه قهرمانی در لیگ برتر را دارند، بعد از یک فصل و نیم حضور یحیی روی نیمکت تیم، به قوام ساختاری رسیده است و این می‌تواند یک هشدار جدی به 4 رقیب دیگر این تیم باشد.

 ورزش 3

۶    
آی اسپورت
2019-11-08 19:08:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر