فهرست
مسیر سخت رونی برای بازی در تیم ملی
مسیر سخت رونی برای بازی در تیم ملی

مسیر سخت رونی برای بازی در تیم ملی

آی اسپورت- رونی در اورتون عملکرد خوبی دارد و این سوال برای همه پیش آمده که او می‎تواند دوباره در تیم ملی حاضر شود یا نه. در این باره نباید احساسی تصمیم گرفت. اگر جزو 4 یا 5 مهاجم برتر کشور است، باید به تیم ملی دعوت شود. من اصلا این طور فکر نمی‌‎کنم که چون رونی از زمان جوانی در تیم ملی انگلیس بوده، پس باید الان هم به تیم ملی دعوت شود.

چرا نباید بازیکنی مانند او بیرون از تیم بماند؟ نظر من این است که اگر خود رونی قبول کرد که او دیگر شماره یک نیست، مطمئنا هری کین و جیمی واردی بازیکنانی هستند که این روزها از او آماده‌تر هستند، آن وقت می‎توان روی حضورش در تیم حساب کرد. این را دیدم که در کشورهای دیگر وقتی بازیکنی از تیم ملی خارج می‎شود این صحبت با او مطرح می‎شود.

در دیدار اورتون مقابل سیتی هم رونی گل تیمش را زد. او عالی بود. مطمئنا سطح او همیشه همین بوده است، اما به نظر من می‎رسد که حالا احساس راحتی و آزادی می‎کند. به نظر اعتماد به نفسش بازگشته است و به همین دلیل دوباره توانسته دو گل بزند.

مردم در چند سال گذشته از او راضی نبودند، اما سطح او افت نکرده بود و فقط فشار روی او زیاد بود. ببینید که وقتی از تیم ملی انگلیس و منچستریونایتد خارج شد دوباره به دوران گلزنی بازگشته است. جدا از این شاید شرایطی پیش بیاید که دوباره مردم مجبور به تمجید از او شوند. در سال‎های گذشته او کار دشواری داشته است. شاید خیلی‎ها او را بازیکنی بدانند که دیگر آماده نیست، اما حق دارد که مانند روزهای اوجش نباشد.

اورتون به عنوان یک باشگاه موفقیت‎های زیادی کسب نکرده است، هنوز هم این تیم در بازی‎های بزرگ عملکرد ویژه‎ای ندارد، اما رکورد این تیم در بازی‎های بیرون از خانه خوب است. این در حالی است که در بازی‎های بزرگ رونی بازیکنی است که بدون ترس کار می‎کند. در لحظات بزرگ می‎تواند کارهای بزرگ انجام دهد. این نکته‎ای مثبت برای اورتون است.

از طرفی حضور او در تیم به هم‎تیمی‎هایش اعتماد به نفس می‌دهد، فقط کافی است از ابتدای بازی در ترکیب اصلی باشد. حضور او یک پیام دارد:«نگران نباشید بچه‌ها، بازی بزرگی نیست، من اینجا هستم». این کار بازیکنان را راحت‎تر می‌‎کند و مطمئنا رونی می‎تواند تاثیر زیادی در رختکن تیم داشته باشد.

 

۲    
آی اسپورت
2017-08-22 15:23:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر